En iyi Laptop markaları hangisi?

Arkadaslar size gore en iyi laptop hangisi

• Kullanılan toplam oy
    1,606
Arkadaslar sizde ankete katılın hangi markanın iyi oldunu soleyın ve yorumda bulunursanız sevinirim cunku leptop almayı dusunuyorum

yha asus u niye kimse tutmuyo...piyasa da kimse dell filan demiyo...acer hp asus diyor..para olursa da toshiba diyolar... :D

titanyum

Profesör
ben toshiba diyorum çünkü bütün toshibalar ı sattım asuslar elde kaldı :D

walla ASUS ve TOSHİBA derim ancak ASUS u her zaman ön planda tutarım... Toshiba zamanında kaliteli laptoplar yaparak adını öne çıkardı ve iyi bir imaj yakaladı ancak bu gün o imaj yüzünden tutuluyor kendine çeki düzen vermezse bir kaç sene sonra gözden düşer... Sony marka satıyor aynı özellikteki başka markalardan nerdeyse iki kat daha pahalı... eğer param var ben orda burda caka atacam diyorsan SONY al, yok benim hava neyime ben bilgisayarı kullanmak için alacağım ve kaliteli olsun teknik servisi iyi olsun... diyorsan ASUS...
listedeki diğerleri hava civa...
DELL e yaklaşmayın... Arkadaştaki inspiron beni DELLİİİİ etti :D
HP görüntüden başka bir şey değil...
ASUS ASUS ASUS... gerisi de işte vitrin kalabalık görünsün alternatif olsun... :D

Elbruz46 dedi ki:
walla ASUS ve TOSHİBA derim ancak ASUS u her zaman ön planda tutarım... Toshiba zamanında kaliteli laptoplar yaparak adını öne çıkardı ve iyi bir imaj yakaladı ancak bu gün o imaj yüzünden tutuluyor kendine çeki düzen vermezse bir kaç sene sonra gözden düşer... Sony marka satıyor aynı özellikteki başka markalardan nerdeyse iki kat daha pahalı... eğer param var ben orda burda caka atacam diyorsan SONY al, yok benim hava neyime ben bilgisayarı kullanmak için alacağım ve kaliteli olsun teknik servisi iyi olsun... diyorsan ASUS...
ASUS ASUS ASUS... gerisi de işte vitrin kalabalık görünsün alternatif olsun... :D
Sony yurtdışında pahalı bir marka değil. Ucuz da değil ama en azından Türkiye'de ki gibi zengin kesime hitap eden bir marka değil. Sonuç olarak çok üstünler ve bu tartışılmaz bir gerçek...

Bir laptop vardir (hepsi) birde sony vaio vardir.Guren Gursel e katiliyorum TR de pahali yurtdisinda burdaki gibi fark yok.VAIO logusu icin dahi alinir :))
dermisim...:)

Toshiba demem sana cunki Müşteri hızmetlerı sıfır işlem yapıyor toshibanın musterı ilişkilerı sıfır teknık servısınde çalısanlar TNB bilgisayardakıler(turkiye distributoru)bu admalar teknık servısten anladıgından suphelıyım..

Benım agzım yandı yanı halen makınayı deigştirmıyorlar adamlar makınayı cızdıler bluetoothunu bozdular makınaın basına gelmeyen kalmadı bırde bunu kullanıcı hatası dıorlar yanı..

ben toshiba demem HP nın business serısını alacaksın kardeş ama business serısı cunkı aynısı ıle kosulsuz degısımı var bıldıgım kolay gelsın

Mehmet Çakır
Ankara
Bilgisayar Programcısı

acer diyorum başkada bişey demiyorum taş gibi pc
dell sağlamdır ama acer tam bir laptop bukadar fiyatı uygun
diğer pahalı markalarla rahatlıkla boy ölçüşen bi pc daha varmı benc yok 2 yıldır kullanıyorum maşallah tık demedi allah nazarlardan korusun bide ram atlatsam varyaa alemin kralı olur

