En iyi taşınabilir hard disk markası?

Bu konuyu okuyanlar

alpay034

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar har disk almayı düşünüyorum fakat hard disklerde hangi marka en iyisidir bilmiyorum. sizce en iyi marka hangisi hangi marka hard disk önerirsiniz ?

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Western Digital, gerisi teferruat...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Western Digital, gerisi teferruat...

Aynen katılıyorum. Seagate Free Agent Go 500GB harici harddisk almıştım çok fazla kullanmama rağmen disk bad sektörle dolmuş :( şu anda hard disk sentinali kurdum 30 günlük ömrü kalmış ve sağlık %14 olarak gösteriyor yani gidici.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Western Digital bana göre bu piyasanın en adi markasıdır. Birgün diskinizi takip hiçbir veriyi okuyamadiginizda ne demek istediğimi anlarsınız. Ve bu bahsettigim birgün, diski aldığınız günden çok fazla bir süre sonra olmayacaktır. Çevremde harici diski bozulan kişilerin %90'ı wd kullanicilariydi. Ve maalesef benim 1tb liktan bahsetmiyorum bile.

Bence en iyi markalar seegate yada Samsung. Her ikisini de yıllardır sorunsuz kullanıyorum. Size tavsiyem, piyasada diğer markalara göre daha ucuz olan wd nin tuzağına dusmemeniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhba ,arkadaşlar bu hdd üreticisinin uzmanı seagetedir ...

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Western Digital
s8.gif

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bence Seagate değil. ne zaman seagate disk alsam başıma bela olmuştur.

wd çok daha sorunsuz ürünler sunuyor. samsung'u denemedim henüz

ahmeterkann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence Seagate. Arkadaşımda WD var. Aynı özelliklere sahip. Ama WD'ler çok ısınıyor. Önermem.

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Western Digital kullanıyorum. İnşallah yukarıda arkadaşların bahsettiği sıkıntıları yaşamam.

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>wd kullanıyorum fakat şu anki aklım olsa (forumlarda çok övülüyor) kesinlikle almazdım..
>>İlk tercihim Toshiba olurdu..
>>İkinci tercihim de segate olurdu..

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
WD den kesinlikle uzak durun. Bu forumda da, karşıma çıkan heryerde de mümkün olduğunca belirtmeye çalışıyorum. WD kadar sizi ortada bırakacak dandik bir marka olamaz. Hem beni hem de etrafımdakileri nasıl yaktığına çokça şahit oldum.
En iyileri her zaman toshiba, samsung ve onlar elde yoksa ya da pahalı ise seagate tir.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
WD den ben de şikayetçiydim şahsen 2 önceki kullandığım marka idi, hiç memnun değildim, 1 yıl kullandım bozuldu.

Şimdi bir tane Samsung bir tane de Seagate marka harici harddiskim var, çok kullanışlı her ikiside..
Samsung olanı 2,5 yıllık banamısın demiyor.. :)

Seagate marka olanı yeni aldım 3 aylık, o da müthiş gerçekten..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Valla bencede segate zaten segateyi yıllar önce samsung satın almıştı. Samsungla aynı kalitede ürün üretiyorlar diyebiliriz.

SEAGATE 1 TB Backup Plus USB 3.0 2,5 inç Taşınabilir Disk STBU1000200 yeni aldım daha gelmedi ama pişman olacağımı sanmıyorum.

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben alacagını değil almıyacagını söyleyim samsung hd alma 9 kere servise gidip 9 kere sıfırını verdiler :p sıfırını verdiler işte deme sıfır olanınıda bozuk vermeyi başardılar iki kez :) ve sonunda hollandaya yollayacaksınız bundan sonra diyip çıktılar bende kaldırdım attım evde atık duruyor 640 gb usb taşınabilir samsung hardiskim arada babam yazık buna verdiğin paraya saga sola savuruyorsun diyip kızıyor bende samsungun sahiplerine yolluyorum sözleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
wd en iyisidir. Ses yapmaz. Seagate de ise bir sure sonra sesler çıkar ve kasma yapar. test edildi onaylandı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende western var ben de en iyisi o sanmıştım alırken, hayatımda bu kadar boktan bir harddsik görmedim, bir gün olsun sorunsuz veri transferi yapamadım diyebilirim. Sakın western almayın o kadar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence de,bende de 1 tb wd vardı o kadar korudğum halde bozuldu bütün verilerim silindi allahtan garantisi var da bugün aradılar değişim ya da çek veriyolar bende çek aldım seagate almayı düşünüyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tecrübeyle anladım ki Seagete 3,5'' lik İDE de iyi SATA da iyi değil, 2,5'' likte de iyi değil.
Samsung 3,5'' lik İDE de seagete nin gerisinde ama SATA da samsung iyi, 2,5'' lik bilmiyorum.
WD İDE de tam bilmiyorum, eskiden iyi değildi. SATA da iyi değil, 2,5'' lik te ise yukarıdaki markalardan daha iyidir,
Toshiba ise pek tecrübe edememekle beraber, 2,5'' liklerin yukarıdaki markalardan iyidir tahminen, çünkü başkalarının notebooklarında sıkça görüyorum sıkıntısız gibi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar kesinlikle seagate almayın. bir tane aldım 3 ay sonra disk yerince çıkmış veriler gitti. yerine yenisini verdiler. en üst modelini. sadece 10 cm bir yerden düştü, her tarafı bad sektör oluşmuş.

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
3 sene önce acer 5920g laptop kullanıyordum kendi içindeki hdd seagate markalıydı bozuldu 1 senede.ardından seagate in yüksek kapasiteli 2.5" bir diskini aldım taktım o da 1-2 ay demeden bozuldu western digital alıp taktım en sonunda 2 sene tıkır tıkır çalıştı.ve bozulmadan sattım o bilgisayarı

@yhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 yıla yakındır 2tb wd elements kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim ağustosta 3tb wd my book almıştım içinde 300 tane eski yeni full oyun arşivim vardı bugün hepsi yalan oldu bazen arada bir taktığımda görmüyordu 1-2 denemede çalışıyordu bugün hepten gitti ben bukadar boktan bir model görmedim yanlız 2tb olan element çok performanslı çalışıyor wd tavsiye ederim ama haricide my book modeli beş para etmez aldığıma pişman etti sizede önermem sizinde başınız yanmasın..

deaw

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar ben 7 senedir seagate kullanıyoru allaha şükür bir tıkı bile olmadı bu güne kadar daha da olacak gibi dyrmuyo sağlık %100 olarak göstriyor programda

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
wd alıp pişman olan çok gördüm 5 yıl önce philips in 120gb modelini almıştım halen taş gibi tabi full dolu yetmiyor yenisini alacağım kampanya kolluyorum ama wd almam siliconpower in darbeye suya dayanıklı modellerinden birisini alacağım

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
2 tb wd kullanıyorum 3 yıldır, bir sıkıntısını görmedim. Acaba bu taşıyıcı harddisk kullanan arkadaşlar yerden yere mi çalıyor, bir yere mi vuruyor :)