En İyi Telefona Karar Verip Almak İstiyorum Tavsiyeniz Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Merhabalar,

Arkadaşlar kısa öz konuşucam. Bütçem Max 2000 TL en fazla yani taş çatlasa 2100 TL.

Telefondan beklentilerim; Beni 2-3 yıl götürmeli ve 2 yıla civarında kasma vs. sorunlar yaşamak istemiyorum. Telefonda 1 2 büyük oyun oynarım 1 2 de küçük oyun oynarım. Neredeyse tüm sosyal ağları kullanırım şarjı dayanıklı olmalı. Güncellemede önemli sonuçta.

İlgilendiğim telefonlar;
Note 3, iPhone 5S başta siz ne diyosunuz hangisi neden iyi? Bunları bütçe sıkıntısından alamadım varsayıyorum diyelimki alamadım ne almalıyım? iPhone 5 mi? Xperia Z1 mi? LG G2 mi? ve neden? (Note 3 ekranı sorun değil ama CİDDİ taşıma sorunları varsa ve kötü yanları onlarıda belirtin lütfen.)

# Note 3 LTE değil! N9000!

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Note 3 öneririm, teknik özellikleri biliyorsunuz zaten, taşıma sorunu da yok bana göre

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Note 3 Plastiğine bulaşma bence. :) Samsung fanları bile beğenmedi Note 3'ü. :4: Ben olsam 5S alırım. Hız yönünden, uygulama zenginliği yönünden, güncelleme yönünden, sağlamlık yönünden 5S ağır basıyor. :)

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Note 3 öneririm, teknik özellikleri biliyorsunuz zaten, taşıma sorunu da yok bana göre

SDN nin incelemesinde 2.62 MB lık bir ram verildiğini gördüm ve baktığında 2.42 si kullanılıyordu çok şaşırdım belleği temizle dedi 1.81 kullanılmaya başlandı yani yinede 800 MB boşta ram kalıyor buda azalırmı bilinmez ram canavarı gibi geldi bu ne kadar doğrudur? Beni 2. senede kasma yaşayıp yarı yolda bırakırmı?

@ProRat` sanada soruyorum :)

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Neden "en iyisini alıcam" derdindesin?

Ayrıca aradığın şeylerin arasında tezat var.
2-3 yıl kullanayım takılmasın istiyorsan "yeni versiyon çıksın" derdinde olmamalısın.

Söylediğin şeylerin hepsini yazdığın her telefon yapıyor, yazmadığın onlarca telefon da yapıyor. Özellikle bir telefonu tercih etmene gerek yok demek ki. Hangisi ucuzsa onu al.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Neden "en iyisini alıcam" derdindesin?

Ayrıca aradığın şeylerin arasında tezat var.
2-3 yıl kullanayım takılmasın istiyorsan "yeni versiyon çıksın" derdinde olmamalısın.

Söylediğin şeylerin hepsini yazdığın her telefon yapıyor, yazmadığın onlarca telefon da yapıyor. Özellikle bir telefonu tercih etmene gerek yok demek ki. Hangisi ucuzsa onu al.

Ben verdiğim paraya alabileceğim en iyi telefonu almak istiyorum verdiğim paraya değmeli zaten telefonuda 2 yıl en fazla 3 yıl kadar kullanıcam o yüzden yani.

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
SDN nin incelemesinde 2.62 MB lık bir ram verildiğini gördüm ve baktığında 2.42 si kullanılıyordu çok şaşırdım belleği temizle dedi 1.81 kullanılmaya başlandı yani yinede 800 MB boşta ram kalıyor buda azalırmı bilinmez ram canavarı gibi geldi bu ne kadar doğrudur? Beni 2. senede kasma yaşayıp yarı yolda bırakırmı?

ram sorun olmaz. zaten ramin özelliği o.rama ihtiyaç olduğu zaman telefon kendine ramda yer açar .iPhone 5s kullanıcısı olarak note3 tavsiye ederim.
şu an yurtdışındayım note3 s800 versiyonu 1700 .5s 2000 lira civarında

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
5s, 5 veya nexus5 e bak üçüde en az 2 yıl boyunca kasmaz
Marka özellikleri ve tasarım istiyorsan s5 z1 g2 yi incele
Note 3 un bence taşıması zor ayrıca touchwiz de klasik rehber gecikmesi var diğer teller anında acıyor samsunglarda bi iki saniye bekliyorsun

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11

Note 3 mü? 5S mi, soruyorsun?

