Erkek Erkeğe Olur mu..?

Bu konuyu okuyanlar

Meryyy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hani, erkekten kadına arkadaş olmaz diyoruz ya...

Yani çoğunluğumuz...

Pekiii...

Erkekten erkeğe arkadaş olur mu?

Bu konudan bahsedelim biraz diyorum.

Olur da...

Yani adına arkadaşlık derler de...

Onlarınki tuhaftır. Arkadaşlıkları yani...

Bunlarda “en yakın arkadaş” diye bir mefhum yoktur mesela...

Sorun, “Senin ‘en yakın arkadaşın’ var mı?” diye... Önce bir süre düşünür. Artık aklından ne geçiyorsa... Ki muhtemelen yakın arkadaş ne demek diye geçiyordur, sonra “evet” der.

Bakın, bunların yüzde 90’ının en yakın arkadaşı aynı şehirde değildir ve en azından 8 aydır konuşmuyorlardır.

Sorun, bunu da sorun, “en son ne zaman görüştünüz?” diye...

Siz hiç, “akşamüstü bir yerde kahve içip sohbet edelim” diyen erkek arkadaşlar gördünüz mü?

Ha, giderler ama dikkat edin, hiç konuşmazlar...

Konuşmadan saatlerce öyle durabilirler.

Yan yana durup etrafa bakarlar.

Etraf derken, anladınız siz onu!!

Onlar sadece ortak bir amaç için bir araya gelen tanıdıklardır sanki...

Yani teknik amaçlarla bir araya gelirler.

Kafa çekmeye...

Maça...

Balığa...

Kıza...

Asla birlikte vakit geçirmeye değil!

İhtiyaç dışında birbirlerini aramazlar bile...

Ama mesela 5 yıl görüşmediler fakat ihtiyaç hasıl oldu, bir şey soracak... Açar telefonu, “lan oğlum, hâlâ balığa gidiyor musun” diye bıraktığı yerden girer konuya...

Öyle, “hatırladın mı beni?”, “bil bakalım ben kimim”ler falan yoktur onlarda...

Küsmezler mesela...

Küsmeyi bırak, hadi o kız işi diyelim; darılmazlar da birbirlerine...

Daha doğrusu “alınma” eşikleri epey yüksektir.

Bir bakıma gurursuzdurlar da diyebiliriz.

Hemen kızmayın

Belki de doğrusu bu.

Nasıl ki aşkta gurur olmazmış, (niyeyse?) o yüzden bu hale geldik ya, arkadaşlıkta da gurur olmayabilir.

Anlatması da zor, örnek vermek lazım: Mesela “geliyorum” dedi ve haber bile vermeden gelmedi değil mi?.

Ertesi gün konuşmaları şöyledir:

“Lan oğlum, ne adi herifsin sen lan! Diktin beni orada bilmem ne gibi.”

Tabii o “bilmem ne”yi açıkça söyler.

Öteki de, “oğlum onu bırak şimdi, akşama birilerini tanıştıracağım sana”yla devam eder konuşmaya...

Zaten ne o “niye gelmedin?” diye aramıştır ne de öteki “pardon” diyecektir...

Bunun gibi haller yani...

Tabii, birini bulunca, hele ki evlenince eşinin istemediği arkadaşlarını anında satmasına girmeyeceğim bile...

İşte bütün bunlardan ötürü, ben bu sefer biraz daha ileri gidip diyorum ki:

“Erkekten erkeğe de arkadaş olmaz.”

Onlar birbirleri için sadece tanıdıktır...
yazar : Dilek Önder​

http://haber.gazetevatan.com/Erkek_erkege_olur_mu/221527/4/Haber

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Delikanlı adam manitasız yaşar :p

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Gereksiz bir yazı yani at gözlüğü ile erkeklere bakarsan bu ve bunun gibi yazılar çıkar ortaya yada çevresinde gördüğü üç beş erkek öyledir diye tüm erkekleri öyle zanneden insan tipi desek de yeridir.

Mr.Dante

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

Yani çoğunluğumuz...

Pekiii...

Olur da...

Sorun, “Senin ‘en yakın arkadaşın’ var mı?” diye... Önce bir süre düşünür. Artık aklından ne geçiyorsa... Ki muhtemelen yakın arkadaş ne demek diye geçiyordur, sonra “evet” der.

Bakın, bunların yüzde 90’ının en yakın arkadaşı aynı şehirde değildir ve en azından 8 aydır konuşmuyorlardır.

Siz hiç, “akşamüstü bir yerde kahve içip sohbet edelim” diyen erkek arkadaşlar gördünüz mü?

Kafa çekmeye...

Maça...

Balığa...

Kıza...

Ama mesela 5 yıl görüşmediler fakat ihtiyaç hasıl oldu, bir şey soracak... Açar telefonu, “lan oğlum, hâlâ balığa gidiyor musun” diye bıraktığı yerden girer konuya...

