Erdoganin Iphone Cagrisi Yerini Buldumu Sizce ?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Sunu soyleyeyim bence piyasadaki en iyi telefon su an iphone .Ve bununla ilgili Erdogan ekonomik krizden dolayi cagrida bulundu isim vererek Iphone lari satin yerli mallara yonelin dedi .Sizce bu cagrisina kulak asan olurmu .? Milyonlarca insan yillardir Iphone kullanip alismis vaziyette iken bi cagriyla vestel gibi %55 yerlilige sahip telefonlara gecis yaparlarmi ?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
iPhone'ları satın demedi.
Bazı andavalların anladığı gibi kırın hiç demedi!

Parası ödenmiş alınmış cihaz kırsan ne olur kormasan ne olur?

Satıp kime satacaksın?

Yurt dışına satabiliyorsan 2. el cihazı ne ala...

—————

Başkan Erdoğan, yeni cihaz alacak olanlara iPhone almayın dedi. Samsung alın, Vestel Venüs alın dedi.

—————

ülke genelini bilemem.
Ancak ben şahsım adına ABD kendine çeki düzen vermez ise, terör örgütlerine desteğini sürdürdükçe, ülkemi tahdit etmeye devam ettikçe, Fetö’cülere ev sahipliği yapmaya devam ettikçe iPhone almayacağım.

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Hakli olabilirsin zaten kendide iphone kullaniyordu eskiden “ erdogan” .surda sana katiliyorum o telefonlari kiranlar gr beyin yok orasi ayri .

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
iPhone'ları satın demedi.
Bazı andavalların anladığı gibi kırın hiç demedi
Burda da vurgulandığı gibi kırıp geçenler sayesinde apple para kazandı ekstradan. Bi haber görmüştüm milletvekili 40 iphone alıp kırmış diye. Komik

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Millet para verip iphone kırıyo böyle bi salaklık görmedim eğer destek olmak istiyosan bundan sonra apple ürünlerini almazsın olur biter bu arada iphone x şuan piyasadaki en iyi telefon olabilir diyecem ama Note 9 'la s9 plus hatta note 8 varken biraz zor

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Burda da vurgulandığı gibi kırıp geçenler sayesinde apple para kazandı ekstradan. Bi haber görmüştüm milletvekili 40 iphone alıp kırmış diye. Komik
Katiliyorum sana ole mankafalarda var . Ama iphone parasi olana gore bence en iyi ve en alinasi telefon .

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Evet arkadaşlar iPhone almazsanız ABD bize boyun eğer, zaten bize sattıkları başka yüksek teknoloji ürünü de yok. :p

Eğer samimiyseniz atın Cargill'i ülke dışına ve birçok benzerlerini. Biz de destek olalım, yoksa bunlar ancak kuru gürültü.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Evet arkadaşlar iPhone almazsanız ABD bize boyun eğer, zaten bize sattıkları başka yüksek teknoloji ürünü de yok. :p

Eğer samimiyseniz atın Cargill'i ülke dışına ve birçok benzerlerini. Biz de destek olalım, yoksa bunlar ancak kuru gürültü.

Kaç yaşındasın bilmiyorum.
Yazım tarzına bakınca ergensin.

Ergenlere laf anlatmak zor olur.
Dünya kendi etraflarında dönüyor zannederler ve bildiklerini tartışmasız doğru zannederler.

Ama yine de cevap verelim.

Bir yabancı firma
Türkiye’de fabrika sahibi ise,
Türkiye’de üretim yapıyorsa,
Türkiye’de vergi veriyorsa,
Türkiye’de işçi çalıştırıyorsa

Bu firma ile Türkiye’de yatırımı olmayan, sadece yurt dışından ürün ithal edip bu ülkede satan firma aynı değildir!

Biz kapalı komunist ekonomi değiliz.
Yabancı yatırımlara karşı olan bir ülke değiliz.

Yabancı firmalar bu ülkede fabrika açabilir, fabrika satın alabilir.

Türkiye’ye yatırım yapması hem onlara hem ülkemize kazandırır...

Ancak Apple gibi Türkiye’de yatırımı olmayan sadece dışarıda ürettiği ürününü bizim piyasamızda satan Türkiye’ye katma değer kazandırmayan firmalar böyle değildir...