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
5s, 5 veya nexus5 e bak üçüde en az 2 yıl boyunca kasmaz
Marka özellikleri ve tasarım istiyorsan s5 z1 g2 yi incele
Note 3 un bence taşıması zor ayrıca touchwiz de klasik rehber gecikmesi var diğer teller anında acıyor samsunglarda bi iki saniye bekliyorsun

Teşekkürler ama Nexus 5 bana göre değil bataryası zayıf ben ise bataryaya çok önem veririm en önemli kriter dir benim için. iPhone lara gelirsek şey diyeceğim 5S alamazsam var sayıyorum yani ne almalıyım ? iPhone 5 mi Z1 mi G2 mi ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Note 3 mü? 5S mi, soruyorsun?

Ram konusunda ve LTE versiyonu olmamasından dolayı Note 3 alınırmı alınmazmı demek istiyorum.

Arkadaşlarında bahsettiği gibi iOS a güven 5S mi al diyosun öyle yani onu soruyorum. Ekran konusunda çok büyük fark var o belli ama Note 3 doğru kararsa farketmez bana. Note 3 ün taşınmasında CİDDİ sorun varsa ve 5S daha rahat ettiricekse beni vazgeçerim Note 3 ten.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Teşekkürler ama Nexus 5 bana göre değil bataryası zayıf ben ise bataryaya çok önem veririm en önemli kriter dir benim için. iPhone lara gelirsek şey diyeceğim 5S alamazsam var sayıyorum yani ne almalıyım ? iPhone 5 mi Z1 mi G2 mi ?

Ram konusunda ve LTE versiyonu olmamasından dolayı Note 3 alınırmı alınmazmı demek istiyorum.

Arkadaşlarında bahsettiği gibi iOS a güven 5S mi al diyosun öyle yani onu soruyorum. Ekran konusunda çok büyük fark var o belli ama Note 3 doğru kararsa farketmez bana. Note 3 ün taşınmasında CİDDİ sorun varsa ve 5S daha rahat ettiricekse beni vazgeçerim Note 3 ten.

Aslında yerinde olsam Iphone 6'yı beklerim. Hem büyük ekran ile gelecek hem daha gelişmiş olacak.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ben verdiğim paraya alabileceğim en iyi telefonu almak istiyorum verdiğim paraya değmeli zaten telefonuda 2 yıl en fazla 3 yıl kadar kullanıcam o yüzden yani.

Öyle bir telefon yok iyi de?
Aynı fiyatta iki telefon söyle, iki farklı karaktermiş gibi ikisini de "bu daha iyi" diye sabaha kadar savunacak birileri çıkabilir, ben bile eğlencesine bu karakterleri canlandırabilirim.

Ne tür bir kullanım tarzı istiyorsun, onu düşün, çevrendekilerin telefonlarını kurcala. Ona göre zaten öncelikle iOS-Android arasında bir platform seçimi yapman gerekecek. İnsanlar bunu pek ciddiye almıyorlar ama önemli. Ondan sonra iOS dersen zaten durum belli, Android dersen de ince kıl tüy ayrımlara kalıyor iş. Yine herhangi biri herhangi bir Android amiralini sana sabaha kadar en iyi diye anlatabilir.

Ha yok illa da en iyi telefon şu bilader tarzı bir cevap istiyorsan;
2000TL'ye en iyi telefon HTC One, onu al diyeyim.

Note 3'ün taşınabilirliği ile ilgili de kimsenin söylediğine inanma. Böyle komik bir soru mu olur dostum. :) Adamın eli ufacıktır, S4 bile çok büyük gelir, öbürü neandertal çakmasıdır, küçük bile geliyor der. :) Senden iyi kimse karar veremez buna. Bence tüm phabletler taşınamaz saçma şeyler, yapsalar amirallieri 4,5-4,3" boyutunda da, onları tercih ederim ben.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
ne gereği var o kadar para vermeye hele 5s e note 3 e anlamıyorum 1300 1400 lük telefonlarda 2 3 yıl götürür bu kadar kasmaya gerek yok g2 olsun xperia z olsun dünya para verirsin 2 sene sonra yenisi çıkar telefona için gittimi 2000 tl çöpe gider.note 3 seneye 1200 1300 lere iner görürsün.g2 ilede note 3 de ne yaparsan aynını aynı kalitede yaparsın.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
İyi anladık ya :) O zaman şöyle yapıcam Cumartesi günü gidip Note 3 e bakıcam ama vazgeçtim şimdiden. 5S almaya karar verdim eğer bütçe konusunda herhangi bir sorun yaşarsam iPhone 5 almayı düşünüyorum hepinizin yorumları için teşekkür ediyorum.

