En iyi taşınabilir hard disk markası?

Bu konuyu okuyanlar

@yhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok üstad 3tb wd my book daha jelatini üzerinde okadar hassas kullanıcıyım 4 ayda kendi kendine gitti vatana teslim ettim ama oyun arşivim cihazdan daha değerliydi hdd yi söktüm kurtarmak için ama hdd bozulmuş keşke harici devresi bozulsaydı.

dovmee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
biraz sesli çalışır ama.
kalite istiyosan samsung öneririrm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimde WD My book um gitti. En az iki tane HDD ve içinde giden bilgilerim olmuştur. 2 yıldır Segaete kullanıyorum memnunum. Darbe almadığı sürece Segeate lerde problem olmayacağını düşünüyorum. SmartDisk tavsiye edenlerde var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
8 yıldıır 500 gb wd kullanıyorum.5 yıldırda 1 tb wd şimdi 2 tb liğini alacağım.
WD tek geçerim. Bazı arkadaşların şansına fabrika hatalı ürün gelmiş yoksa bir numaralı marka

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş neyi tartışıyorsunuz en iyi markanın bile kusurlu modelleri var sana denk gelirse böyle bozuk der geçersin bozulan modeli bir daha almayacaksın sorun markada değil çıkarmış olduğu modellerde bazen sapıtıyor

ohranus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben hepsini kullanıyorum hepside sorunsuz çalışıyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben seagate goflex desk 2 tb kullanıyordum çok önemli arşivlerim vardı içinde iki defa bozuldu ve her iki defasındada butun arşivim gitti hangi markayı alacam bilmiyorum internetten baya araştırdım G-Technology G-DRIVE with Thunderbolt USB 3.0 3TB 7200 RPM Professional-Strength External Hard Drive (0G03124) böyle bi harddisk buldum bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun aydınlatın beni:..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
USB Bellek ve Harici Diskte Minumum şikayete sahip tek marka TOSHİBA'dır. Bundan ötürü TOSHIBA'yı tavsiye ederim satın aldığınız mağazalarda markaları satış oranlarını ve gelen şikayetleri sorun..!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bugüne kadar bir segate 500 GB, bir philips 400 GB, bir WD 1 TB yedim. Hepsi aynı bunların. Belli bir süre sonra ne kadar düzgün kullanırsanız kullanın hepsi bozuluyor.

yilmazturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda yazı yazan arkadaşların bazılarının art niyetli ve markayı kötülemek amaçlı yazdıklarına inanıyorum.çünkü WD için yazılanlar çok komik.Ben 12 yıldır bilgisayar işi yaparım.kendim ayrıca Donanimcıyım çocukluğum 7 yaşından şuan 34 yaşına kadar bilgisayarlayım...Bu zamana kadar servise gelen disklerin sorunlu disklerin en başındaki markalar samsung ve toshiba olmuştur.burada ise bu markalar övülüyor.çok komik bir durum...size şöyle örnek vereyim sizin samsung toshiba çamaşır makinesi yapar klima yapar hatta bırakın bunları dozer telefon aklına gelebilecek herşeyi yapar orta seviye kalitede hepsinden üretip para kazanmaya çalışır...WD ve SEAGATE ise sadece HARDDİSK yapar.sadece HARDDİSK üretir işleri budur...oyüzden burada başınıza iş geldi diye ahkam kesmeyin saçma sapan yazılarla insanların kafasını bilgisizce karıştırmayın...Şuan piyasada en güvenilir diskleri WD ( WESTERN DIGITAL ) üretmektedir.bu 4-5 sene önce SEAGATE daha üstündü.fakat şuan sorun çıkma oranları biraz arttı.ama yinede SAMSUNG ve TOSHIBA dan daha güvenilirdir.sonuçta adamların işi sadece HARDDISK üretmek.burada philips disklerden bile bahsediliyor.nekadar komik.philipsin içini açıp bakarsanız içinden başka marka disk çıkacağını görürsünüz.bu dünyada disk üreten sadece disk üreten iki tane firma var biri WD diğer SEAGATE... hitachi ve toshiba ve samsung da üretim yapıyor ama bu firmalar herşeyi üretiyorlar.HITACHI japon kalitesi olduğu için oem sınıfta yine kötülemiyorum.ama burada WD yi kötüleyip samsungu övdünüzmü ben bu işe gülerim.çünkü elimde kalan samsung disklerin sayısını hatırlamıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de wd 2 tb vardı ve yerinden bile kımıldamamasına rağmen bozuldu . Isınma sorununa da katılıyorum ve ısınınca performansı düşüyordu zaten. 2 yılı doldurmadan yalan oldu. Götürdüm disk çizilmiş diyorlar ama darbe bile almadı. Tekni servisler seagate önerdi hep. Bir de mac güncellemesiyle wd bilgilerinin silindiği uyarısında bulunmuştu bir ara apple...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
14.02.2015 - WD 1048 elements aldım. 2 yıl kullandım ve dün bilgisayar verileri görmedi. Şu an onları kurtarmaya çalışıyorum kendimce. Ne yapabilirim bende bilmiyorum. Verilerimi kurtarabilirsem satın aldığım yer olan vatan bilgisayara geri götüreceğim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yorumları okudum cidden güldüm :) 15 yıldır bilgisayar işi ile uğraşıyorum "bordobereli08" arkadaşıma katılıyorum.

