En iyi SEO ajansı veya SEO şirketi hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
En iyi SEO ajansı veya en iyi SEO şirketi diyelim, bu alanda sizin önerdiğiniz marka hangisi?

Bunu özellikle soruyorum. Bildiğimiz işi çok büyük bir hizmet gibi bize pahalıya satmaya çalışan şirketler, 1-2 günlük işi 6 aya yayan danışmanlar vs derken, ilginç tiplerle karşılaşıyorum.

Belki de ben yanlış kişilerle görüşüyorum. O nedenle size de sormak istedim.

camuremre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Seoinno - (Gökhan Barışkan). Samimi insanlar...

SEOCEO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir SEO Uzmanı Olarak,

Şuan için bir alt yapı hazırlamaktayım fakat ekip işi söz konusu olduğundan dışarıya hizmet vermiyorum bir kaç firma hariç, Şayet sizinle çalışmayı çok isterdim açıkçası, En azından Referans gözüyle. Kurumsal bir firmada danışmanlık görevi almaktayım bu bilgilere üzerinde size elimden geldiğince bilgi vermek adına bir şeyler karalıyorum.

En iyi SEO Hizmeti veren firma, Ülkemizde tabi ki mevcut fakat bir dünya devi veya çok paranız var ise bu firmaları tercih edebilirsiniz. Bu sebepten çokta faydalı işler çıkartabilirler. Şayet kendimce sizleri takip ettiğim üzere çok güzel ve özel bir ofis ortamınız var yeterli derece de alt yapınız da mevcut, Hatta bir ekip kurarak SEO Hizmeti dahi verebilirsiniz :), Şöyle SEO konusunda gerçekten kendinden emin ve azimli Bir SEO Uzmanını anlaşma üzerine işe almanız sizin adınıza çok daha yararlı olacaktır. 1 Kişi ile uzun süreli bir çalışma yapılamaz fakat bu sayı 3 veya 4 olduğun da çok daha başarılı ilerleme kaydedersiniz, bulunduğunuz mecrada Sektör Lideri dahi olabilirsiniz.

Selametle.

oguzkaganaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbul'da 2011 yılından beri arama motoru optimizasyonu alanında faaliyet gösteren Vehom İnternet Hizmetleri ve Danışmanlık LTD. ŞTİ. sahibiyim. Seo alanında Google öncesinde Altavista zamanlarından beri dinazorluk derecesinde tecrübelerim var ve büyük küçük yüzlerce şirkete seo danışmanlığı konusunda destek verdim.

Burada en iyi seo şirketi Vehom'dur demeyeceğim ve reklam yapmayacağım. Tabii ki bir backlinkten zarar gelmez. (Alışkanlık) :)

En iyi seo şirketini belirleyen birçok kriter var. Bunları tartışalım istiyorum.

Evet google sıralamalarında hedef kelimelerde hedeflenen noktalara taşıması bir seo şirketini iyi yapar ancak bu tek başına yeterli midir?
  • Sıralamaların kalıcı olması
  • İstediğinizde telefonda seo konusunda gerçekten uzman kişilerle kurumsal bir dille derdimizi anlatıp istediğimiz cevaplara ulaşabilmek
  • Daha önce aynı sektörde birçok firmaya hizmet vermiş ve edindiği tecrübeleri aktarabilecek
  • Bütünsel bakış açısıyla sadece seo konusunda değil sosyal medya web tasarımı kullanıcı deneyimi dönüşüm optimizasyonu konularını seo ile harmanlayabilmek
Bu ve bunun gibi şu an burada yazmaya başlasak sayfalarca tutabilecek bir çok kriter mevcut.

Umarım her marka birkaç olumsuz deneyim sonrası işinin hakkını veren gerçekten profesyonel ve kurumsal bir seo şirketi ile çalışma fırsatı bulur ve aradaki farkı anlar. Ömür boyu mutluluklar diliyorum böyle ilişkilere.

Tüm seo camiasına kucak dolusu sevgiler saygılar...

alitaksim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Seo işi elbette uzmanlık isteyen bir iş. Ve ne yazık ki piyasada seo uzmanıyım diye geçinen bir dünya webmaster var. Pek çoğu bir şekilde legal veya illegal işlerini yürütmeye çalışıyorlar. Markalaşmış isimler var hatta firmalar var. Ben sözü fazla uzatmayacağım. Hatta backlink almak için keyword yazıp siteye link'te göndermeyeceğim. Bulunduğunuz ilde, özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir için söylüyorum, çok zor olan bir sorguyu aratın; "evden eve" ile başlayan, devamında "taşıma" olur "nakliyat" olur veya o sektördeki herhangi bir sorgu olur artık siz seçin. Aramayı yaptıktan sonra ilk sayfadaki sonuçları inceleyin. O sayfaların çoğunun altında imza göremeyeceksiniz, nedenini firma sahibine sorun, size webmaster'ının adını vermeyecektir. Israr ederseniz ve o sektörden olmadığınızı sadece merak ettiğinizi söylerseniz o zaman doğru sonuca ulaşırsınız. Gerçek SEO nasıl yapılır, SEO Hocası, Uzmanı, Master'ı, Ordinaryus'u artık ne isim verirseniz işte o kimmiş, o firma neymiş öğrenirsiniz. Kalın Sağlıcakla...

