En iyi Laptop markaları hangisi?

Arkadaslar size gore en iyi laptop hangisi

• Kullanılan toplam oy
    1,847

Bu konuyu okuyanlar

Erdsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus kullanıyorum , bu zamana kadar hiçbir problem yaşamadım gayet memnunum , tavsiye ederim

emrebilge

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Apple en iyisi, sony, toshiba, asus, hp, dell şeklinde sıralanır vestel, casper, acer en kötüüleri uzak dur.

tolgaguclu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus F3 Sc 220 Dr laptopum var Ekranı kapatıp açarken kasılmadan dolayı kasa patladı. Aynı problem baya bir kişide var. Uzak durun derim.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Kimse yanlis anlamasin..Japonya dan 10 larca defa laptop almis bir insan olarak tecrubelerimi yazmak istiyorum.
Oncelikle Apple markali cihazlarimda var.Bunlara hic deginmeyecegim

3 farkli Sony Vaio model laptopum oldu.
Sony ler saglam kaliteli gorunurler,zaman icinde sony urunlerin kasalarinda sorunlar olusuyor.sony urunlerin icinde kullanilan bilesenlerin hic birini sony uretmez. dvd surucusu pioneer toshiba fujitsu vs vs dir Sony Japonya da pek tutulan bir marka degildir

Fujitsu..Bu marka Japonya nin guvenilir markasidir. _Urunleri cok kaliteli olur genelde.Dizayn konusuna pek onem vermez.Urunleri saglamdir. Japonya da cok tutulan bir markadir.

Nec..Nippon Electric Company Urunleri cok kaliteli ve saglamdir.Pahalidir.Dizayn konusunda iddiali degildir.Japonyada Az ama oz satar

Panasonic. Kucuk ve pahali urunler yapar. Su gecirmez darbelere dayanikli urunleri meshurdur.Japonya da genelde teknik servisler kullanirlar.

Toshiba..Toshiba Japonya daki en cok satilan urunleri uretir.Saglamlik uzun omur kalite dizayn konusunda lider konumdadir.

Ben sahsen Toshiba diyorum.Yukarida yazdigim butun markalari kullandim. hic bir marka Toshiba kadar kullanisli ve saglam olmadi.
Diger avrupa ve amerika uretimi urunler konusunda bir bilgim yok

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
ankette en çok toshiba denmiş, soba markası sorulduğunu sanmış arkadaşlar heralde =)))

toshibanın türkiyede satılan ürünleri türkiye için özel üretimdir, başka bir ülkede satılmaz, zaten satamazlarda, neyse kısaca sobadan farksızlar, evi ısıtma konusunda sorunu olan arkadaşlara herhangibir modelini tavsiye edebilirim... =)))

kelebek83

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SONY VAIO VGN-NW130J/S

İŞLEMCİ: Intel Core 2 Duo 800 MHz. 2.1 GHz. 2 MB Cache Bellek T6500 İşlemci
RAM: 4 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB)
HDD: 320 GB SATA (5400rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI: ATI Mobility Radeon HD 4570 Max 2280 MB Ekran Kartı

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Arkadaslar sizde ankete katılın hangi markanın iyi oldunu soleyın ve yorumda bulunursanız sevinirim cunku leptop almayı dusunuyorum

sana dell tavsiye ederim nacizhane 2 yıldır dell 1520 kullanıyorum.. çokta memnunum..teknik servis olarakta tek gecerim türkiyede, gecen gün bios'na baktım pili değiştirin diyor aradım salı günü hem yeni pil getirecekler hemde pc bakım yapacaklar başka herhangi bir sıkıntısı varsa düzelteceklermiş ve bunu evde yada sıze en kolay ulaşacakları yerde yerde yapıyorlar yani pc alıp teknik servise koşmuyorsun teknik servis sana geliyor :thumbup::thumbup:

trinitrotoluen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Toshiba tabiki, aslında diğer markalara göre neredeyse 1,5 katı veya üstünü ödersin ama hizmetini alırsın.

vidoko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar millet bilmediğinden toshiba diyor bu marka son 2009 a kadar ki olan stalite makinalarda aşırı ısınma sorunu var ve sürekli sorun veriyor .kesinlikle güvenmeyin PAŞAZADE kardeşim doğru söylüyor fiyat ve performansa göre laptop alacaksın ..marka takıntısı olanara duyulur ..4 tane toshiba parçaladım malzeme kalitesi kötü soğutması mühendislik hatası ...çok ısınıyor. sattığım 20 toshibadan 8 tanesi geri geldi başka laptop verdim ..gelelim asusa asus fiyatına göre kalite veriyor fena değil Dell kasa çok sağlam ..Acer fiyatına göre çok ucuza kalıte veriyor ..HP oda fiyatına göre (kötüsüde var iyiside var)ama Sony vahio ya kimse laf etmesin bu gün Sony en adisini yapsa bile yine diğer markalardan iyidir ..IBM güvenerek rahatlıkla alabilirsiniz. fiyatına göre sağlam laptop üretiyor..tabi oyun manyakları için yüksek performanslı MONSTER i şiddetle öneririm....HER ŞEY BİR YANA ŞANSTA ÖNEMLİ FAKTÖR::

---------- saat 16:37 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:17 eklenmişti ----------

toshiba verdiği özelliklerin parasını alıyor ama bır kurus yukarısı degıl ben toshıba dıyorum ve ıyıkı toshıba almısım dıyorum hp kesınlıkle tavsıye etmıyorum

yaw arkadaşlar bilgisayar donananım işi yapan müşteriyle doğrudan münakaşa eden kaç kişi var kafayı yiyecem yaw toshiba dediğiniz marka hala sıkıntılı butun dergilerde sıkıntılı haberleri geçiyor.Ben müşteriyle kavga edecektim toshiba yüzünden lanet olsun toshibaya satmasınıda bıraktım önermiyorum.eğer profesyonel bilgi almak istiyorsanız toms hard ware yada donanım haberdeki yorumlara da bakın ..
Fİyat ve performansa göre sorunsuz laptop alınır her laptop kullanan kişi ondan anlayacak diye bi şey yok .bu yanlış yorumlar yüzünden insanların görüşleri değişiyor ..Bilir kişi marka hakkında yorum yapsın ..

