Eset için internette bulunan bir anahtarı kullansam ne olur?

Bu konuyu okuyanlar

yusufatc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi akşamlar arkadaşlar, google de Eset Smart Security Premium Lisans anahtarı diye aratınca bir sürü anahtar çıkıyor ve arkadaşım anahtarların çalıştığını söyledi herhangi bir anahtarı alıp daha sonra esetimi etkinleştirip kullansam bir zararı olur mu ?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İyi akşamlar,

Bir serial, key, anahtar... Sahibinden bağımsız internette yayınlanıyorsa orada sorun arayın. Bu yazılıma ihtiyacınız varsa hem orijinal anahtarına ve ayrıcalıklarına sahip olmak için, hem de geliştiricisine destekte bulunmak için satın alın. Süresini siz belirler, türlü sorunlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Diğer türlüsü illegaldir (yasa dışı)'dır. Bizlerin bu gibi durumlara bünye olarak yardımı ya da desteği söz konusu değil.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
eset hiç bi işe yaramıyorki :D hiç gerek bile yok...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hiç bulaşma derim, key'i açıktan kullanmaya izin vermez, link verir, bir dosya indirmeye zorlar veya tarayıcına zarar verecek bir kod içeren bir sayfaya seni yönlendirir, sonra uğraş dur temizlemek için. Ki hem yasal da değil; bu gibi key'lerin çoğu çalışmaz, çalışsa bile bir süre sonra ürün aktivasyonu devre dışı kalır ve yeni bir key bulmak zorunda kalırsın.

yusufatc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hiç bulaşma derim, key'i açıktan kullanmaya izin vermez, link verir, bir dosya indirmeye zorlar veya tarayıcına zarar verecek bir kod içeren bir sayfaya seni yönlendirir, sonra uğraş dur temizlemek için. Ki hem yasal da değil; bu gibi key'lerin çoğu çalışmaz, çalışsa bile bir süre sonra ürün aktivasyonu devre dışı kalır ve yeni bir key bulmak zorunda kalırsın.
Anladım hocam fakat key internette dosya indirme şeklinde değil adam ürün anahtarını vermiş sen alıp esede girip ürün anahtarım var etkinleştire girip sadece etkinleştiriyorsun bu şekilde yani. Zararı varmıdır ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ne önerirsiniz hocam ?

Dene, esetten kat ve kat daha iyidir ama seçim senin, comodo Türkiye'de merkezi olan saygın bir şirkettir, üstelik ücretsiz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bir sürü ücretsiz güvenlik yazılımı var:

İşte bazıları:

Ayrıca çeşitli güvenlik yazılımlarının 3 aylık 6 aylık kampanyaları da oluyor, bazıları:

yusufatc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir sürü ücretsiz güvenlik yazılımı var:

İşte bazıları:

Ayrıca çeşitli güvenlik yazılımlarının 3 aylık 6 aylık kampanyaları da oluyor, bazıları:
Hocam sürekli bilgisayarda işlem yaptığım için bana en güvenlisi lazım. Sanırım webtekno veya shiftdelete de liste yayınlamışlarda en iyi virüs programları diye ve yayınladıkları liste kendi kafalarından değil genel bir istatistikti orada da esed 2 veya 3. sıradaydı o yüzden esed kullanmayı tercih etmiştim. Kısacası benim için güvenliğin üst düzeyde olması lazım bunlarınki üst düzey koruma mıdır hocam ?

yusufatc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Dene, esetten kat ve kat daha iyidir ama seçim senin, comodo Türkiye'de merkezi olan saygın bir şirkettir, üstelik ücretsiz.
Hocam sürekli bilgisayarda işlem yaptığım için bana en güvenlisi lazım. Sanırım webtekno veya shiftdelete de liste yayınlamışlarda en iyi virüs programları diye ve yayınladıkları liste kendi kafalarından değil genel bir istatistikti orada da esed 2 veya 3. sıradaydı o yüzden esed kullanmayı tercih etmiştim.Dediğiniz programı kullanan arkadaşlardan fikir alayım hocam teşekkürler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kendin test edip bakacaksın tabi olarak, güvenlik işi biraz da öncelik işi ve herkesin önceliği farklı olabiliyor...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hocam sürekli bilgisayarda işlem yaptığım için bana en güvenlisi lazım. Sanırım webtekno veya shiftdelete de liste yayınlamışlarda en iyi virüs programları diye ve yayınladıkları liste kendi kafalarından değil genel bir istatistikti orada da esed 2 veya 3. sıradaydı o yüzden esed kullanmayı tercih etmiştim. Kısacası benim için güvenliğin üst düzeyde olması lazım bunlarınki üst düzey koruma mıdır hocam ?
Bitdefender da iyidir, komple koruma sunar. :)