Enteresan Bilgiler

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
offf ya bırakın böyle antin kuntin şeyleri bilgi isteyen yazsın google amcaya o söyler sana zaten. oldu olcak dikiş nakış bölümü de açalım forumda. gün falan yaparız. haftanın bir günü bi kullanıcıda toplanırız. ha arkadaşlar bırakın böyle boş işleri ya.

Bilgi edinmek, bilgi vermek ne zamandır antin kuntin iş oldu?

thebest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Private-B :O şok oldum @thebest ilgilenmiyorsan beğenmiyorsan yada hosuna gitmiyorsa girme konuya hem sen rahatsiz olma hemde bizi rahatsiz etme isteyen istedigi seyi yazar cizer burasi forum

ayrıca @deatmania duymasın bak o bu tür yorumlari sevmez :D demedi deme

duyarsa duysun nolcakki ondan mı korkçam. hem ben sana küfür mü ettim. yorum yaptım sadece. onu da kaldıramıyorsan sana dicek bişeyim yok artık

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=74929]korpe[/MENTION] Hayırlı Uğurlu olsun konun. Benimde çorbada tuzum olsun :D

"2005 Yılında Bir Bilimadamı Maymunlara Para Kullanmayı Öğretmiştir. Kısa Zaman Sonra Maymunlar Kadın Ticaretine Başlamıştır."

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
sağolasin [MENTION=2223]lord[/MENTION]acual im [MENTION=273810]thebest[/MENTION] farklı yere cekme kardesim kaldiriyorumkı ben sana cevap verip muatap oluyorum [MENTION=84327]deatmania[/MENTION] duymasın diye takıldım o da bu tür yorumlari sevmez o manada soyledim :) @wolkhy1903 sanirim saymıslar kardesim

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
"Hanım" sözcüğü rivayete göre; Cengiz Han'ın; "Ben Hanlar Han’ı Cengiz Han" sonra eşini göstererek; "Bu da benim HAN’IM" cümlesinden gelir!