---------- saat 16:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:37 eklenmişti ----------

haytında bu markalardan kaçını kullandın böyle bir sıralama yok
fiyata göre performans ..acerden uzak dur demişşin bilmeden yazıyorsunuz .neye göre sıralama yapıyorsun sen bmw ile opel i karsılaştırıyorsun ..bu arada toshibaların bataryaları ço kötü daha hala toshiba diyorsunuz .sizin bu yanlış yorumlarınızdan milleti saptırıyorsunuz yazık yaw...

mstfkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Teknik Servis uzmanıyım. Notebook ve netbook tamirleri ile uğraşıyorum. Sorunları gayet iyi biliyorum. Size önereceğim en iyi marka Toshiba, daha sonra Lenova. Asus diyen arkadaşlarıma tavsiyem alacaksanız şimdiden söyliyeyim sizi ya dış kasası birgün kırılarak yolda bırakacak yada mavi ekran hatası ile deli edecektir. Malesef Asusta bu çok rastlanan hata. Hp, Casper, Dell, Msı önermeyeceğim markalar. İstediğiniz yere gidip bilgi alabilirsiniz. O zaman bana inanacaksınız.

justnow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
iş kesinlikle parçaları birleştirip makinayı satmakla bitmiyor. her şey bundan başlıyor bence, ve apple bu konuda çok başarılı. aldığınız ürünün hakkını o zaman veriyor işte. özellikle de apple premium reseller ürünler satan lydia gerek satış gerekse de satış sonrası destekle kaliteli bir yer olduğunu hissettiriyor. örneğin örneğin servis süresi uzarsa, işinizin devamlılığını sağlamak için yedek bir makine sunuluyor. ayrıca standart garanti sürelerinin üstünde garanti de veriyor. o yüzden bir şeye iyi derken her şeyiyle düşünmek lazım.

Ahmed Han

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bir laptop, ısınmamalı, fan sesi az olmalı, ekran parlaklığı fazla olmalı.
Bunlar önemli, lakin insanların göz ardı ettiği özellikler.

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
en iyisi MSI ve Sony belki ASUS fiyat/performans oranı iyi olan 3 marka...

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Monster tabi ki :) Tam anlamıyla CANAVAR...

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Ekranımla ilgili bir çok sorun yaşamama rağmen şahsen ben Asus'a oy verdim.Çünkü performans olarak süper 5-6 gün açık kalsa bile en ufak bi ısınma,kasılma vs. olmuyor teknik servisi derseniz adamlar her gönderdiğimde sorunlu parçayı sorgusuz değiştirip gönderiyorlar.En büyük sorunu MAVİ ekran vermesiydi bir türlü win7 yükleyemedm.Bilgisayar nedense izin vermiyor .Her türlü win7 yi her türlü dvd ile de denedm fakat olmadı.Başlarda çok kızmıştm bu ekrana ve mavi ekran hatası yüzünden fakat sonra çevreme baktığımda millet ne sorunlar yaşıyor bilgisayarlarıyla o yüzden şu aralar gayet memnunm..

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Ben Acer oy verdim. 3 senedir kullanıyorum tıkır tıkır çalışıyor daha servislik işim olmadı ki acayip kurcalarım laptopu. Ama illaki param var nereye harcasam diyorsan Toshiba yada Sony vaio da alabilirsin.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Lenovo koymamışsın ankete ben en iyi laptop markası olarak lenovo diyorum...

Lykan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Toshiba Toshiba Toshiba daha ötesi yok kardeşler eğer onu almazsanız Lenovo derim tank gibi eğer onuda almazsanız HP derim..

melihfb

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence hp hiç güzel değil kullanmadım ama kullananlardan biliyorum kapağı açıp kapatırken kablolar aşınıyomuş ekranda problem yaşanıyormuş :S :D böyle bbişe yok o zmn kapaksız yap :D bide ısınma problemi var . bence TOSHIBA

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Neden lenovo ankette yok, IBM altında mı yazıldı acaba? Bu arada bu yüzden IBM e oy verdim. Lenovo g550 3gb ddr3 , 20gb hdd , işlemci t4300 2.1 kullanıyorum.Ne kadar açık kalırsa kalsın, yorulursa yorulsun ısınmıyor.

Ugurcan377

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hp pavillionlar sorunlu diyenlerin inadına 1 senedir tek sorun çıkartmadan çalışıyor kendileri
bir daha alsam hp alırmıyım şüpheli fakat gayet memnunum bilgisayarımdan

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
bence hp hiç güzel değil kullanmadım ama kullananlardan biliyorum kapağı açıp kapatırken kablolar aşınıyomuş ekranda problem yaşanıyormuş :S :D böyle bbişe yok o zmn kapaksız yap :D bide ısınma problemi var . bence TOSHIBA

Tam olarak bugünlerde yaşadığım sorun ve servise giden bir HP Pavilion.

melihfb

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yaa gördünüzmü :D hp nin iyi olup olmadığı tartışılmayabilir ama çok acemice bi sorun

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
bakmalık Alienware

almalık toshiba dır.

asus falan hikayedir sakın almayın