En son okuduğunuz kitap

Bu konuyu okuyanlar

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Yıllar oldu hatırlamıyorum

beretta74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en son ne okuduğumu hatırlamıyorum da genelde ,anı,araştırma ve tarih okurum.tavsiye edeceğim kitap;Beyoğlu bir zaman tüneli,feriha büyükünal yazarı :)

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Şuan okuduğum kitap dahil ise “ Muhteşem Gatsby-F.Scott Fitzgerald” değil ise “Paris ve Londra’da beş parasız-George Orwell”

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
İlber Ortaylı - Bir Ömür Nasıl Yaşanır

Söz konusu kitap Hürriyet gazetesi yazarlarından Yenal Bilgici ile İlber Ortaylı tarafından gerçekleşen bir söyleşiye ait bir sohbet manasında geçen bir kitaptır. İlber hocamızın daha anlamlı bir yaşam için neler yapabilmemiz adına geçen rehber niteliği taşıyan bir kitap.

Açıkçası bunu ileride bir harita yada bir rehber olarak kullanabilirim düşüncesi ile almıştım sonrasında bu inanca sahip olduğu gördüm. Dediğim gibi ileride bir rehber olarak kullanabileceğiniz ve size hayata dair neler yapmanızı öğütleyen bir söyleşi sonrasında ders çıkarabileceğiniz noktalar mevcut. Bir seyahatname haritası olarak da kullanabilirsiniz.

Noktalandım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yitik Cennet - Sezai Karakoç

Sezai Bey'in diriliş düşüncesinin vücut bulduğu kitap olarak tanımlayabiliriz kısaca. Hz. Adem'in cennetten dünyaya inişiyle başlayan insanlık serüvenini ve Peygamber Efendimiz (s.a.v) in "Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim" hadis-i şerifinde geçen güzel ahlakın oluşuşunu ve her peygamberlerin bu ahlaka kattıklarını belirli metaforlar üzerinden anlatmıştır. Şiir okumayı seven arkadaşlara da tavsiye edilir çnkü kitap düzyazı olmasına rağmen dili şiir dili gibidir.

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bayan Peregrine'ın tuhaf çocukları serisi özellikle fantastik türünü seviyorsan kesinlikle okumalısın. Birinci kitap olay örgüsü kurulmaya başladığı için sıkıcı gelebilir ama sonraki iki kitapta aksiyon artıyor. Filmide var 2016 yapımı sanırsam.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Zülfü Livaneli - Rüzgarlar Hep Gençtir

guvenK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Tefsire Giriş - Muhsin Demirci

Muhsin Bey sağolsun Tefsir ilmini, tarihini, neden ihtiyaç olduğunu ve tefsir ekollerini gayet güzel izah etmiş. Bu konuda bir altyapısı olmayan birisi için bile gayet aöıklayıcı. Kesinlikle tavsiye ederim.

UBerk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Şu an okuduğum "Şu Çılgın Türkler" kitabı.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
"Parapisikoloji" okudum ama Şu Psi topunun gitme yönünü ayarlayamadım. İlk atışımda 250 kilometre vurdum. Ülke içinde yeraltında kalan mermi ateşlenerek 4 kişiyi yaraladı. İkinci atışımda Baküde bir çöp kutusunu vurdum. Çöp kutusuna atılmış zehirli atıklar patlamıştı. Üçüncü Atışımı yapmaya korkuyorum. Çünkü gittikçe mesafe kısalıyor ve direk önümü patlatabilirim :D

Reaksiyon puanı
66
0000000580044-1.jpg

Regarzarves

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Josh Malerman - Kafes
Çok istekli başladığım bir kitap değildi lakin ilk sayfaların ardından bir anda kitap beni içine çekti. Kurgu güzel yapılmıştı. Evin içinde yaşananlar anlatılırken karakterler ile düşünmeye çalıştım. Aynı şekilde nehirde yaşananlar anlatılırken sanki okyanusun ortasında yönümü bulmaya çalışıyordum. Güzel bir kitap, tavsiye ederim...
10/8

Kitabı bitirdikten hemen sonra filmini de izledim. Film, kitabın ana konusundan besleniyor ama kendi yorumlarını da eklemişler. Kesinlikle kötü bir film değil ama illa izlenmesi gereken bir film de değil :)
10/6

Reaksiyon puanı
66
0001778480001-1.jpg

kitap menkıbelerden.oluşuyor. 3 tanesine yer verilmiş bu basımda.anlatılan olaylar okuyucuyu düşündürse de bazı yerler bana saçma geldi.bazı satırlarda tanrının terslendiği cümleler var.bu bana saçma ve komik geliyor.bu gibi durumların gerçek hayatımızda da yerleri var.ancak burada onun tartışmasına girmeyeceğim,yeri değil.özellikle "ölümsüz kardeşin gözleri" hikayesi hayatı sorgulamanızı sağlıyor.ve size sonunda bir öğütte veriyor.kitaptan edindiğim en ilginç bilgi ,zaten kafamı da kurcalıyordu, amin kelimesinin amon adındaki bir tanrının isminin söyleniş biçimi olması.

Reaksiyon puanı
66
yakici.jpg

--bu kitabı tüm avcılara armağan ediyorum.--

kahramanız 12 yaşında bir çocuk.hikayeyi onun gözünden görerek okumanız daha etkileyici olur.bir çocuğun , çocukluk ile yetişkinlik arasında ne gibi bir fark olduğunu algılamaya çalışması,çıkarımlar yapması ve kendi kendini olgunlaştırması anlatılıyor.kitabı günümüze uyarlarsak 5 sayfa anca sürerdi galiba :) internet gibi hayat da hızlı artık.

Reaksiyon puanı
66
fff.jpg

kitabı bitirdim.sonra ben ne okudum dedim.arından kitabın arkasındaki kısa açıklamayı okudum.sonrasında taşlar yerine oturdu.başta çocuk kitabı sanmıştım.ilerledikçe önce bir rüya sonra gerçekten bir bilim kurgu sandım.ama düşündüğüm şekilde bitmedi.teorilerim doğru çıkmadı.kitabın hangi duygu-durumda yazıldığını tekrar okuyunca sonuca ulaştım.bir olay yada duruma kendinizi makineye dönüştürecek kadar saplanmayın.

Reaksiyon puanı
66
0000000708515-1.jpg

kitap her ne kadar bizim kültürümüzden olmayan yazarın, babasına yazdığı mektup olsa da çoğu yerde tanıdık cümleler gördüm.her baba adayının okuş olması gereken bir kitap.

yaşam bir sabır oyunundan fazlasıdır.
ancak koşullardan ne yazık ki bağımsız olan asıl engel, benim evliliğe ruhen açıkça yatkın olmayışımdı.
benim karar verme gücümü hep ezmiştin.

ottlanın babasıyla ilişkisi yok, kendi yolunu benim gibi kendi bulmak zorunda ve gelecekten umutlu olma, özgüven, sağlık, tasasızlık konularında benden üstünlüğüyle senin gözünde benden daha hain ve kalleş biri.

seninle ikimiz arasında esaslı bir savaş yoktu; benim işim kısa sürede bitmişti; geriye kalan kaçış, hayata küsme, üzüntü, içsel çatışmaydı.
cimrilik derin mutsuzluğun en sağlam belirtilerindendir.
annem bizim hepimize duyduğu sevgiden ve bu sevginin yarattığı mutluluktan dayanmak için güç almış olmasaydı, bütün bunlara katlanamazdı elbette.