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Örümcekler, limondan korkar.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Amerikan havayolları, uçuşlarda yolculara sunduğu kahvaltılarda her tepsiden bir zeytini kaldırarak 1987 yılında 40 bin dolar kar etmiştir.
8 Şubat 1979 yılında sahra çölüne kar yağmıştı.
♥ ABD’de, yaşları 20 ile 29 arasında olan zenci erkeklerin üçte biri ya hapiste ya da gözaltında tutulmaktadır.
♥ Açık bir gecede, çıplak gözle iki bin ayrı yıldızı görmek mümkündür.
♥ Albert Einstein dokuz yaşına kadar düzgün konuşamamıştı.
♥ Amerika’da her saat 40 kişi kanserden hayatini kaybediyor.
♥ Amerika’da satışa sunulan ilk cd, Bruce springsteen`in "Born in Theusa" albümüdür.
♥ Amerikan havayolları, uçuşlarda yolculara sunduğu kahvaltılarda her tepsiden bir zeytini kaldırarak 1987 yılında 40 bin dolar kar etmiştir.
♥ Aslanlar bir günde 50 kez sevişebilirler.
♥ Atların insanlardan 18 tane fazla kemiği vardır.
♥ Avustralya’daki tuvaletlerin sifon suları saat yönünde akar.
♥ Ayı inlerinin girişleri her zaman kuzeye bakar.
♥ Başkan John F. Kenndy, yirmi dakikada dört gazete okuyabilirdi.
♥ Baykuş mavi rengi görebilen tek kustur
♥ Beethoven beste yapmadan önce kafasını soğuk suya sokardı.
♥ Bir Big Mac hamburgerin ekmeğinde ortalama 178 adet susam bulunuyor.
♥ Bir cam kırıldığında, ufalanan parçalar saatte üç bin millik bir hızla etrafa saçılır.
♥ Bir devekuşunun gözü beyninden büyüktür.
♥ Bir Erkek Hayatının Ortalama 3350 Saatini Tıraş Olmak İçin Harcar.
♥ Bir hamamböceği kafası koptuktan sonra açlıktan ölmeden dokuz gün yaşayabiliyor.
♥ Bir insan yaşamı boyunca iki yüzme havuzunu dolduracak kadar tükürük salgılar.
♥ Bir karınca kendi ağırlığının elli kati ağırlığı kaldırabilir.
♥ Bir karıncanın koku alma yeteneği en az bir kopeğinki kadar gelişmiştir.
♥ Bir kilo limonda bir kilo çilekten daha fazla şeker vardır.
♥ Bir kromozom bir genden daha büyüktür.
♥ Bir okyanusun en derin yerinde, demir bir topun dibe çökmesi bir saatten uzun sürer.
♥ Bir timsahın gözlerinin arasındaki mesafe, ayaklarının büyüklüğüne eşittir.
♥ Birinin yüzünü hatırlamak için beynin sağ tarafı kullanılır.
♥ Buckingham sarayında 602 oda bulunuyor.
♥ Bugüne kadar bilinen en ağır böbrek taşı 1.36 kg
♥ Bugüne kadar kaydedilmiş en büyük dalga, 1971 yılında Japonya’nın İshigaki Adası’nda 85 metre yüksekliğine ulaşmıştır.
♥ Bugüne kadar ölçülmüş en büyük buz dağı, 200 mil uzunluğunda ve 60 mil genişliğindedir ve Belçika’dan daha büyük bir yüzölçümüne sahiptir.
♥ Bukalemunların dilleri, vücutlarından iki kat daha uzundur.
♥ Central park`ta yüzmek yasalara aykırıdır.
♥ Çocuklar baharda daha fazla buyuyor.
♥ Dalmaçyalılar gut olmayan tek köpek cinsidir.
♥ Değerli taşların çoğu birkaç elementten oluşur, sadece pırlanta tamamen karbondan oluşur.
♥ Döllenmeden sonra çocuğun boyu 5 milyon kat buyur...
♥ Dünyada her dakika iki tane düşük şiddette deprem olmaktadır.
♥ Dünyada insan başına düşen karınca sayısı bir milyondur.
♥ Dünyadaki hayvanların yüzde sekseni altı ayaklıdır.
♥ Dünyadaki ilk telefon rehberinde sadece elli isim yer almıştı.1878 yılının şubat ayında ♥ Connecticut New Haven’da yayımlanmıştı.
♥ Dünyanın bir numaralı domuz üreticisi ve tüketicisi cinliler.
♥ Dünyanın en büyük şeker ihracatçısı Küba’dır.
♥ Dünyanın en hızlı büyüyen bitkisi bambu, bir günde 90 cm kadar uzuyor=.
♥ Eğer Barbie gerçekten yaşasaydı vücut ölçüleri 97–72 82 cm olacaktı.
♥ Eiffel Kulesi’nin tepesine çıkana kadar 1792 basamak vardır.
♥ Elektrikli sandalye bir dişçi tarafından icat edilmiştir.
♥ En fazla asfaltlı yola sahip ülke Fransa’dır.
♥ En yakin oldukları noktada, Rusya ve Amerikanın birbirlerine uzaklıkları dört km `den daha azdır.
♥ Erkekler kadınlara göre on kat daha fazla renk koru oluyorlar.
♥ Eskimo dilinde kar yağışlarının farklarını tarif etmek için kullanılan yirmiden fazla sözcük vardır.
♥ Fareler kusamaz.
♥ Filler zıplayamayan tek memelidir.
♥ Gecen 3500 yılın, sadece 230 yılı barış içinde yaşanmıştır.
♥ Global ısınma yüzünden yükselen deniz seviyesi 2050 yılında Shangai ve deniz kıyısındaki diğer cin şehirlerinde büyük sellere neden olacak. Bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak.
♥ Gözleri açık tutarak hapşırmak imkânsızdır.
♥ Gözlerimiz hiçbir zaman büyümez. Ama burnumuz ve kulaklarımızın büyümesi asla sona ermez.
Alın Size Bilgi Beylerrr Dagılın.....

En fazla asfaltlı yola sahip ülke Fransa’dır.

2009 Verilerine göre Japonya oldu artık sanırım

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
* Beethoven beste yapmadan önce kafasını soğuk suya sokardı
* Bir insan yaşamı boyunca iki yüzme havuzunu dolduracak kadar tükürük salgılar.
* Gecen 3500 yılın, sadece 230 yılı barış içinde yaşanmıştır
* Aslanlar bir günde 50 kez sevişebilirler.
* İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir.
* Bir insanın su ve yemek olmadan yaşayabildiği en uzun süre 18 gündür.
* Karınca kendi ağırlığının 50 katını taşıyabilir.
* Çekirgenin kulağı dizindedir.
bunları ilk kez okudum paylasım için tesekkurler [MENTION=240156]Private-B[/MENTION]

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Dünyada yaklaşık 9 milyon insan sizinle aynı gün doğdu....