Küsmezler mesela...

Hemen kızmayın

Belki de doğrusu bu.

Nasıl ki aşkta gurur olmazmış, (niyeyse?) o yüzden bu hale geldik ya, arkadaşlıkta da gurur olmayabilir.

Anlatması da zor, örnek vermek lazım: Mesela “geliyorum” dedi ve haber bile vermeden gelmedi değil mi?.

Öteki de, “oğlum onu bırak şimdi, akşama birilerini tanıştıracağım sana”yla devam eder konuşmaya...

Tabii, birini bulunca, hele ki evlenince eşinin istemediği arkadaşlarını anında satmasına girmeyeceğim bile...

valla ne yalan söyleyim doğru bi yazı olmuş yazılanların hepsi doğru :)

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Birde ne hata ettim de bu konuya girdim.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
En iyi dostluk, aynı cinsle kurulandır..

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=35568]neguvon[/MENTION]

Haklısın.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Öylesi daha iyi. İnsan hem cinsini sürekli öpüp koklasa daha iyi olur değil mi? O kadına sormak lazım onu. Mesela çoğu erkek onun dediği gibi ya, işte öyle olmasa ortalık eş cinsel ruhlularda geçilmez olurdu bence.
Çoğu kızlar el ele yürür öper birbirini, sanki birbirini çok seven sevgili gibi(erkek ve kız arasında olan). sanırsın bunlar eş cinsel. Öyle davranmıyorlar mı acaba, bence davranıyorlar. Hadi ben de ileri gittim işte nolcak??

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar özetle ,
“Erkekten erkeğe de arkadaş olmaz.” mış dağılın:)

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
öyle bir olur ki,olay tamamen senin karşılık bekleyip beklememen de.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
En iyi dostluk, aynı cinsle kurulandır..

Katılıyorum. Farklı bir gözle bakacak olursak, bir kadın bir erkek başbaşa kaldığında 3. şeytan olur derler. Ancak aynı olay hem cinste yok.

Öylesi daha iyi. İnsan hem cinsini sürekli öpüp koklasa daha iyi olur değil mi? O kadına sormak lazım onu. Mesela çoğu erkek onun dediği gibi ya, işte öyle olmasa ortalık eş cinsel ruhlularda geçilmez olurdu bence.
Çoğu kızlar el ele yürür öper birbirini, sanki birbirini çok seven sevgili gibi(erkek ve kız arasında olan). sanırsın bunlar eş cinsel. Öyle davranmıyorlar mı acaba, bence davranıyorlar. Hadi ben de ileri gittim işte nolcak??

Abarttın. Bu tür erkekler de var, el kol hareketi yapan. Elini milletin omzuna atan. Biz onlara yılışık diyoruz, abartmıyoruz.

Arkadaşlar özetle ,
“Erkekten erkeğe de arkadaş olmaz.” mış dağılın:)

Amaç insanları yalnızlığa itmek mi diye de düşünmedim değil artık bu yorumdan sonra. Kız - Erkek out. Erkek - Erkek out. Sap gibi in. :D

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Katılıyorum. Farklı bir gözle bakacak olursak, bir kadın bir erkek başbaşa kaldığında 3. şeytan olur derler. Ancak aynı olay hem cinste yok.

Abarttın. Bu tür erkekler de var, el kol hareketi yapan. Elini milletin omzuna atan. Biz onlara yılışık diyoruz, abartmıyoruz.

Amaç insanları yalnızlığa itmek mi diye de düşünmedim değil artık bu yorumdan sonra. Kız - Erkek out. Erkek - Erkek out. Sap gibi in. :D
Zaten yazan kişi de abartmamış mı? Ya nasıl öyle arkadaşlar olmazmış, çevreye nasıl bakmış da sırf menfaat için arkadaş olabildiklerine karar vermiş. Aha ben de onu yazdım işte, onun yazdığı ne kadar alakalı ne kadar doğruysa benim yazdığım da o kadar alakalı ve doğru. O da yanlış(dediysem yok değil) söylemiş ben de, ben bile bile söyledim onu. Ama asıl abartan bu konuyu yazan.

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yazıda geçenlerin çoğu doğruda, iki erkeğin arasındaki arkadaşlığı iki kadının arasındaki arkadaşlığa göre değerlendirip; erkekten erkeğe arkadaş olmaz demek saçma olmuş...

gizemlilord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
En iyi dostluk adaşlık karşı cinsle olur çünkü baştan beri bir çekim etkisi/sevgi vardır...

cem1304

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dogrulugu tartışılır. he yok mu böyle adamlar var ama genelleme yapılamaz onun dışında çok güzel bi yazı olmuş :D

