Enteresan Bilgiler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

umutbitti

Asistan
Müslüm Gürses David Bowie'nin I'm Deranged şarkısını coverlamıştır.

teknogunay

Üyecik
Severek tükettiğimiz ve epey kalorili olan kaju; aslında kaju meyvesinin sapıdır.
Hem etinden hem de sütünden faydalandığımız inekler, arkadaşlığa fazlasıyla önem verir ve dostlarından ayrıldıklarında stres yaşarlar.

Coulers79

Üyecik
Dünyanın En Önemli Üretim Bitkisiyken
Yasaklanan Kenevir Hakkında Çok İlginç 16 Bilgi..

1. Bir dönümlük kenevir, 25 dönümlük orman kadar oksijen üretir.
2. Yine bir dönümlük kenevirden, 4 dönüm ağaça eş kağıt üretilebilir.
3. Kenevir tam 8 kez kağıda dönüştürülebilirken, ağaç 3 kez kağıda dönüştürebilir.
4. Kenevir 4 ayda yetişir, bir ağaç ise 20-50 yılda…
5. Kenevir, gerçek bir radyasyon temizleyicidir.
6. Kenevir dünyanın her yerinde yetiştirilebilir ve çok az suya ihtiyaç duyar.
Ayrıca kendisini böceklerden koruyabildiği için tarım ilacına da ihtiyaç duymaz.
7. Kenevir ile yapılan tekstil ürünleri yaygınlaşırsa, tarım ilacı sektörü tamamen ortadan kalkabilir.
8. İlk kot pantolon, kenevirden yapılmıştır; hatta “kanvas” kelimesi kenevir ürünlerine verilen isimdir.
9. Kenevir, AİDS ve kanser tedavisinde kemoterapi ve radyasyon etkisini azaltma; romatizma, kalp, sara,
astım, mide, uykusuzluk, psikoloji, omurga rahatsızlıkları gibi en az 250 hastalıkta kullanılmaktadır.
10. Kenevir tohumunun protein değeri çok yüksektir ve içindeki iki yağ asidi de doğada başka hiçbir yerde bulunmamaktadır.
11. Kenevirin üretimi soyadan bile daha ucuzdur.
12. Kenevirle beslenen hayvanlar, hormon takviyesine ihtiyaç duymaz.
13. Plastik ürünlerin tamamı, kenevirden üretilebilir ve kenevir plastiğinin doğaya dönüşmesi oldukça kolaydır.
14. Bir arabanın gövdesi kenevirden yapılırsa, dayanıklılığı çelikten tam 10 kat fazla olur.
15. Binaların yalıtımı için de kullanılabilir; dayanıklı, ucuz ve esnektir.
16. Kenevirle yapılan sabunlar ve kozmetik ürünler, suyu kirletmez; yani tamamen doğa dostudur.

Gökçe Asena

Profesör
111_djpg_2016_1_cift_kisilik_bisikl.jpg

Çift kişilik bisikleti, elleri olmayan Charles Tripp ile ayaksız akrobat Eli Bowen 1891'de icat etmişlerdir. Birinin elleri yok diğerinin ayakları, ama umut olunca bahane kalmıyor işte kanıtı.

Ben ilk kez duydum. Ben sanıyordum ki çiftler birlikte gezebilsinler ve biri yorulunca diğeri pedal çevirsin diye icat edilmiş sanmaktaydım.

Coulers79

Üyecik

İstanbul'un nüfusu bu 36 şehrin nüfusuna eşitmiş.

Vay babayın kemiği! De get out of there, please.

Son düzenleme:

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye

Robert Pershing Wadlow, tıp tarihinde tanınmış en uzun boylu insandır. Alton, Illinois de doğduğu (1918) için Alton devi (the "Alton Giant") olarak da tanınırdı. O kadar uzundu ki Shaquille O'Neil (2,16 m) bile ancak göğsüne gelebilirdi. Öldüğünde 2,72 m boy ve 220 kg ağırlığa sahipti.
Ölüm tarihi ve yeri: 15 Temmuz 1940, Manistee, Michigan, ABD

Kaynak : Vikipedia

Janus

Üyecik
“Hurrah”, origin bakımından Almanca; eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorum, paylaştığınız görselde.

tanselya

Üyecik
Yasalara göre; Belçika'da her ilkokul öğrencisinin mızıka dersi alması zorunludur.

stat counter