bambam48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Seo konusunda en iyi yoktur arkadaşlar google algoritmalari devamlı değişir önemli olan devamlı deney yaparak yeni algoritmalari keşfeden kurum veya kişi ile çalışmaktır. Bunun dışındaki tüm seo bilgileri İnternete düştüğünde güncelliğini çoktan kaybetmiştir.
Www.dinamikwebsite.net ekibi.

AjansAD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanlış bir SEO uzmanı ile çalışmak, sitenize çok büyük zarar verebilir. Google Sandbox'a bile gönderebilir. Uzman bir SEO danışmanı, sektörünüzde kullanılan kelimelerde sayfanızın yükselmesini sağlar ve ayda binlerce kişiye ücretsiz ulaşabilirsiniz. Sanki, Nişantaşı ve Caddebostan gibi yerlerde dükkan açmış olursunuz ve buralardaki kira giderine maruz kalmazsınız. ;) Kaliteli ve yüksek potansiyelli müşteri kitlesine ulaşırsınız. Seo ajansı ve seo danışmanı seçmeden bilmeniz gereken tüm noktalar.
SEO Ajansı Seçmenin ve SEO Danışmanlığı Almanın Püf Noktaları

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Kimi bulursanız bulun bir seo ajansı ile şu sorulara olumlu tatmin edici bir cevap aldığınız sürece sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum tabi yakından da tanımanız gerekir
Mesela şu siteden https://www.ayhankaraman.com/seo-ajansi-ile-calismadan-once sorulara tatmin edici güzel bir cevap vermeleri lazım tabi o seo nun hayatını ne yapıp yapmadığını özgeçmişini araştırmakta büyük bir fayda var

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Verilen linklerin alakası yok veya siteleri tıklansın isteyenler. Tıklamayın.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Arkadaşlar konuyu hortlatmasak diyorum? Zira konu geçen sene açılmış... :D

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Haklısınız özür dilerim. Sadece konu açılalı çok olmuş. Çözüme ulaştığını varsayarak böyle yazdım... :)

İyi Forumlar...

Yok doğru diyorsanuz da koca bir yılda böyle bir konuya 2 yorum gelmiş yorum yaparak daha farklı çözümler sunduk şimdi fikir verme amaçlı

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Yok doğru diyorsanuz da koca bir yılda böyle bir konuya 2 yorum gelmiş yorum yaparak daha farklı çözümler sunduk şimdi fikir verme amaçlı
Anlayışınız için ayrıca teşekkür eder iyi forumlar dilerim. :)

gamelear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
En iyi SEO ajansı veya en iyi SEO şirketi diyelim, bu alanda sizin önerdiğiniz marka hangisi?

Bunu özellikle soruyorum. Bildiğimiz işi çok büyük bir hizmet gibi bize pahalıya satmaya çalışan şirketler, 1-2 günlük işi 6 aya yayan danışmanlar vs derken, ilginç tiplerle karşılaşıyorum.

Evet piyasada birçok seo ajansı var bunların arasında en iyisini seçmeniz gerçekten zor çoğu ajanslar müşteri portfoyünü arttırmak için genelde verdikleri hizmetleri pazarlıyorlar. Büyük platformlar yani sizin gibi ziyaretçisi çok olan bir platformlar seo ajansından hizmet alıyorsa aldığınız hizmetin kalite olup olmadığını anlamak için içeride bir SEO Uzmanı tarafından takip edilmesi daha doğru olacaktır. SEO'da 1-2 günlük iş diye bir kavram yok malesef Google bile 10 sayfalık siteyi bazen 1 haftada bazen 1 ayda indexleyebiliyor. Bu yüzden doğal olması gerektiği gibi ilerlemesi gerekiyor. Aksi halde sitenizin filtreye düşmesine sebep olabilir. Tabi bu dediklerimi abartanlar yok mu var tabi ki :) en iyi seo ajansı sitenize en çok vakit ayırabilecek seo ile ilgili bilgisi olan kişilerdir.

codermax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15 senedir sektördeyim şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki siteniz için en iyi seo çalışmasını yine site sahibi yapacaktır. Seo düzenli olarak emek, ilgi ve alâkâ ister. Plan ve program dahilinde hareket etmek ve sabırlı olmak diğer önemli hususlardandır. Şahsen ben baştan savma ve etkisiz bir çalışma olmaması adına max 3 site kabul ediyorum. Piyasada insanların zamanını çalıp üstüne umut tacirliği yapan birçok sahte seo uzmanı var. Sizi sürekli oyalamakla kalmayıp suçu sürekli google güncellemelerine ve algoritmalarına bağlarlar. Bu işi kurumsal yapanların çoğu da zaten 1 e 1000 istiyor üstüne üstlük spam, yetersiz veya komik anlamda backlink alımı ve optimizasyon yapıyorlar.