Bi karar versinler bende buradan bakarım

Dostum öğrediğim kadarıyla olayı abartmaya gerek yokmuş :D Büyük ekran seviyorsan bütçende yetiyorsa Note 3 al. iOS taraftarıysan 5S veya 5 öneriyorum. Android isteyipte Note 3 alamıyorsa Z1 veya G2 öneririm veya bu yıl çıkacak olan G3, S5 ve One 2 yi bekle bi bak derim.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Teknosa ya gidip inceleyebilirsiniz, buradaki birçok kişi objektif değil de kendi sevdikleri markayı savunuyorlar. Gidip, inceleyerek alın, bazılarının yalanlarıyla değil.

DenneFry

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Bende Aynı Sen Gibi Telefon Almayı Düşünüyorum İphone Bana Göre Değil 2 bin gibi Bir Para Vereceğiz vereceğimizle Kalmayacağız İstediğimiz Çok Program öezllik İçin Para İsteyecek Ben Şuanda Sınava Hazırlanıyorum Elimde Çakma Nokia Tuşlu Bir Telefon Var Benim Beklentim HTC One 2 (MX8) Yönünde

Tabi Onda da Sıkıntı Çıkabilir Eğer Olmazsa Sony Oda Anca TFT Ekran Olmazsa

Bedava Verseler Samsung Kullanmam

Lg G 2 Almayı Düşündüm Hafıza Yuvası yok

Sony TFT Alınmaz

HTC Yeni Modeli Çıkacak 2 Aya Kadar

Samsung Allah Uzak Götürsün

İphone Ardı Arkası Kesilmez Para İster

Sen Bekle Kardeşim Bekle Ben Kullandığım Telefona Bakıyorum Acısını Çıkaracağım Zaman Yakındır Deyip Kendimi Avutuyorum

Bütçen 2100 2-3 Ayda 2600 Olur :D

OLmasa Ne Olur HTC ONE 2 Nin Consept Videosunu İzlesen Gözlerin Parıldar

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu tarz konular yerdeki çekirdek çöplerine benzemeye başladı iyice.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=382006]DenneFry[/MENTION]

[video=youtube;y_fSWo2n8cU]http://www.youtube.com/watch?v=y_fSWo2n8cU[/video]

İzlemiştim daha önce tekrar izledim harika ya :) HTC One ıda beğenmiştim zaten.

3GB Ram, Snapdragon 800, 4000 mAh batarya, 16,32 ve 64 GB + microSD çok iyi, Android 4.4 olarak geliyor. Ayrıca Fingerprint gördüm bu 5S teki gibi galiba oda büyük bir + bence harika ama HTC One gibi buda çok yüksek bir fiyatla giriş yapar diye düşünüyorum. Muhtemelen bütçem yetmeyecektir ama bu yıl çıkacak amiral gemilere bakıcam beklemeye değerse bekler bütçemi arttırırım.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
bence note 3 al büyük ekranın avantajı çok seni 2 yol rahat götürür. zaten 2 yıl güncelleme muhtemelen gelir samsung bu konuda iyi ben şahsen 5s i beyenmedim ben iphone alsam alacagım tek model iphone 5
note 3 al yonu bak zaten o kalemin marifetini gördükden iphone telefonmu bunun yanında dersin...