Slogan atmak yerine, bilgi sahibi olmanı tavsiye ederim...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak doğru değil.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Arkadaşlar ufak bir hatırlatma yazayım mesajlarınızda hakaretvari kelimeler görüyorum lütfen forum kurallarına uyalım daha düzgün kelimeler ilede istenen şey anlatılabilir her halukarda

Reaksiyon puanı
258
Erdoğan'ın çağrısından sonra İphone siparişlerinin çoğu iptal edilmiş.Apple Avrupa pazarında özellikle bizim ülkede baya güçlü.Eğer bizim millet çağrıya uyup boykot ederse Apple Avrupa pazarında zarar görür.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
1 piyasanın en iyi telefonu mu oldu Reyis almayın deyince bana göre iPhone piyasanın en iyi telefonu değil yıllardır ıphone kullanan biriyim. Tabi gelecek modelleri bilemem 2 Cumhur başkanı satın atın demiyor almayın diyor yani Amerikan malları için birlik olalım diyor tabi inadına gidip almak isteyen mutlaka olacaktır beğenip alanlar dışında. 3 yerini bulur mu bilemem ama Türkiye gerçekten teknoloji olarak otomotif olarak baş ülkelerden birisi üretim çok olmasa bile çok ciddi satışlar yapılıyor bu dallarda ve çevre ülkelere bile araç yapılıp satışı yapıldığını duydum.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Hemen ayfonumu kırıp gidip venüs aldım şuan dünyanın en mutlu insanı ve en büyük milliyetçisiyim.

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Hemen ayfonumu kırıp gidip venüs aldım şuan dünyanın en mutlu insanı ve en büyük milliyetçisiyim.
Sana iPhone'unu kır Venüs al diye bir çağrıda bulunulmadı.
Şu durumda Amerikan ürünlerine para yatırmayıp boykot edelim denildi elindekine zarar vermeyeceksin yani.
Sana Venüs al diyen de olmadı Seçenek sadece. orada Samsung da söylendi.
Senin gibi Provakatörcüler iPhone almaya devam etsin bence bu kadar fikir paylaşılmış şu başlığa bazı kafalar hala aynı.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Yazını okumadım; senin tüm yazılarından ukalalık akıyor. Sen zehirlenmeye alışmışsın yapacak bir şey yok.

Gelmiş bir de Amerikan şirketini savunuyor. Hem ABD'ye karşı olurlar, hem ABD başkanı telefonla aradı diye sevinirler. Acayip bir fikri yapı.

Arkadaşlar ufak bir hatırlatma yazayım mesajlarınızda hakaretvari kelimeler görüyorum lütfen forum kurallarına uyalım daha düzgün kelimeler ilede istenen şey anlatılabilir her halukarda
Ergen-mergen hakaretvari sözcüklere, cümlelere karşı ben de yanıt yazarım, sonra suçlu ben olmayayım.

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
-Dolarla yapılan ihaleler iptal edilmeden,
-ABD menşeili bakan,C. B., koruma vs. araçları iade edilmeden,
-Boeing ile yapılan uçak satın alım taahhütü iptal edilmeden,
-ABD’ye peşkeş çekilen şirketler, fabrikalar geri alınmadan veya sözleşmeler iptal edilmeden
Kimse kusura bakmasın ihtiyaçlarımı Apple ile karşılayacağım. Ülkeyi sadece vatandaşlar kurtarmayacak. Yöneticiler de bir yaptıklarına bakıp kendilerine çeki düzen versinler.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Düşünceniz yoksa bulaşmayın. Android gibi değil. Sizi kendi ekosistemine bağımlı hale getiriyor. Kurtulamıyorsunuz. O yüzden ya tam geçeceksin ya da hiç bulaşmayacaksın Apple’a
Çoğu markanın çoğu modelini kullandım uzun süre iPhone da kullandım ama bağımlılık yapmadı ben garibin galiba??

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83

Ergenlere laf anlatmak zor olur.
Dünya kendi etraflarında dönüyor zannederler ve bildiklerini tartışmasız doğru zannederler.

Ama yine de cevap verelim.