Seagetenin tahtının sallandıran 320AS kodlu diskleri olmuştur...
Komşumuza aldığımız 250 gb iki diskte 2 yıl olmadan ömrünü doldurdu. Elimde 4 ad 500gb Seagete diskimin 4'üde 2 şer ay arayla bozuldu ve tüm arşivlerim silindi... 4 diskte seri numarası olarak peş peşeydi!
Bu hezimeti yaşadıktan sonra Seagate dönüp bakmak bile istemiyorum, gözümde saatli bomba timsali... İmajını düzeltmek için biraz zamana ihtiyacı olan bir üreticidir artık.
Samsung'un sağlam disk ürettiğine inanmıyorum, zira bozulan çoğu disk markası Samsung'dur şuan kullanmıpş olduğum 1,5 TB haricinin %50 si hasarlı görünmekte! Halbuki çok titiz kullanıcıyımdır, diğer mefta olan Samsung disklerimi saymıyorum bile! Samsung ile aynı zamanda almış olduğum 2 TB WD Green halen tıkır tıkır çalışmakta. Sesini duymak neredeyse imkansız, (kulağınızı dayamakdıktan sonra)
Gelelim WD nin sorununa...
Harici disklerinde elektronik devresi hariç başka bir sıkıntısı yok. Bir gün ansızın usb ye taktığınız diskini gözrmeyebilir, ama panik yapmayın diskiniz sağlamdır.
Garantisi varsa servisine yollayın, yoksa içindeki diski çıkarıp normal disk gibi kullanmaya devam edin... Şu an benim yaptığım gibi.

Reaksiyon puanı
0
5-6 Yıldır WD kullanıyorum Hiç Tık demedi (Teknoloji birazda şans işi :))) )

Kml1983

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung kesinlikle! Toshiba da olur. ama asla wd alıp bir şey saklamam içinde! wd 1tb almıştım raw formatına döndü sürücüler. bütün oyun, müzik ve dizi, film arşivim gitti içinde. Allahtan fotoların büyük çoğunluğunu kurtardım yılların hatırası düşünsenize çıldırmamak elde değil. fotolar da gitseydi kamyonla dalardım ben de heralde. o yüzden üste para verseler almam artık. hatta aldığım yere gönderdim bana yenisini gönderdiler açmadım aylarca satarım diye lazım oldu da açtım kurdum anam o da ne kökten gitti yes yeni hdd. şu an 120gb samsung var 2003 yılı 11. ay üretim taş gibi! wd'yi atmadım masanın üstünde gözümün önünde şaşırıp unutup da bir daha almıyayım diye.

fhaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende harddisk alacam resim ve video yüklemek için hangi marka alayım Teşekkürler

KMLK1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
WD aldım, doğru dürüst kullanmadığım halde ,çalışmıyor şu an . Işık yanıyor , öylece bekliyor. Biçimlendirme yapayım diyorum haliyle o da olmuyor .. Toshiba diyorum, yıllardır duruyor...

