Erişim engellendi hatası nedendir?

Bu konuyu okuyanlar

Extrapmaxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ne olursunuz yardım edin. Nasıl başardım bilmiyorum bilgisayarıma virüs bulaştırdım. Tek sürücü vae bilgisayarımda o da c sürücüsü. Şu an ona bile ulaşamıyorum. Erişim engellendi diyor. Hata veriyor herşeye. Yeniden başlattım olmadı. Araştırdım cmd ye bir şeyler yazdım olmadı. Hep error verdi. Sistemi geri yükleme yapamadım onada erişim izni vermedi. Güvenli modda bile geri yüklemeye izin vermedi. En son gözüm döndü fabrika ayarlarına döndür dedim ona bile bir sorun oluştu dedi. İzinlerle ilgili birşeyi değiştirmiştim onu kaydetmeden vazgeçip eski haline çevirdim sonra böyle oldu. Gerçekten yıllardır elimde olan her belge bu bilgisayrda ve elim kolum bağlı durumda şu an. Ne olur bana yardım edin

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
524
Belgeleri kurtarmak için flashtan çalışan bir linux dağıtımı kurup pcyi o flashtan başlatabilirsin. Slax bu işi kolayca halledebilir. Onun haricinde direk sorunu çözmen için c ve d sürücülerinde kendi kullanıcını tekrardan tam denetim sahibi yapman lazım. C diskinde sağa tıkla özellikler de , güvenlik sekmesi altında gelişmişten , izinler kısmında kendi kullanıcına tam denetim vererek veya etkin erişim kısmından kullanıcı seç > gelişmiş> şimdi bul > (buradan kendi giriş yaptığın kullanıcıyı seç ve sonradan tam yetki ver) ile bu sorunu çözme ihtimalin var.

Extrapmaxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Belgeleri kurtarmak için flashtan çalışan bir linux dağıtımı kurup pcyi o flashtan başlatabilirsin. Slax bu işi kolayca halledebilir. Onun haricinde direk sorunu çözmen için c ve d sürücülerinde kendi kullanıcını tekrardan tam denetim sahibi yapman lazım. C diskinde sağa tıkla özellikler de , güvenlik sekmesi altında gelişmişten , izinler kısmında kendi kullanıcına tam denetim vererek veya etkin erişim kısmından kullanıcı seç > gelişmiş> şimdi bul > (buradan kendi giriş yaptığın kullanıcıyı seç ve sonradan tam yetki ver) ile bu sorunu çözme ihtimalin var.
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Öncelikle pc yi flashtan başlatma tarzı bir olay hakkında hiç bir bilgim yok. Nasıl yapacağımı anlatırsanız çok sevinirim. Bunun dışında izinler konusunda şu sıkıntıyı yaşıyorum. Dediğiniz yere girip gelişmiş veya şimdi bul dediğimde o sekme açılmadan tıkladığım pencere donuyor 3-5 dakika kadar sonrada yine erişim engellendi diyor

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
524
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Öncelikle pc yi flashtan başlatma tarzı bir olay hakkında hiç bir bilgim yok. Nasıl yapacağımı anlatırsanız çok sevinirim. Bunun dışında izinler konusunda şu sıkıntıyı yaşıyorum. Dediğiniz yere girip gelişmiş veya şimdi bul dediğimde o sekme açılmadan tıkladığım pencere donuyor 3-5 dakika kadar sonrada yine erişim engellendi diyor

İnternetten slax 7 usb ye kurulum şeklinde aratırsanız yardımcı kaynaklar çıkacaktır. Usbye slax 7'i kurduktan sonra sistemin önyükleme(boot) hdd öncelikli değilde usb öncelikli yapmanız lazım. Bu da her anakartta farklı şekilde işliyor , ilk önce hangi tuş ile bios'a girebileceğinizi pc nin marka modeline göre öğrenin sonra bios üzerinden boot kısmına gelerek usbyi başa alın. Bundan sonrası flashı takmak , slax'ı çalıştırmak 'dan ibaret. Mevcut olan hdd'niz harici bir diskmiş gibi gözükecek ve içindeki verileri rahatça başka bir yere kopyalayabileceksiniz. Önemli şeyleri başka bir flasha kopyaladıktan sonra isterseniz format atın sıfır windows kurun , orası size kalmış.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Yukarıda bahsedilen çözümü denemeden önce anlattıklarımı denemeni tavsiye ederim.
Öncelikle sistemine bir virüs bulaştıysa muhtemelen güvenlik izinleri listesinden senin kullanıcı hesabını kaldırmıştır.
Bu sebeple WİNDOWS/ ve alt klasörlerine erişim sağlayamıyorsun dur.

[1.Çözüm]

Yeni bir kullanıcı oluşturarak bu kullanıcıya yönetici izinleri verebilirsin.
Aşağıdaki komutları sırasıyla yazdığına, kullanıcı adı ve şifre arasında tek bir boşluk olduğuna dikkat et.

İlk önce komut istemi yani "cmd" aç.
Sonra oraya,
"net user /add kullaniciadi sifre" komutunu yaz.
yani,
net user /add sametuca 1994 gibi kendine uyarlayabilirsiniz.

"ENTER" tusu ile islemi tamamlıyoruz.

Şimdi sıra geldi bu kullanıcıya yönetici izinlerini atamak da.

"new localgroup administrators kullaniciadi /add"
yani,
new localgroup administrators sametuca /add"

"ENTER" tusu ile islemi tamamlıyoruz.

[2. Çözüm]

secedit / configure / cfg% windir% \ inf \ defltbase.inf / db defltbase.sdb / verbose

// Windows yönetici izinlerini varsayılan değerlere alır.

[3. Çözüm]

HasanDemirHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Screenshot_1.png

Arkadaşlar burda ne yapmam gerekiyor devam veya değiştir dediğim zaman 3-5 dakika donuyor ve ardından erişim engellendi diyor.