Note 3 Plastiğine bulaşma bence. :) Samsung fanları bile beğenmedi Note 3'ü. :4: Ben olsam 5S alırım. Hız yönünden, uygulama zenginliği yönünden, güncelleme yönünden, sağlamlık yönünden 5S ağır basıyor. :)
yav samsung fanları nasıl begenmedi :))note 3 ü

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Konsept cihazları gerçek sanmayın.

ismailyigit40

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olaya farklı yaklaşayım. Kesinlikle alacağın telefon Snapdragon işlemcili olmalı. Htc One,LG G2 kullandım şimdi de Note3 N9005 kullanıyorum her 3 telefonumdan da çok memnundum (HTC One ve LG G2 telefonları satma sebeplerim farklı nedenlerden ). İnanın arkadaşımda Note 3 N9000Q vardı,benim N9005 i görünce kendi telefonundan soğudu.
İşin özü, çok sık kalem kullanacaksanız Note3 N9005 kalemle işim olmaz diyorsanız Snapdragon işlemcili telefonların performansları marka ayrımı olmadan bir birine çok yakın. Hangi markayı alırsanız alın pişman olmazsınız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Note 3 İphone 4s Galaxy s4 kullanan biri olarak tercihim s4. samsung plastik kasa diğenlere aldırma plastik kasanın çizilmeye dayanma avantajı var. lg ve sony ler 4 çekirdekli ama note3 ve s4 8 (1,9 Quad+1,3 Quad) ayrıca note3 de spen var(ki samsung un en iyi işi) yani paran varsa note3 yoksa S4 al istersen note3 ün gearla beraber satılanı var

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İstediklerine göre en iyisi 5s tabiki. ama eğer android alacaksan kasma istemiyorsan nexus alacaksın. nexuslar yağ gibi akıyo resmen.

cleet

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamda aynı soruyu ben sordum geçenlerde kendime..Ve gittim 1600 liraya note 3 aldım 2.el bozdurma diye tabir edilir cinsten..Bende note 2 vardı onu sattım aldım bide..ama note 3 beğenmedim..samsung a iyice gıcık oldum ve değiştirdim iphone 5s aldım..Android canmış dedim bi navigasyon bile yok bu ne salak telefon dedim..Mp3 atmaya uğraş..bluetooth var ama foto atamıyosun arkadaşına..jailbreak yapmazsan tam bir yıkım..O nu da değiştirdim ve sony z1 aldım..İlk kullanımda şarj 1 günü çıkarmayınca telefoncuda aldım soluğu :lol: ama adam bana birkaç gün bekle bunun şarj ı arap atı gibi sonradan açılır dedi bende öyle yaptım ve bekledim..sonuç olarak 1 aydır kullanıyorum z1 i ve kesinlikle tavsiyemdir..Hem masaya koyunca dikkat çeker hem hızlı hem dayanıklı..En güzeli çektiği fotolara herkes hayran kalıyor..Bence bu jenerasyonun tek galibi sony xperia Z1 dir..Ve tavsiyemdir :yes:

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Alacaksan z1 veya tasarruf edip g2 almalisin,hemen hemen ayni donanimdalar zaten.G2 f/p biliyorsun.Kamerasinda azcik lag olsada harika resimler cikariyor,bi z1 kamerasi edermi bilmem ama fotograflarinin boyutu 3mbden ssagi inmiyor,bu ikisinin arasinda dusun bence, iphone is adami telefonu yav =)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
"İlk olarak HTC M8 ya da One 2, 5” lik 1080p bir ekrana sahip olacak. Bunun yanında 2GB RAM, 2.1MP ön kamera, ultra pixel teknolojili arka kamera, Android 4.4 ile birlikte Sense 6.0 gelecek. Bunların dışında merak edilen bir diğer konu ise işlemcisinin ne olacağıdır. Evleaks haberine göre cihazda kullanılacak işlemci görünüşe göre dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon MSM8974 olacaktır. Daha önce sızan haberlerde Snapdragon 8974-AB modeli olacağını söylemekteydi. Tüm bu özellikler şimdilik bir söylenti olmasına rağmen cihaz hakkında güçlü bir izlenim de bırakmamaktadır. Özellikle de Samsung ve LG ‘nin Quad HD (1440×2560) ekranlarını hazırlamakta olduğu ve 64-bit işlemcileri kullanacakları 2014 yılında HTC spekülasyonlara göre daha düşük seviyede kalabilir."