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
8 yıl oldu wd'yi alalı, halen canavar gibi :) Aman nazar değmesin. Birazda şans işi tabiki.

ALTINEMRE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar har disk almayı düşünüyorum fakat hard disklerde hangi marka en iyisidir bilmiyorum. sizce en iyi marka hangisi hangi marka hard disk önerirsiniz ?

WD 2tb hard diskim bozuldu. Ezilmeye kesinlikle dayanıklı değil, çok dikkat edin. Çantamda taşırken bozulmuş. Büyük kaybım oldu. Kurtarma ekibine verdim bir tane. 1 aydır ses vermediler, bir şey çıkmayacak herhalde. O konuda bildiğiniz iyi birileri varsa tavsiye alabilirim.
Teşekkürler

Tahalw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar har disk almayı düşünüyorum fakat hard disklerde hangi marka en iyisidir bilmiyorum. sizce en iyi marka hangisi hangi marka hard disk önerirsiniz ?
Tartışmasız Western Digital ve oyun için istiyorsa WD Black serisinden bakmalısın bende WD Black 2Tb olanından var hızından memnunum.

djmagic35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Western Digital bana göre bu piyasanın en adi markasıdır. Birgün diskinizi takip hiçbir veriyi okuyamadiginizda ne demek istediğimi anlarsınız. Ve bu bahsettigim birgün, diski aldığınız günden çok fazla bir süre sonra olmayacaktır. Çevremde harici diski bozulan kişilerin %90'ı wd kullanicilariydi. Ve maalesef benim 1tb liktan bahsetmiyorum bile.

Bence en iyi markalar seegate yada Samsung. Her ikisini de yıllardır sorunsuz kullanıyorum. Size tavsiyem, piyasada diğer markalara göre daha ucuz olan wd nin tuzağına dusmemeniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Western Digital bana göre bu piyasanın en adi markasıdır. Birgün diskinizi takip hiçbir veriyi okuyamadiginizda ne demek istediğimi anlarsınız. Ve bu bahsettigim birgün, diski aldığınız günden çok fazla bir süre sonra olmayacaktır. Çevremde harici diski bozulan kişilerin %90'ı wd kullanicilariydi. Ve maalesef benim 1tb liktan bahsetmiyorum bile.

Bence en iyi markalar seegate yada Samsung. Her ikisini de yıllardır sorunsuz kullanıyorum. Size tavsiyem, piyasada diğer markalara göre daha ucuz olan wd nin tuzağına dusmemeniz.
Sizin başınıza gelenler yada etrafınızın başına gelenler herkesin başına gelecek diye bir kural yok. Elektronik alet kullanıyorum diyorsun ama bir şeyi bilmiyorsun elektronik alet almak şans işidir sıfır aldığın bir üründe bozuk çıkabilir. Bende bir bilgisayar teknisyeni olarak ve en az 10 yıldır bu sektörde çalıştığım için söylüyorum.

