En iyi Telefon-Tablet-Akıllı Saat seti?

Bu konuyu okuyanlar

ersagun1401

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben telefon-tablet-akıllı saat alacağım :) fiyat sınırlamam en fazla 5500 tl :) insan en başta hepsi aynı marka olsun istiyor ama tabiki bazı sorunlar olabiliyor :( ör:
sony xperia z2-tablet z-smartwatch 2 bu set güzel gibi görünüyor ama beni tereddüte sokan birkaç şey var.
1- aynı fiyata telefon olarak lg g3 var ve forumdaki konulardan anladığım kadarıyla çoğu kişi ikisi arasında lg g3'ü tercih ediyor bu beni tereddüte sokuyor.
2- Xperia z2'nin ısındığı söylentileri var o kadar para verip telefonu elimde tutamamak istemem doğrusu.

samsung galaxy note3 veya s5-tabpro 10.1-gear2 bu set beni daha çok tereddüte sokuyor.
1- Samsung kalitesi en başta beni üzenlerden biri hem donanım hemde kasa olarak.
2- Bilirsiniz samsung alınca bu telefonların desteği kısa oluyor:( bir s3 kullanıcısı durumuna düşmek istemem.

apple aslında en çok istediğim şeylerden biri ama birkaç sorun oluyor. setim şöyle: iphone5s- ipad air- maalesef akıllı saat yok.
1- Apple'ın kalitesini herkes bilir ama ben küçük ekran kullanmak istemiyorum. şimdi diyeceksiniz tablet alıyosun :hammer: ama 10 inçlik şeyi her zaman yanımda taşıyamam ki.
2- Akıllı saat olayı gerçekten beni zor duruma sokuyor. şimdi iphone alıp gidip samsung saati kullanamam(ki istesem de kullanamam çünkü smasung saatleri kendi modellerinde işe yarıyor) belki smartwatch ama gerçekten büyük ekran benim için önemli.
3- Eylüle bir buçuk ay kaldı bekleyebilirim diye düşünüyorum ama hemen eylülde ülkemize gelmez biliyorsunuz 5s için 11 ay beklemiştik. birde hemen alma durumum var onun için karar vermeliyim.

gördüğünüz gibi yazmadığım başka markalar var lg gibi ama lg sadece telefon yani 10 inçlik tableti ve saati yok biliyorsunuz(ülkemizde. ama yakında gelir umarım) bu gidişle farklı markalarla set yapmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim:)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Akıllı saat ile uğraşmayın paraya yazık onunla uğraşıcağınıza telefonu elinize alıp kullanın :)

Size önerim İphone 6 ve İpad mini retina.

İpad mini 2 çıkıcakmı bilmiyorum eğer çıkarsa ipad mini 2 retina alın ve iphone 6 alın.

Bu telefon ve tablet ile yıllarca rahat rahat kullanırsınız ve güncelleme sorununuda dert etmezsiniz :)

5500 TL den bahsediyorsunuz, ya Appleye yada Sony'e bulaşın.

Bu arada her şeyin aynı marka olmasıda şart değil yani İpad mini retina alıp, sony z2 alabilirsin vs.

LGye bulaşmanı hiç önermiyorum, G2 kullanıcısıyım ve memnun değilim açıkçası. İyi hoş güzel telefon yapıyorlar tasarımları harika ama güncelleme desteği 0 bu yüzden her ne kadar iyi telefon tasarlasalarda bir noktadan sonra güncelleme istiyorsunuz.

Etrafıma bakıyorum Nexus 5 Android L almış bende isterim ki G2 'im alsın L yi ama vermiyor çünkü firma sabıkalı güncelleme işini beceremiyorlar.

Sony'in Z serisine verdiği güncelleme desteği harika, z ultrama 4.4.4 geldi ve yakında android L gelicek diyorlar.

Kısaca bütçeniz en iyisine yettiği için direk en sağlam 2 markaya yönelin sony ve apple, karar size kalmış :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ayni marka alman sart degil :)
LG G3 iPad Air Sony Smartwatch 2 seti ihtiyaclarinizi karsilayacaktir :)

ersagun1401

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Akıllı saat ile uğraşmayın paraya yazık onunla uğraşıcağınıza telefonu elinize alıp kullanın :)

İpad mini 2 çıkıcakmı bilmiyorum eğer çıkarsa ipad mini 2 retina alın ve iphone 6 alın.

Bu telefon ve tablet ile yıllarca rahat rahat kullanırsınız ve güncelleme sorununuda dert etmezsiniz :)

Bu arada her şeyin aynı marka olmasıda şart değil yani İpad mini retina alıp, sony z2 alabilirsin vs.

LGye bulaşmanı hiç önermiyorum, G2 kullanıcısıyım ve memnun değilim açıkçası. İyi hoş güzel telefon yapıyorlar tasarımları harika ama güncelleme desteği 0 bu yüzden her ne kadar iyi telefon tasarlasalarda bir noktadan sonra güncelleme istiyorsunuz.

Etrafıma bakıyorum Nexus 5 Android L almış bende isterim ki G2 'im alsın L yi ama vermiyor çünkü firma sabıkalı güncelleme işini beceremiyorlar.

Sony'in Z serisine verdiği güncelleme desteği harika, z ultrama 4.4.4 geldi ve yakında android L gelicek diyorlar.

