En İyi Google Arama Sürprizleri

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317
Bugün, internet bağlantısına sahip olan herkes neredeyse tüm dünyadaki bilgilere gerçek anlamda yakın erişim sağlıyor. Google 20. yılını kutlarken bende arama özelliklerinde bir çok sürprizlerin karşımıza çıkanları hatırlatmak istedim.

Eğer bu tarz ufak bilgilerin saklı olduğu arama kriterlerini biliyorsanız sizlerde paylaşın ki bir sır olarak kalmasın.. :)

Atari Breakout

11.png

Arama kısmına Atari Breakout yazıyoruz ve "Görseller" kısmına tıklıyoruz ve karşımıza eski yıllarda olan atari oyunlarından bir tanesi ile karşılaşıyoruz. Duvarları istediğiniz gibi yıkabilirsiniz.

Süper Mario Kardeşler

22.png

90'lı yılların efsanesi olarak görülen Süper Mario ile ilgili bir tane sürpriz bırakılmış. Arama kısmına Super Mario Brothers yazıyoruz ve sağ üst köşede beliren Süper Mario'nun alışık olduğu üzerinde soru işareti olan kutuyu fark edeceksiniz. Eğer üzerine tıkladığınızda puanları toplayabilirsiniz. Dikkat edin kaplumbağa çıkmasın.

Süper Sonic Bir Kirpicik

33.png

Sega'nın Süper Sonic oyununun karakterini hatırlarsınız mavi renkte çok hızlı bir kirpi, kirpiler ne kadar hızlı olabilir ki diye düşünebilirsiniz. Arama motorumuza Sonic the Hedgehog yazdığımızda yine sağ üst köşede bilgi kartının bulunduğu bölgede mavi kirpiyi görecekseniz ancak bu sefer bu kirpi çok farklı eğer karakterimizin üzerine 25 kez tıklarsanız Süper Sonic'e dönüşecektir.

Daha çok var bu tarz aramalar ancak şuan aklıma gelenleri yazdım, tekrar zaman buldukça aklıma gelenleri sizlere aktarırım. Eğer sizlerinde bildikleri var ise lütfen yazınız.

Son düzenleme:

erentcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Super Mario net harika bir şey :D çocukluğuma döndüm

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Tövbe tövbe :)

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
do a barrel roll yazarsanız tepe taklak olabilirsiniz. :)

Ayrıca "Google gravity" yazıp Kendimi Şanslı Hissediyorum butonuna tıklarsanız dolaylı yoldan da pek de şanslı olmadığınızı görebilirsiniz :)

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Google aramaya
do a barrel roll 10 times yaz kendimi şanslı hissediyoruma tıkla.

google underwater yaz kendimi şanslı hissediyoruma tıkla.

Bol şanslar. ;)

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
More fish please :) Çok iyiymiş bu :)