En iyi Laptop markaları hangisi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaslar size gore en iyi laptop hangisi

• Kullanılan toplam oy
    1,677
LG R-500 U.CPCIT

*İşlemci Intel Core2 Duo 2.4 GHz
*Bellek 2048 MB
*Bellek Türü DDR2
*Harddisk 200 GB
*Optik Sürücü DVD+-RW
*Ekran Boyutu 15.4 inç
*Ekran Kartı 256MB nVidia GeForce Go 8600
*Modem 56K
*Ethernet Kartı 10/100/1000 Mbps
*Garanti Süresi 24 Ay
*İşlemci, Chipset ve Bellek:
*Intel Santa Rosa Mobile Core2 Duo 2.4GHz T7700 İşlemci, 800 MHz FSB
*2GB DDR2 667MHz Bellek

Görüntü ve Ses

*15.4"WXGA FB TFT 1280x800 Özel Parlak Ekran Teknolojisi
*256MB nVidia GeForce Go 8600 Ekran Kartı
*5.1 Kanal Dolby Digital, 24bit High Definition Ses
*Dahili Webcam

Depolama:

*200GB Sabit Disk
*DVD+-RW Dual Layer Optik Sürücü
*5-1 Kart okuyucu

İletişim

*56K Modem
*802.11abg WiFi Kablosuz Arabirim
*Gigabit LAN
*Bluetooth

Bağlantılar

*1 x IEEE1394
*3 x USB
*VGA
*RJ11
*RJ45
*S-Video
*Mic-in
*Line-in, S/PDIF.

İşletim Sistemi

*Microsoft Windows Vista Home Premium

Batarya

*Li-Ion 6 hücreli pil
*Yaklaşık 4 saat

Fiziksel Özellikler

*Boyutlar: 357.0 x 260.0 x 33.0 ~ 38.0 mm
*Ağırlık: 2.8 kg

LG R500 - LG Global Site

Çok memnunum, tavsiye ederim..
Ben de LG'nin R405 modelini aldım, 1000ytl...
Ağırlıklı internet maksatlı kullanacağımdan özellikleri yeterli geliyor.

Türk milletinin bir özelliği en pahalı şey neyse onu iyi yaparlar!!! Arkadaşlar Sony ne satıyorsa markadan satıyor. Bilgisayar sektöründe Sony çok kötüdür. Pahalı olan herşey iyi değildir. Sonuna kadar Asus öneririm.

_taha

Profesör
Bence Toshiba tartılaşamaz hele para varsa en iyisi alınır ama
Asus ta güzel oda gidiyor HP lerde iyi.. ;)

En iyi laptop markasının yanında en iyi servis hizmeti olanları da bizlerle paylaşırsa laptop kullanıcıları, güzel olur!

en iyi şu bu diye dandun etmeye hiçmi hiç gerek yok. bütçenize göre bakın birşeyler ve teknik servis - garanti durumlarını iyice gözden geçirinki mal elinizde patlamasın. markanın yanında hangi mağazadan firmadan aldığınız da önemli. yok şu vazgeçilmezim yok bu bilmemneyimle olmuyor.

satış sonrası hizmet diyorum başka da birşey demiyorum. siz anladınız onu... nokta!!!...

_taha

Profesör
SErvis olarak en iyi hizmet eden HP Gördüğüm kadarıyla...
Yani adamlar senin notebookunun bozulan barçasının seri numarısını senden alıyorlar ilk onlar sana sıfır parçayı yollluyorlar o anda sende parçanı gelen kargoya veriyorsun ve online hizmeti de iyidir.

Arkadaşlar en iyi serviz imkanını hangi marka veriyorsa en iyisi odur !
çoğu laptop'un kullandığı malzemeler aynı :) markasına kadar. prototip olarak paketlendikleri yerde belli, işcilik de belli..
Fiyat, performans, servis ağı..
Bunlara bakın yeterli..

bence asus'u tek geçerim hee çok param varsa o zaman macbook alırım tabii ama oda çok para kardeşim insan acıyo :):)

CZC

Profesör
İlk laptop um apple macbook tu.. Mac os a alışmak baya zor olmuştu..
Sonra bi fuarda o zaman için ferrari sayılacak Acer aldım, ısınamam filan derken bi baktım Macbook fazla resmi kalmış bile..
Acer ın küçük bir arızası için servisine gittim. Benim o arızada hiç sorumluluğum yokken garanti dışına aldılar laptopu. Benden de arıza gidermek için neredeyse üçte bir fiyatını istediler makinenin, buz kestim..

