Erkekler, Kadınlara Göre Daha Fazla Para Harcıyor!

Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Eğlence anlamında Erkekler, kadınlara göre daha fazla para harcıyor. İş böyle olunca, erkekler 264,5 lira, harcarken kadınlar da 206,6 lira harcıyor.
Gelin hep beraber ülkemizde eğlence sektörü için ne kadar para harcandığını öğrenelim!

Üniversite Mezunları Eğlenceye Daha Fazla Para Harcıyor!

ITS Medya ve Ajans Press'in yaptığı medya incelemesine göre, eğlence sektörü için 61 bin 983 haber yazıldığı tespit edildi. Bu sayı, 2018 yılında 15 bin 327 olurken, Türkiye’de yaşayanların boş zamanlarını değerlendirme, gezme, dışarıda yemek yeme, eğlence ve sosyalleşme harcamaları için ortalama 253,6 Türk lirası harcadığı tespit edildi.

Türk toplumunun 40,6'sı eğlence ve sosyalleşme için 100 liranın altında harcama yaparken, 250 liranın üzerinde harcama yapanların oranı yüzde 27,7 olduğu tespit edildi. Ajans Press'in elde ettiği rapora göre, eğitim, ve sosyo-ekonomik statü ne kadar yüksekse, eğlence ve sosyalleşme için yapılan harcamalar da bir o kadar arttığı gözlemlendi.

Raporda yer alan diğer bilgilere göre, ilköğretim mezunları ortalama aylık 211,8 lira harcadığı ortaya çıktı. Lise mezunları, ilköğretim mezunlarına göre daha fazla para harcadığı saptandı, yani 230,4 lira harcadıkları belirlendi. Üniversite mezunlarına baktığımızda ise 286,7 harcadığı görülüyor.

ERKEKLER EĞLENCEYE KADINLARDAN DAHA FAZLA PARA HARCIYOR.jpg
Bireylerin %69,5'i eğlence ve sosyalleşme için yapılan harcamaları normal karşılarken, geri kalan kısım, eğlence ve sosyalleşmeye yapılan harcamaları çok görenlerin %8,8 olduğu belirlendi. Okumalık (Gazete,Dergi,Kitap) vb para harcayanların % 56,6'sı için zorunlu ihtiyaç olarak saptanırken,tüketicilerin %51,5'i eğlence ve sosyalleşme için para harcadığı saptandı. Vatandaşların ihtiyaç olarak gördüğü %70,7 ile taksiyi çok kullandığı öğrenildi,Otomobil kullananların %52,1'lik kesimi için ihtiyaç dışı tüketim olarak değerlendirilirken, tatile gitmeyi ihtiyaç dışı tüketim görenlerin oranı %60,4 olarak saptandı.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Erkekler Eğlenceye Kadınlara Göre Fazla Para Harcıyor!

Başlık zaten her şeyi açıklıyor. Erkek para harcar, kadınlar otlanır. :p

Tabi birde hanımlar eğlenceden ziyade giyim, kozmetiğe daha iyi para harcıyor.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Eğlenceye, cafeye vs. gittik diyelim. Hesabı kim ödüyor. Tabi ki erkek. O zaman kim daha çok harcamış oluyor. Yine erkek. Beyin bedava :cool:

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Kime göre neye göre şimdi :D

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Genelde erkek çalıştığı için, kazandığı parayı da kendisi harcıyor. Bu durum ortalamayı alınca böyle. Eşit şartlarda kim daha fazla harcıyor araştırılsa, (erkek, kadın aynı gelir düzeyinde olarak) erkeler genelde daha tutucudur.