Piyonist

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Hiç irdelemeye bile değmeyecek konulardan biri. Şu an yaşadığım zaman diliminde erkek-erkek ya da kadın-kadın ilişkileri o kadarda anormal değil ( doğuran erkekleri duyduktan sonra en azından benim için). Yani bir şekilde onlarda sizin gibi yaşıyorlar. He bazı yerlerde daha açık bazı yerlerde daha gizli olarak yürütüyorlar ilişkilerini o ayrı. Bu olay tamamen kişinin kendi benliğine kalmış bir şeydir. Allaha şükür hepimizin aklı yerinde. Hepimiz kendimize eş seçerken bir akıl süzgeçinden geçirebilir ve kendi eşimizi seçebiliriz. Arkadaşlığa da bunun bir alt kademesi diyebiliriz. Mesela iyi gün dostu kötü gün dostu vardır. Ama hepsi sonuçta dostumuzdur. Ama biz onları kredilerine göre sınıflandırırız. Kadir paraya ihtiyacı olduğunda arar. Yeliz candır canından ötedir başına bir şey gelse hemen yanında biti verir. Ahmet sana yan çizmiştir herkese günaydın mesajı atarsın ona atmazsın. Ayşe eski erkek arkaşınla çıkıyordur arkadaşlığını bitirirsin. Mehmet kaza geçirdiğinde hastanede sabahlamıştır yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmez. Senin en yakın arkaşın mehmette bir erkektir. En uzak arkadaşın ahmette. Belkide kız arkaşınla aranızda ki sorunları danıştığın kişi bir kızda olabilir (genelde kullanılan bir taktiktir ki bazı erkekler tarafından halen kullanılmaktadır). Hatta bazı insanlar var. Hayatları boyunca kedi, köpek gibi hayvanlarla yaşarlar. Konu dolandıkça dolanıyor. Demem odur ki sen insansın aklında var fikrinde. Sana kimin dost olucağınıda sen bilirsin kimin eş olucağınıda.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Laf olsun torba dolsun işte...

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Erkekten erkeğe arkadaş olmuyorsa kadından kadına hiiçç olmaz çünkü erkekler onlar kadar kıskanç entirakacı ve arkadan konuşan yapıya sahip değilken olmuyorsa bu saydığım durumlar varken hiç olmaz e bunlar varken kadından erkeğede arkadaş olmaz. Buda yazarın saçma fikirlerine kısa ve net cevaptır.

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tamam bazı kısımları doğru ama yazının tamamı at gözlüğüyle yazılmış alakasız olmuş bence. En yakın arkadaş olupta aynı renk oje sürüp, aynı kıyafeti alıp ya da bir davranışı çekemeyip iki dk sonra en yakın arkadaşı hakkında atıp tutan dedikodu yapan kızların arkadaşlığı harika(sözüm meclisten dışarı ama ayrıntılı düşünürseniz %80-90 bu durum böyle(tartışmadan sonraki durum)) ama erkeğin ufak saçma konulardan bozulmayan dostluğu, kardeşliği berbat :)

Özetle erkekler yıllarca dost kalabiliyorken kadınların ki erkeklere oranla daha az sürüyor görüşündeyim. (Az da olsa gözlemlerime de dayanaraktan)

cipro06

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Gereksiz bir yazı yani at gözlüğü ile erkeklere bakarsan bu ve bunun gibi yazılar çıkar ortaya yada çevresinde gördüğü üç beş erkek öyledir diye tüm erkekleri öyle zanneden insan tipi desek de yeridir.
aynen katılıyorum.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yazacak başka bişey bulamamış oturmuş erkekleri yazmış.. Köşe yazarıda olsa klasik Türk kadını işte..:D

byfaruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Yani çoğunluğumuz...

Pekiii...

Olur da...

Kafa çekmeye...

Maça...

Balığa...

Kıza...

Küsmezler mesela...

Hemen kızmayın

Belki de doğrusu bu.

Kimilerine göre bu yazı onlar içindir kimlerine göre ise tersidir. Ama bu yazının çoğu kısmı benden birşey var olduğunu hissettirdi.

trancelogy

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Kafa çekmeye...

Maça...

Balığa...

Kıza...

zaten bunları yaparak vakit geçirmiş olmuyormusun :) hiç olmassa biz kızlar gibi bi yerde oturup saatlerce dedikodu yapmıyoruz ortak bir amaç peşinden koşuyoruz ve bunu yaparkende fazlasıyla eğleniyoruz ve vakit geçiriyoruz. :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Başlığı gördüm şok oldum birden :D Bence Erkekten Erkeğede arkadai olur bir elin parmaklarını geçmiyo ama eski tabirle kanka dediğim güvendiği en azını 10 senedir tanıdığım arkadaşlarım var...

Meryyy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Başlığı gördüm şok oldum birden :D Bence Erkekten Erkeğede arkadai olur bir elin parmaklarını geçmiyo ama eski tabirle kanka dediğim güvendiği en azını 10 senedir tanıdığım arkadaşlarım var...

Ben masumum :D başlık yazarın orjinal başlığı :)

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] : L*n Oğlum, Hala Balığa Gidiyor Musun ? :p