En iyi taşınabilir hard disk markası?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar har disk almayı düşünüyorum fakat hard disklerde hangi marka en iyisidir bilmiyorum. sizce en iyi marka hangisi hangi marka hard disk önerirsiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Western Digital, gerisi teferruat...
Aynen katılıyorum. Seagate Free Agent Go 500GB harici harddisk almıştım çok fazla kullanmama rağmen disk bad sektörle dolmuş :( şu anda hard disk sentinali kurdum 30 günlük ömrü kalmış ve sağlık %14 olarak gösteriyor yani gidici.

Western Digital bana göre bu piyasanın en adi markasıdır. Birgün diskinizi takip hiçbir veriyi okuyamadiginizda ne demek istediğimi anlarsınız. Ve bu bahsettigim birgün, diski aldığınız günden çok fazla bir süre sonra olmayacaktır. Çevremde harici diski bozulan kişilerin %90'ı wd kullanicilariydi. Ve maalesef benim 1tb liktan bahsetmiyorum bile.

Bence en iyi markalar seegate yada Samsung. Her ikisini de yıllardır sorunsuz kullanıyorum. Size tavsiyem, piyasada diğer markalara göre daha ucuz olan wd nin tuzağına dusmemeniz.

bence Seagate değil. ne zaman seagate disk alsam başıma bela olmuştur.

wd çok daha sorunsuz ürünler sunuyor. samsung'u denemedim henüz

Bence Seagate. Arkadaşımda WD var. Aynı özelliklere sahip. Ama WD'ler çok ısınıyor. Önermem.

Western Digital kullanıyorum. İnşallah yukarıda arkadaşların bahsettiği sıkıntıları yaşamam.

ffgul

Profesör
>>wd kullanıyorum fakat şu anki aklım olsa (forumlarda çok övülüyor) kesinlikle almazdım..
>>İlk tercihim Toshiba olurdu..
>>İkinci tercihim de segate olurdu..

WD den kesinlikle uzak durun. Bu forumda da, karşıma çıkan heryerde de mümkün olduğunca belirtmeye çalışıyorum. WD kadar sizi ortada bırakacak dandik bir marka olamaz. Hem beni hem de etrafımdakileri nasıl yaktığına çokça şahit oldum.
En iyileri her zaman toshiba, samsung ve onlar elde yoksa ya da pahalı ise seagate tir.

WD den ben de şikayetçiydim şahsen 2 önceki kullandığım marka idi, hiç memnun değildim, 1 yıl kullandım bozuldu.

Şimdi bir tane Samsung bir tane de Seagate marka harici harddiskim var, çok kullanışlı her ikiside..
Samsung olanı 2,5 yıllık banamısın demiyor.. :)

Seagate marka olanı yeni aldım 3 aylık, o da müthiş gerçekten..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Valla bencede segate zaten segateyi yıllar önce samsung satın almıştı. Samsungla aynı kalitede ürün üretiyorlar diyebiliriz.

SEAGATE 1 TB Backup Plus USB 3.0 2,5 inç Taşınabilir Disk STBU1000200 yeni aldım daha gelmedi ama pişman olacağımı sanmıyorum.

ben alacagını değil almıyacagını söyleyim samsung hd alma 9 kere servise gidip 9 kere sıfırını verdiler :p sıfırını verdiler işte deme sıfır olanınıda bozuk vermeyi başardılar iki kez :) ve sonunda hollandaya yollayacaksınız bundan sonra diyip çıktılar bende kaldırdım attım evde atık duruyor 640 gb usb taşınabilir samsung hardiskim arada babam yazık buna verdiğin paraya saga sola savuruyorsun diyip kızıyor bende samsungun sahiplerine yolluyorum sözleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
wd en iyisidir. Ses yapmaz. Seagate de ise bir sure sonra sesler çıkar ve kasma yapar. test edildi onaylandı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende western var ben de en iyisi o sanmıştım alırken, hayatımda bu kadar boktan bir harddsik görmedim, bir gün olsun sorunsuz veri transferi yapamadım diyebilirim. Sakın western almayın o kadar.

stat counter