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bugün Dogum Günüm VALLA Demekki 9 milyon adamla Dogdum

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
nice senelere kardesim :)

Su samurları uyurken el ele tutuşurlar, böylelikle uykularında akıntıya kapılıp sürüklenseler bile birbirlerini asla kaybetmezler.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
nüfus cüzdanları ıle ılgılı olan bılgı....türkiyedeki ayrımcılığın küçük bir örneği...pembe veya mavi olsa ne olur olmasa ne olur...ne mantık

yahu kardeşim bunun ayrımcılıkla ne alakası var. böyle yüzeysel meseleleri bile ayrımcılık olarak addetecek kadar paranoyak mısınız? neredeyse kadının erkekten fiziki farklılığı dahi yok diyeceksiniz. farklıyız işte kardeşim. arada dağlar kadar fark var. iş dağılımından yaratılış donanımına kadar milyon tane fark var.

bu durum ingilizcede erkeğin "he" kadının "she" olarak belirtilmesinden fazlası değil.

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
kadının erkekten fiziki farklılığının olmadığını kım soyledı kardesım....kimliklerin tek tip olupta üzerlerinde cinsiyet kısmı olsada orada erkek veya kadın yazsa olmaz mı...pembe ve mavi ayırmanın zihniyet farklılığı oldugunu dusunuyorum...yanı bence gerek yok...yarın çipli kimlikler gelecek onlarda da renk ayrımı olacak mı? sen ne dersen de Kadınların fiziki görünümünün dısında biz erkeklerden diger alanlarda da farklı olmdıgını dusunuyorum ...aksine daha basarılı becerıklı ve akıllı olduklarını dusunuyorum...Örneğin olimpiyatlarda 114 sporcunun 66 sı KADIN ..verilebilecek örnek sayısı çok...benım çalıstıgım yerde aynı işi yapan kadınlarda var...güç gerektiren işlerde çalısan kadınlarda var...anladığım kadarıyla Kadınlara pek de değer vermiyorsun dostum....o yoksa sen bir hiçsin ...sen yoksan onlarda bir hiç...
yahu kardeşim bunun ayrımcılıkla ne alakası var. böyle yüzeysel meseleleri bile ayrımcılık olarak addetecek kadar paranoyak mısınız? neredeyse kadının erkekten fiziki farklılığı dahi yok diyeceksiniz. farklıyız işte kardeşim. arada dağlar kadar fark var. iş dağılımından yaratılış donanımına kadar milyon tane fark var.

bu durum ingilizcede erkeğin "he" kadının "she" olarak belirtilmesinden fazlası değil.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
aksine daha basarılı becerıklı ve akıllı olduklarını dusunuyorum

bu sözün ayrımcılığa karşı olan samimiyetini ortaya koyduğu gibi diğer taraftan beni çok güldürdü.:)

günümüz dünyasında kendilerini bir obje olarak gösterme çalışmalarını başarıya ulaştırıp, kendilerine saygı ve sevgi duyulmasının ne büyük enayilik olduğunu kanıtlamışlardır.

kesinlikle istinalar vardır ve benim kadın karşıtı bir örgüte üye olmamın önündeki tek engel sayısı %0.1 i geçmeyen o istisna kadınlardır :)

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Çok fazla su içerek ölmek mümkündür.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
14/07/1683 - Osmanlı Orduları, Viyana'yı ikinci kez kuşattı.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Psikolojik araştırmalara göre, birini sürekli düşünyorsanız ve bunu engelleyemiyorsanız, sebebi düşündüğünüz kişinin de sizi düşünmesidir.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Uzmanlara göre muhtemel 3. Dunya savaşı bor rezervleri yüzünden çıkacaktır ve Türkiye rezervlerin yüzde 92'sine sahiptir.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Uzmanlara göre muhtemel 3. Dunya savaşı bor rezervleri yüzünden çıkacaktır ve Türkiye rezervlerin yüzde 92'sine sahiptir.

100 sene önce "teknolojinin ulaşabileceği en son noktadayız" diyen uzmanlar mı :D

bor madenlerinin %92 Türkiyede ama bor'un kullanıldığı alanlar itibari ile kalan %8 dünyanın 50 yıllık ihtiyacını karşılıyor :)

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Mide iç çeperindeki mukus tabakası olmasa mide kendini sindirir.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Kalp kasları dakikada ortalama 70, günde 100 bin, yılda 40 milyon kez atmasına rağmen yorulmamaktadır.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Su içmek için uygun zamanlama; Uyanır uyanmaz 2 bardak su: Organları aktive eder. Uykudan önce 1 bardak su: Kalp krizini ve felci önler

Reaksiyon puanı
31
OGeec.jpg

Kore'de Sokak Temizliği. Yolu ikiye ayıran reflketörlerin farklı bir görevi daha varmış.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Güzel konu, kim 1 milyon ister'e katıldığımda orada işe yarar :p

Sakızı da bi dişçi bulmuştur. Nedeni çene kaslarını güçlendirmek.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Kereviz yerken harcanan kalori, kerevizin içindeki kaloriden daha fazladır.