Kısaca bütçeniz en iyisine yettiği için direk en sağlam 2 markaya yönelin sony ve apple, karar size kalmış :)
yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim:) evet saat olayı mantıklı geldi :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Ben sana G2'ye güncelleme gelmez dediğimde bana kızıyordun :) Napıcaksınız her dakika güncellemeyi diye zaten telefon stabil diyordun hocam :))

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Ya telefon halen stabil benim o konuda bir sorunum yok, custom rom atarak ısınmaydı kameraydı vs sorunlarını ortadan kaldırdım benim bir sıkıntım yok ama alan herkes benim yaptıklarımı yapmak zorunda olmasın diye önermiyorum.

Güncelleme almasada olur dediğim zamanlarda güncelleme ile sadece rakamlar değişicek sanıyordum ama bu işlerim içine girince L ile ne gibi değişlilikler gelicek görebiliyorum :)

yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim:) evet saat olayı mantıklı geldi :)

Samsung Gear 2'ye baktımda 800 900 TL :D ben o fiyata Motorola Moto G alır 2 yıl kullanırım :p

Yani tamamen para tuzağı tamamen gösteriş tamamen hava :)

Benim kolumda da pahalı saat var ama her zaman saatime değil telefonuma bakıyorum daha kolay geliyor nedense :)

Ben sizin yerinizde olsam Z2'nin sorunu olmayan yeni üretim 32 gb telefonunu alırdım üstünede ipad mini retina 32 veya 64gb alırdım ohh paşa paşa kullanırım.

Ne gerek var bir saate 1000TL vermeye :)

Bu arada Telefon android Tablet ios olursa hem iki işletim sistemine alışır yabancılık çekmezsiniz, android telefonunuzu istediğiniz gibi kişiselleştirirsiniz İpad'a kişiselleştirme benim açımdan gerekmiyor zaten telefona her şeyi yapıyoruz :)

lrevolte35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Seti Yap Sony Xperia Z2 Sony Xperia z2 Tblet Ve Smartwatch 2

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
merhaba ben telefon-tablet-akıllı saat alacağım :) fiyat sınırlamam en fazla 5500 tl :) insan en başta hepsi aynı marka olsun istiyor ama tabiki bazı sorunlar olabiliyor :( ör:
sony xperia z2-tablet z-smartwatch 2 bu set güzel gibi görünüyor ama beni tereddüte sokan birkaç şey var.
1- aynı fiyata telefon olarak lg g3 var ve forumdaki konulardan anladığım kadarıyla çoğu kişi ikisi arasında lg g3'ü tercih ediyor bu beni tereddüte sokuyor.
2- Xperia z2'nin ısındığı söylentileri var o kadar para verip telefonu elimde tutamamak istemem doğrusu.

samsung galaxy note3 veya s5-tabpro 10.1-gear2 bu set beni daha çok tereddüte sokuyor.
1- Samsung kalitesi en başta beni üzenlerden biri hem donanım hemde kasa olarak.
2- Bilirsiniz samsung alınca bu telefonların desteği kısa oluyor:( bir s3 kullanıcısı durumuna düşmek istemem.

apple aslında en çok istediğim şeylerden biri ama birkaç sorun oluyor. setim şöyle: iphone5s- ipad air- maalesef akıllı saat yok.
1- Apple'ın kalitesini herkes bilir ama ben küçük ekran kullanmak istemiyorum. şimdi diyeceksiniz tablet alıyosun :hammer: ama 10 inçlik şeyi her zaman yanımda taşıyamam ki.
2- Akıllı saat olayı gerçekten beni zor duruma sokuyor. şimdi iphone alıp gidip samsung saati kullanamam(ki istesem de kullanamam çünkü smasung saatleri kendi modellerinde işe yarıyor) belki smartwatch ama gerçekten büyük ekran benim için önemli.
3- Eylüle bir buçuk ay kaldı bekleyebilirim diye düşünüyorum ama hemen eylülde ülkemize gelmez biliyorsunuz 5s için 11 ay beklemiştik. birde hemen alma durumum var onun için karar vermeliyim.

gördüğünüz gibi yazmadığım başka markalar var lg gibi ama lg sadece telefon yani 10 inçlik tableti ve saati yok biliyorsunuz(ülkemizde. ama yakında gelir umarım) bu gidişle farklı markalarla set yapmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim:)
şimdilik en iyi akıllı telefon bence one m8 ve g3 ama beklersen note 4 derim :D tablette androide bakarsan direk nexus derim başka bişeye bakma ama ipad mini retina al senelerce kullan akıllı saate o kadar para verme... hala gelişme aşamasındalar...

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Piyasanin en iyisi malesef Turkiye'de yok. Zte nubia z7. Sadece 1.270 TL
Malesef sony ,apple,samsung,lg,htc ile yillarca kandiriliyor vatandas. Cinliler bile en kaliteli telefonu ucuza alsin. Vatandasimiz elektronikten benzine her seyi pahali satin almak zorunda birakilsin. Birileri de ekonomi iyi desin.

- 5.5-inch 2K Quad HD (2560 x 1440 pixels), 538 PPI
- Qualcomm Snapdragon 801 processor with Adreno 420 GPU
- 13 Megapixel HD OIS camera
- 3GB DDR3 RAM and 32GB ROM
- Nubia UI 2.0 base on Android 4.4 OS
- Support 4G FDD-LTE bands
- Support dual SIM cards