Bir arkadaşımda Dell gördüm. Hem macbooktan hem acerdan kaba görünüyordu ama masaüstü kadar zevkliydi..
Satmayı düşünürmüş, aldım, bir aya kalmadı rahmetli oldu :)
Şimdi nümerik klavyeli bi medion um var, neredeyse sudan ucuza aldım ve her anlamda parasının fazlasını veriyor..

Sonuç:
Çok aristokrat veya tepe yönetici filan değilseniz marka saplantısı yapmamak lazım.. Ortalama markalardan da iyi bi kondüsyon alınabiliyor artık..

Toshiba sağlamlık ve ileri düzey kullanıcılara hitap eden özellikleriyle tercihimdi.
Bi ikincisi garanti ve servis ağı çok geniş uzun edimli kullanılacak olan bu cihaz (LAPTOP) a madem para verilecek accık daha para verip kaliteyi almak tavsiyemdir...
En olmadı ASUS derim kardeşim

sony çok iyi ama çok pahalı toshiba da aynı şekilde ben hp dedim aslında aaple da baya iyi bi marka ama türkiyede fiyatı çok pahalı.. 1000 tl lik pc 2000 tl

acer tavsiye ederim,yanında aksesuar vermeselerde üstün özellikli makinaları uygun fiyattan veriyorlar.yanında hediye aksesuarda olsun diyosan asus derim

kalite çok önemlidir
mesela ;arkadaşım acer marka notbook almış bana xp kurmam için verdi 2 gün kullandım ama bilgisayar değil tam bi odun klavye tuşları ufak bi çocuğun koparabileceği bişekile aralıklar var kamerası da oynarbaşlı yani bozuldu bozulcak gibi duruyor özellikleri acısından iyi denebilir servis açısından da iyi en fazla 1 hafta beklersin bir parçası arızalandığında (eski çalıştığım yerde şahit olmuştum) ama bu teknoloji sans işi hangi notbook estetikse onu alırım aldım da ASUS ama oyumu sony den yana kullandım
bu arda Allah herkese bozullayan bilgisayar nasip etsin (amin)

cetus

Üyecik
arkadaşlar sizle bu aralar başıma gelen bi olayı paylaşıyım gecen sene eylul ayından dell insprion 1501 marka laptop almıstım daha aldıgımın ilk ayı dvd-rw'tan garip garip sesle gelmeye başladı götürdüm düzelltiler.Fakat 2 ay önce bataryada sorun yaşamaya başladım batarya takılı oldugu zaman bilgisayarda inanılmaz bir yavaslık meydana geliyordu götürdüm aldıgım yere (vatan bilgisayar topkapı) laptopuda bırakıcaksınız dediler. Bende firmanın adresini alıp sadece bataryayı yolladım firmanın ismi meteksan sistem. geçen 2 hafta önce beni arayıp bataryayı temin edemiyoruz yasal süreç dolduğu için lapoptun iadesini yapıcaz dediler ve iade raporu yolladılar bununla gidin vatan bilgisayardan hediye cekin alın dediler. Tabi ben hemen gittim raporu verdm vatan bilgisayar sizi arıcaz diyip geri gonderdi beni 2 hafta saf saf bekledm aradığım zaman ise meteksan sistem telefonları acmıyor dendi. Meteksanı aradım ve ne kadar telefonu varsa 1 gün boyunca denedikten sonra ulaşamadım daha sonra her gün 2-3 saatimi buna ayırıp şirkete ulaşmaya çalıştım ama yok adamlar ne telefonu açıyorlar nede maillerime cvp veriyolar en sonunda maiil attım ve yasal işlem başlatıcam dedikten 2 gün sonra bana hediye çekimi geri verdiler :D yani demek istediğim dell alın ama hangi teknik servise ve hangi firmaya baglı onu bi arastırın derim.

bence en iyisi monster. Performansı harika ve garantisi ne olursa olsun bozulmuyor. İster içinden parça değiştir ister kullanıcı hatasıyla bir zarar ver garanti devam ediyor.

acer kullandığım için acer ' ı işaretledim :D valla memnunum, şimdilik bi sorun yok..

stat counter