Bir yabancı firma
Türkiye’de fabrika sahibi ise,
Türkiye’de üretim yapıyorsa,
Türkiye’de vergi veriyorsa,
Türkiye’de işçi çalıştırıyorsa

Bu firma ile Türkiye’de yatırımı olmayan, sadece yurt dışından ürün ithal edip bu ülkede satan firma aynı değildir!

Biz kapalı komunist ekonomi değiliz.
Yabancı yatırımlara karşı olan bir ülke değiliz.

Yabancı firmalar bu ülkede fabrika açabilir, fabrika satın alabilir.

Türkiye’ye yatırım yapması hem onlara hem ülkemize kazandırır...

Ancak Apple gibi Türkiye’de yatırımı olmayan sadece dışarıda ürettiği ürününü bizim piyasamızda satan Türkiye’ye katma değer kazandırmayan firmalar böyle değildir...

Slogan atmak yerine, bilgi sahibi olmanı tavsiye ederim...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak doğru değil.
İş vergi ise Apple da vergi veriyor. Hatta çok konuşuldu devlet Apple’dan çok para kazanıyor diye.
Cargill gibi firmalara o fabrikalarıb nasıl ya da neden satıldığı hala tartışılırken bu yanlış bir bakış açısı.
Başkalarını aşağılaman ise zaten senin ne olduğunu gösterir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çoğu markanın çoğu modelini kullandım uzun süre iPhone da kullandım ama bağımlılık yapmadı ben garibin galiba??
Yok ben bağımlılık anlamında denedim. Mesela ben iPhone alınca onu iPad ve watch takip etti. Şimdi iPhone’u satamıyorum çünkü saatte gidecek o zaman. Ya da mesela ipad iphone uyumu. Hiçbirini saymadak bile satın aldığım onca oyun, müzik, uygulama çöp olacak. Onu kastettim

Son düzenleme:

halilmali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sunu soyleyeyim bence piyasadaki en iyi telefon su an iphone .Ve bununla ilgili Erdogan ekonomik krizden dolayi cagrida bulundu isim vererek Iphone lari satin yerli mallara yonelin dedi .Sizce bu cagrisina kulak asan olurmu .? Milyonlarca insan yillardir Iphone kullanip alismis vaziyette iken bi cagriyla vestel gibi %55 yerlilige sahip telefonlara gecis yaparlarmi ?
1534628980836.png

bu cevap yeterlidir sanırım :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
kendimi bildim bileli Tayyip birilerinle kavga edip bizim geri zekalı kısmımıza ne yapacağımızı söyleyip duruyor. mesela bi ara İtalyan arabalarını boykot ettik, Fransız mallarını da boykot ettik, israili ise her gün ediyoruz. rusyayı da boykot ettik. şimdi sıra abd de. bu boykotlar 2 gün sürmekle birlikte, boykot edilen ülke hiç zarar görmediği gibi asıl zararı bizim zavallı cahil vatandaş gördü. ben Allahtan bu millete akıl fikir niyaz ediyorum. bir aydınlanma, bir illuminati bu ülke geri zekalılarına şart. yoksa dünya batana kadar böyle sürtmeye devam

Sen kendini hiç bilememişsin.
İnsanın kendini bilebilmesi için önce haddini bilmesi lazım.

Devlet başkanına asker arkadaşın gibi hitap edemezsin.

halilmali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kendimi bildim bileli Tayyip birilerinle kavga edip bizim geri zekalı kısmımıza ne yapacağımızı söyleyip duruyor. mesela bi ara İtalyan arabalarını boykot ettik, Fransız mallarını da boykot ettik, israili ise her gün ediyoruz. rusyayı da boykot ettik. şimdi sıra abd de. bu boykotlar 2 gün sürmekle birlikte, boykot edilen ülke hiç zarar görmediği gibi asıl zararı bizim zavallı cahil vatandaş gördü. ben Allahtan bu millete akıl fikir niyaz ediyorum. bir aydınlanma, bir illuminati bu ülke geri zekalılarına şart. yoksa dünya batana kadar böyle sürtmeye devam
"Hayvan Çiftlği" kitabında George Orwell tam bugünümüzü anlatmış. 1945 yılında yazmış kitabı ama sanki halimizi görmüş ve resmetmiş :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sen kendini hiç bilememişsin.
İnsanın kendini bilebilmesi için önce haddini bilmesi lazım.