Bu konuda yazı yazan arkadaşların bazılarının art niyetli ve markayı kötülemek amaçlı yazdıklarına inanıyorum.çünkü WD için yazılanlar çok komik.Ben 12 yıldır bilgisayar işi yaparım.kendim ayrıca Donanimcıyım çocukluğum 7 yaşından şuan 34 yaşına kadar bilgisayarlayım...Bu zamana kadar servise gelen disklerin sorunlu disklerin en başındaki markalar samsung ve toshiba olmuştur.burada ise bu markalar övülüyor.çok komik bir durum...size şöyle örnek vereyim sizin samsung toshiba çamaşır makinesi yapar klima yapar hatta bırakın bunları dozer telefon aklına gelebilecek herşeyi yapar orta seviye kalitede hepsinden üretip para kazanmaya çalışır...WD ve SEAGATE ise sadece HARDDİSK yapar.sadece HARDDİSK üretir işleri budur...oyüzden burada başınıza iş geldi diye ahkam kesmeyin saçma sapan yazılarla insanların kafasını bilgisizce karıştırmayın...Şuan piyasada en güvenilir diskleri WD ( WESTERN DIGITAL ) üretmektedir.bu 4-5 sene önce SEAGATE daha üstündü.fakat şuan sorun çıkma oranları biraz arttı.ama yinede SAMSUNG ve TOSHIBA dan daha güvenilirdir.sonuçta adamların işi sadece HARDDISK üretmek.burada philips disklerden bile bahsediliyor.nekadar komik.philipsin içini açıp bakarsanız içinden başka marka disk çıkacağını görürsünüz.bu dünyada disk üreten sadece disk üreten iki tane firma var biri WD diğer SEAGATE... hitachi ve toshiba ve samsung da üretim yapıyor ama bu firmalar herşeyi üretiyorlar.HITACHI japon kalitesi olduğu için oem sınıfta yine kötülemiyorum.ama burada WD yi kötüleyip samsungu övdünüzmü ben bu işe gülerim.çünkü elimde kalan samsung disklerin sayısını hatırlamıyorum
Bende bu işin içinde yıllardır çalışıyorum. O marka iyi şu marka kötü çalışıyor diyemesiniz kimsede diyemez bu sektörde çalıştım diyorsunuz elektronik ürün almanın sanş işi olduğunu bilmiyorsunuz yada söylemiyorsunuz aldığınız sıfır üründe bozuk çıkabilir. Size gelen ürünler toshiba yada samsung olabilir siz hangi kesime hitap ediyorsunuz dükkanın yeri bile gelen marka çeşidini değitirir. Maşallah diyim bende samsung da var toshibada var çok şükür canavar gibi çalışıyorlar. Ha bu arada 7 yaşında donanımcı olunmuyor anca gamer olursun. Bu sektörde çalışıyorsan şu marka iyi demesin ilk beşi söylersin kişi kendi tercihini yapar böyle esnaf çalışan olunur.

Ha bu arada samsung'u kötüleyemesin. Başka sektörlerde ürün ürettiği için senide hiç ilgilendirmez. Samsung un diğer sektörlerdeki ürünlerini kullandım canavar gibi çalışıyorlar. Laf atmadan dünyada marka değerinde kaçıncı sırada bak. Bence en komik yazılar senin yazıların daha elektronikçi olamamışsın ilk 5 marka şunlar iyi dersin markayı kötüleyemezsin. Samsung iş makinası üretiyorsa sana ne adamların yaptıkları her ürün kaliteli.

Boşu boşuna marka kötülemeyin kötü insanlar.
İlk dört marka taşınabilir hard disklerde;
1-Toshiba
2-Samsung
3-WD
4-Seagate
Bu markalarda çok sorun çıkmıyacağını düşünüyorum. Elektronik birde şans işi şansınız bol olsun.

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Konu hortlatılmış ama bende yazayım dedim. 3 sene önce WD Elements 1TB disk aldım usb 3.0. İlk önce şunu diyeyim yanında gelen usb 3.0 kablosu çok dandik. Çabuk bozuldu. Bende Note 3'ün kablosunu kullanıyordum diskin girişleri aynı kablo ile. Bir gün durduk yere bad sector vermeye başladı bir çok dosyayı da bozdu. Geçen gün dayanamadım yedekleyebildiklerimi yedekledim low level format ardından hdd regenator ile temizlik yaptım ne derece fayda sağladı bilmiyorum ama disk sağlığı %0 gözüküyor şuan. WD kesinlikle almayın bundan sonra bende almıyacağım. Ne darbe aldı ne bir şey kafasına göre bozulma özelliği var sanırım. Seagate diskim var 7-8 sene oldu hala taş gibi hızı da mükemmel bir tane bad sector yok sağlığı %98 gözüküyor. Toshiba yada Samsung hiç kullanmadım eski sistem de maxtor hdd vardı oda sağlamdır ama artık bulunması imkansız tabi. 12 senedir samsung 2tb disk kullanan bir tanıdığım var hala sorunsuz bozulmuyor diyor :) Onu bunu bilmem de disk denilince kesinlikle seagate alacaksınız. Bunu bilir bunu derim. Buraya gelipte yok şu yaşımda bu işleri yapıyordum yok donanımcıyım yok bu işte senelerdir varım ayaklarını geçin artık. En iyi cevabı kullanıcı verir bunu da unutmayın.