Kesinlikle kullandığım için söylemiyorum çok samimiyim 32'lik G2 al ve rahatla. Ancak kesinlikle ucuz alacağım diye internet sitelerinde dolaşma. Ver 1800lira gidip Teknosa'dan al, kontrol et ve temiz al. (Bu arada cihazda gıcırdama varsa kabul etme, çünkü gıcırdama olmayan G2'ler de var)
Ben G2 fanboyu değilim. Hayatımda ilk defa LG kullanıyorum çünkü. Daha önce kullandığım ve incelediğim cihazlarla tek tek kıyasladım. Açtığım inceleme konusuna bakmışsındır. Hiçbir telefonda olmayan özellikleri paylaştım. Sadece bunlar bile G2 almana yetecektir. Yapabileceklerinin sınırı olmayan telefondur ve EN İYİ BATARYA ÖMRÜ'ne sahiptir. 5.2" müthiş görüntü kalitesi ve neredeyse 170 dereceye kadar görüş açısı olan bir ekranı var.
Kamera ile ilgili söylenen hataları yeni verilen sürümle de giderdiler bu yönden yana korkun da olmasın.
Performansını Ram'inin, şarjının son damlasına kadar koruyor.
Eline en iyi oturan kasa tasarımına sahip. İnanmazsan bunu kendin teknoloji mağazasında da test edebilirsin.
G2'nin Güzellikleri ve İnce Detayları adlı konuya bakarak da fikir edinebilirsin iyice.
Hem de bütçenin 300 lirası cebine kalır.

Telefonun sağlamlığını aklına takma. O telefonun kaderinde kırılacak yazıyorsa zaten zırhlı da olsa bir şekilde kırılır. Aldıktan sonra sadaka verirsin, Allah'ın izniyle telefonun zarar görmez.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
"İlk olarak HTC M8 ya da One 2, 5” lik 1080p bir ekrana sahip olacak. Bunun yanında 2GB RAM, 2.1MP ön kamera, ultra pixel teknolojili arka kamera, Android 4.4 ile birlikte Sense 6.0 gelecek. Bunların dışında merak edilen bir diğer konu ise işlemcisinin ne olacağıdır. Evleaks haberine göre cihazda kullanılacak işlemci görünüşe göre dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon MSM8974 olacaktır. Daha önce sızan haberlerde Snapdragon 8974-AB modeli olacağını söylemekteydi. Tüm bu özellikler şimdilik bir söylenti olmasına rağmen cihaz hakkında güçlü bir izlenim de bırakmamaktadır. Özellikle de Samsung ve LG ‘nin Quad HD (1440×2560) ekranlarını hazırlamakta olduğu ve 64-bit işlemcileri kullanacakları 2014 yılında HTC spekülasyonlara göre daha düşük seviyede kalabilir."

Kesinlikle kullandığım için söylemiyorum çok samimiyim 32'lik G2 al ve rahatla. Ancak kesinlikle ucuz alacağım diye internet sitelerinde dolaşma. Ver 1800lira gidip Teknosa'dan al, kontrol et ve temiz al. (Bu arada cihazda gıcırdama varsa kabul etme, çünkü gıcırdama olmayan G2'ler de var)
Ben G2 fanboyu değilim. Hayatımda ilk defa LG kullanıyorum çünkü. Daha önce kullandığım ve incelediğim cihazlarla tek tek kıyasladım. Açtığım inceleme konusuna bakmışsındır. Hiçbir telefonda olmayan özellikleri paylaştım. Sadece bunlar bile G2 almana yetecektir. Yapabileceklerinin sınırı olmayan telefondur ve EN İYİ BATARYA ÖMRÜ'ne sahiptir. 5.2" müthiş görüntü kalitesi ve neredeyse 170 dereceye kadar görüş açısı olan bir ekranı var.
Kamera ile ilgili söylenen hataları yeni verilen sürümle de giderdiler bu yönden yana korkun da olmasın.
Performansını Ram'inin, şarjının son damlasına kadar koruyor.
Eline en iyi oturan kasa tasarımına sahip. İnanmazsan bunu kendin teknoloji mağazasında da test edebilirsin.
G2'nin Güzellikleri ve İnce Detayları adlı konuya bakarak da fikir edinebilirsin iyice.
Hem de bütçenin 300 lirası cebine kalır.

Telefonun sağlamlığını aklına takma. O telefonun kaderinde kırılacak yazıyorsa zaten zırhlı da olsa bir şekilde kırılır. Aldıktan sonra sadaka verirsin, Allah'ın izniyle telefonun zarar görmez.

Çok iyi demiş. Bence Z1 in tasarımını sevdiyseniz onu almalısınız eğer öyle değil ise G2 32 GB mükemmel bir seçenek olacaktır

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eğer bütçen yetiyorsa Xperia z1 den başkasına bakma bile derim