Son olarak "SEO" hakkında ücretsiz ve kapsamlı güncel bilgiye ulaşmak için Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır? | SEO Uzmanı şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Herkese iyi günler dilerim! :)

aykutbasyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SEO konusunda en iyi seo şirketi kim bilmem ama backlink paketleri konusunda iddalıyım :) Bir de en büyük firmalardan uzak durmak gerekiyor diye düşünüyorum, sektörde isim yaptıkları için fiyatlar çok daha pahalı. Aynı hizmeti çok daha ucuza bulabileceğiniz bir sürü orta ölçekli SEO şirketi var.

nurdede1986

Asistan
Reaksiyon puanı
9
cemalettin saraç diye bir tanıdığım var. seohocası markasının tescilli sahibi. ayrıca çok başaralı. VİSİBİO(şirket ismini yanlış hatırlıyor olabilirim) gibi bir şirketi üzerinden yürütüyorlar. garantili çalışmaları var. herşey faturalı ve yasal çalışıyorlar.
Ben bir çok kişiye önerdim hiç bir sıkıntı ve şikayet almadım. herkes memnun.
isteyen e özelden iletişim bilgilerini gönderebilirim.

erentcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26

Merhabalar, sektörde birçok dolandırıcı mevcut. Bu nedenle piyasaya yeni giren arkadaşlar bu imajı atmak için hayli zorlanıyor. Size tavsiyem hangi SEO şirketi ile çalışacağınıza karar verirken firmanın ya da bireyin referanslarını içeren kapsamlı bir dosya istemeniz. Eğer mümkünse çalıştığı insanlar ile de iletişime geçerek firma hakkında bilgi alabilirsiniz. Ne olursa olsun iyi niyetli insanlar çoğu zaman kendini kolaylıkla belli ediyor zaten.

Reaksiyon puanı
3,027
SEO çalışmasını önermiyorum.Hele tanıtımlar 1 seneye silenler.Sitenize büyük zarar verir.
Bırakın organik büyüsün site.

erentcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
SEO çalışmasını önermiyorum.Hele tanıtımlar 1 seneye silenler.Sitenize büyük zarar verir.
Bırakın organik büyüsün site.
Organik büyüsün ne demek hocam, bir sitede gelir elde etmek istiyorsunuz Seo çalışmalarına önem vermeniz gerekir. Sanırım burada herhangi bir ajansa iş vermekten ziyade bireysel olarak ilgilen gibi bir şey demek istediniz.

Reaksiyon puanı
3,027
Organik büyüsün ne demek hocam, bir sitede gelir elde etmek istiyorsunuz Seo çalışmalarına önem vermeniz gerekir. Sanırım burada herhangi bir ajansa iş vermekten ziyade bireysel olarak ilgilen gibi bir şey demek istediniz.
Kendi yapabileceğiniz sosyal imleme, paravan blog, dost sitelerden alınan backlink, anahtar kelime odaklı (SEO uyumlu) yazıları kastettim.
Sene 2018, DMOZ kapanmış, Pagerank kaldırılmış, adamlar hala DMOZ kaydı aldırıyoruz diye ekliyor.

Google düzenli çalışma yapan siteyi sevmez.Bugüne dek SEO'mu hep kendim ayarladım şuan paramı kazanıyorum.

erentcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Kendi yapabileceğiniz sosyal imleme, paravan blog, dost sitelerden alınan backlink, anahtar kelime odaklı (SEO uyumlu) yazıları kastettim.
Sene 2018, DMOZ kapanmış, Pagerank kaldırılmış, adamlar hala DMOZ kaydı aldırıyoruz diye ekliyor.

Google düzenli çalışma yapan siteyi sevmez.Bugüne dek SEO'mu hep kendim ayarladım şuan paramı kazanıyorum.
Söylediklerinizin önemli bir kısmına katılıyorum fakat Google düzenli ve doğal bir çalışmayı sever. Sektörü bilmeyen insanları kesinlikle kandırıyorlar. Ben de 10 adet domain maili, 25 adet facebook link vs. gibi şeyler görüyorum.

blackheader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Müslüm Aslantürk alanında çok iyi diye gözlemliyorum. Fakat sırf isim yaptı diye zeoseo da olabilir. Zeoseo ya haksızlık yapmak istemem fakat Müslüm Aslantürk daha samimi geliyor. Yani seoşefi.

emresarica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerek yaptığı çalışmalar gerek müşteri ilişkileri ile çok başarılı olan arkadaşımız Barış Dayak
Seo Uzmanlığı konusunda başarılarının devamını diler. Herkese tavsiye ederim.