Devlet başkanına asker arkadaşın gibi hitap edemezsin.
Başkan dediğin kişi zamanında AYM kararına uymaz, saygı duymazsa bizimde halk olarak başkan seçilen kişiye saygı duymama özgürlüğümüz olur.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
78
Amerikan malını almayın dedi. İster yerli al ister başka ülkenin cihazını(ABD HARİÇ). İlla sana Venus al demedi. Babam senelerdir iPhone kullandı. Cihazın özelliklerini yükseltmek istedi. Çağrıyı duydu ve iPhone den vazgeçti. Başka ülkenin güçlü cihazı var mı diye araştırmamı istedi. Araştırdım. Markanın çıkalı daha 2 sene olduğu, hemen en çok satan markalar listesinde 1.sırada olan Xiaomi yi gördüm. Modellerini araştırdım ve Mi 8 i buldum. Xiaomi Mi 8 e bi bak, birde iPhone X e. (8GB RAM lı sürümü daha türkiye pazarına gelmedi diye karşılaştırmaya eklemedim). Çinliler yapmış, uygun fiyata satmış. Yazılımı desen Android ve Miui. Güvenliği kırılmıyor. Yani güvenli cihaz. Çok fazla özelliğe sahip miui yazılım. Bayıldım yani. İlla güvenliği kırıp başka Custom Rom lar yükleyeyim diyorsan Ayarlar->Ek Ayarlar->Geliştirici Seçenekler e gelip Mi Unlock bölümüme tıklayıp güvenliğin kapanmasını Xiaomi yetkilerine bildiriyorsun. Bildirdikten tam 13 gün sonra onaylanıyor. Xiaomi Mi Unlock sitesinden hesabını girerek yetkililerin sadece senin cihaz için verdikleri dosyayı bilgisayarına kurup, Xioami hesabını yazıp güvenliği kapatabiliyorsun. Apple böyle bir hizmet veriyor mu ? Yookk. Enayi gibi 8300₺ veriyorsun ve istediğin gibi kullanamıyorsun. Xiaomi ye 3500₺ veriyorsun istediğin gibi kullanıyorsun. Magisk i yükleyerek Unfield Host modülü ile cihazı reklamsız kullanabiliyorsun. Ne uygulamalarda reklam gösteriyor ne de tarayıcılarda. Apple a kendi paran ile rezil oluyorsun haberin yok. 3500₺ İLE KRALINDAN FİYAT PERFORMANS CİHAZ ALMAK VARKEN NEDEN AYNI ÖZELLİKLERE SAHİP CİHAZA 8300₺ VERİYORSUN. NEDEN CİHAZIN MALİYETİN 3 KATI FAZLA PARAYI ABD YE VERİYORSUN. ÇİN İLE SORUNUMUZ YOK, ÜRETTİĞİ CİHAZLAR FİYAT PERFORMANS CANAVARI. SADECE ÜRETTİĞİNİN MALİYETİNİ ALARAK ÜLKEMİZİ FAZLA ZARARA SOKMUYOR.

--->>MI 8 FİYAT VE ÖZELLİKLERİNİ BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ<<---

Son düzenleme:

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Saçma buluyorum çağrısını apple ne kadar da almasakta yine alanlar olacak ve ülkeye girmek zorunda kalacak. Sadece apple değil o zaman youtube google whatsapp facebook twitter bunların hiç birini kullanmayın nede olsa bunların hepsi amerikan malı pepsi misal içmeyin madem boykot ediyorsunuz bunların hepsinin ülkeye girişini satışını engelleyin bakalım. o zaman bu ülke ne kadar çok düşüşe geçiyor :) samsung vestel alın diyorlar ya sanki samsung türkiye ye türk lirası ile giriş yapıyor dolar ile yapmıyor sanki :) vestelin içinde ki işlemciler sanki tamamen türk yapımı android sanki türk yapımı :)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
ilk sayfada bir kaç satır yazdım ama pek okuyan olmamış halen kendi bildiğiniz gibi karşımızdakine hakaret edelim konuyu siyasete sokalım derdindesiniz konuyu kapatalım tam olsun o zaman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...