Elbruz46 dedi ki:
GurenGursel dedi ki:
Elbruz46 dedi ki:
Sony yurtdışında pahalı bir marka değil. Ucuz da değil ama en azından Türkiye'de ki gibi zengin kesime hitap eden bir marka değil. Sonuç olarak çok üstünler ve bu tartışılmaz bir gerçek...
yurt dışından getirtdiğini düşün abi nerde teknik sevis bulucan burdakiler yutdışından gelen pc leri garanti kapsamında tamir ediylarmı etmeslerse ne ypıcan paketleyip aldığın yeremi yollıcan

Aslında her markanın ayrı bir özelliği var.

Ben Acer'a oy verdim çünkü fiyat, performans ve görüntü birleşimini en iyi yansıtan marka.

Kalite ve Moda derseniz Sony'den şaşmam.

İş için derseniz HP'den şaşmam(Docking Station çok önemli).

Özelleştirilebilirlik(istediğin parçayı garantisi bozulmadan değiştirme ve ucuz yedek parça) derseniz fason üretim yapan Compal(Türkiye'de Monster markasında bazı modelleri var)'den şaşmam.

Farklılık olsun isterseniz Apple derim(Son zamanlarda üzerinde XP çalışabilmesi Sony karşısında önemli bir alternatif yapıyor).

Bilgisayar olsunda bana zorluk çıkartmasın ve her sorunumda ilgilenilsin derseniz ben her nekadar sevmesemde Beko derim(Bazı Beko modelleride Compal'e fason ürettirilmiştir).

Ucuz(Kesinlikle kalitesiz anlamında değil) Yerli Malı olsun derseniz Casper özellikle şu sıralar Tablet PC modelleri ile ideal.

Yani sonuç olarak iyilik göreceli bir kavram. Fiyatı mı iyi olsun, modası mı, iş görmesi mi vb. birçok kriter var.

Bu dediklerimi sakın göz ardı etmeyin zira tecrübelerime dayanmaktadır. Alacağınız bilgisayarda aradığınız ne ise yukarıda belirttiğim bir nevi anahtar sayılabilecek listedeki bilgisayarlardan ona göre alın derim.

Ek: Bu arada ben Compal üretimi olan Monster marka dizüstü kullanmaktayım. İşim dolayısı ile istediğim zaman istediğim parçasına dokunulabilirlik ve ucuz yedek parça benim gibi dizüstünü çok kullanıp yıpratan birisi için önemli :)

yaklaşık 2-3 senedir toshiba notebook kullanıyorum acayip memnunum fakat servis sıkıntısı olabiliiyor. tamir için izmir servis'e gönderdim usb'lerini yaktılar wireless switch'i bozdular sonra istanbul servise gönderdim ana kart değişti komple. şu anda sorunum yok...

ben Asus kullanıyorum bana danışan olursa nasıl kullanacağına ne yapacağına bakıyorum... eğer ciddi bilinçli bir kullanıcı ise ASUS tavsiye ediyorum... yok eğer sadece bilgisayar olsun işimi görsün oyun falan da oynamam falan filan diyorsa bütün markaların özellik fiyat karşılaştırmalarını yapıp alacak adamın cebine en uygun en güzel özellikteki laptopu öneriyorum... ama dediğim gibi Ciddi Ciddi kullanacak Aadamalara her zaman tek tavsiyem ASUS...

baaydin

Profesör
bütün markaların iyi yada kötü notebookları var, o nedenle marka belirtmek bence doğru olmaz. genellikle laptop olayında ne kdr para o kadar ekmek olayı hakimdir. bunu belirlemek içinde laptopu ne iş için kullanacağını iyi belirlemek gerekir yoksa sonuç hüsrandır. tabiki bu benim fikrim.

Bu konuyu görüntüleyen üyeler (Toplam:9)

stat counter