En iyi antivirüs programı hangisidir?

Bu konuyu okuyanlar

baca42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
en iyi diye birşey yok, bu zamanla değişebiliyor, veya birinin çok iyi olduğu bir konuda diğeri zayıf kalıp, tam terside olabiliyor. mesela defender virüs yakalama oranı iyiyken mailden gelen virüslere karşı çok başarısız kalabiliyor.
Antivirüs gereksiz diyen kişilerin görüşleride en az virüsler kadar gereksizdir. Aşı olmak zararlıdır, yada asla antibiyotik kullanmayın şurup içmeyin denmesine benzer. Bilinçli kullanmaktan bahsediyor. sizin bütün şifreleriniz çalmak yada pcnize sızmak, sadece bir normal forum sitesiyle dahi olabilir. eskiden forum sitem vardı, benim eleman koder di. bana göstermek için bir kod koymuş. foruma giren ne kadar kişi varsa mailler şifreler kart bilgileri vs... kayıtlı ne varsa otomatik kaydediyordu. O yüzden bu bilinçli kullanıcı olaylarını geçin.

Benim asıl dikkat çekeceğim nokta ise, asla güvenlik duvarı olmayan yazılım kullanmayın. veya antivirüs kursanız dahi mutlaka birde güvenlik duvarı kullanın. Benim başıma geldi, emsisoft malware denemesi yapıyordum, iyidir ama güvenlik duvarı yoktu. rakiplerimin tuttuğu hacklerlar pcme sızıp bilgilerimi çaldılar ve büyük sıkıntı çıkmıştı. bütün olayların güvenlik duvarı olmayan o 2 gün içinde olması herşeyi açıklamaya yetiyor zaten. bu yüzden antivirüs gereksiz yorumları yapmayın. madem gereksiz niye bütün firmalar devletler bir dünya para ödeyip güvenlik yazılımı kullanıyor, hiçmi düşünmüyorsunuz.

neyse konuyu uzatmadan tavsiyelere geleyim. güvenlik duvarı olan, ücretli avast norton kaspersky bitdefender gdata avira bunlardan birini seç.
Son zamanlarda testlerde benim gördüğüm en iyi sonuçları avast alıyor.

esetin, ülkemiz aleyhine yapılan işlerde parmakları olduğuna dair haberler çıktı, firma yalanladı. yinede dikkatli olmak lazım. Googla seçim casus yazılım diye arattırırsanız bulabilirsiniz.

rusya ile uçak krizi zamanı, kasperskyı kaldırmaya çalıştım, o zamana kadar hiç sorun yaşamadığım kaspersky ısrarla kalkmadı ve formatla kurtuldum. bu konularıda dikkate alın derim.

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
aslında 1 kereliğine kuracağım sonra kalır mı siler miyim bilmem. bi ara hile indirmiştim onda da virüs varmış belki silinmemiştir diye böyle güçlü bir antivirüs arıyorum.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
aslında 1 kereliğine kuracağım sonra kalır mı siler miyim bilmem. bi ara hile indirmiştim onda da virüs varmış belki silinmemiştir diye böyle güçlü bir antivirüs arıyorum.
Tarama amaçlı olarak şunları önerebilirim:
1- Hitman Pro
2- AdwCleaner
3- Malwarebytes Antimalware
4- Bir de @Türkçesever 'in önerdiği Emsisoft Emergency Kit'i öneririm.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
malwarebytes kullanmıştım 1 kere ama bilgisayar donmuştu sonra kaldırdım. o zaman emsisoft indiriyorum. Teşekkürler hepinize.

---- Mesajlar birleştirildi ----

320 MB olduğunu görünce vazgeçtim.. bazılarınız için küçük gelebilir ama bana 50 mb bile büyük...

Son düzenleme:

baca42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
istersen şöyle birşey yap, çoğu ücretli yazılımın 1 aylık deneme sürümleri var, misal avastı kur, 1 ay dene. eğer beğenirsen lisansı alırsın, beğenmezsen 1 ay bitdefenderi denersin, beğenirsen alır beğenmezsen diğerini denersin olur biter.

macit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaspersky Free tavsiye ederim... Eğer pc kasar dersen Avira

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Antivirüs kullanmamak bence pek doğru değil. Antivirüs kullanmak istemeyen kullanmasın ama bir gün fidye virüsü bulaşsa antivirüs şifrelenen dosyaları düzeltebilecek mi? Cevabı; hayır.

O yüzden çok önemli dosyalar harici disklerde depolanmalı. Ayrıca sadece fidye virüsünü engellemek için yazılmış çok hafif yazılımlar da var. İlla antivirüs kullanmak şart değil bana göre.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ayrıca sadece fidye virüsünü engellemek için yazılmış çok hafif yazılımlar da var.
Örnek verebilir misiniz? Sanırım Hitman isimli güvenlik yazılımının ayriyeten fidye virüsünü engellemek için bir programı vardı.

BoJack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Antivirüs kullanma bence çok gereksiz. Windows defender işini görecektir (bence).

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
en iyi diye birşey yok, bu zamanla değişebiliyor, veya birinin çok iyi olduğu bir konuda diğeri zayıf kalıp, tam terside olabiliyor. mesela defender virüs yakalama oranı iyiyken mailden gelen virüslere karşı çok başarısız kalabiliyor.
Antivirüs gereksiz diyen kişilerin görüşleride en az virüsler kadar gereksizdir. Aşı olmak zararlıdır, yada asla antibiyotik kullanmayın şurup içmeyin denmesine benzer. Bilinçli kullanmaktan bahsediyor. sizin bütün şifreleriniz çalmak yada pcnize sızmak, sadece bir normal forum sitesiyle dahi olabilir. eskiden forum sitem vardı, benim eleman koder di. bana göstermek için bir kod koymuş. foruma giren ne kadar kişi varsa mailler şifreler kart bilgileri vs... kayıtlı ne varsa otomatik kaydediyordu. O yüzden bu bilinçli kullanıcı olaylarını geçin.

Benim asıl dikkat çekeceğim nokta ise, asla güvenlik duvarı olmayan yazılım kullanmayın. veya antivirüs kursanız dahi mutlaka birde güvenlik duvarı kullanın. Benim başıma geldi, emsisoft malware denemesi yapıyordum, iyidir ama güvenlik duvarı yoktu. rakiplerimin tuttuğu hacklerlar pcme sızıp bilgilerimi çaldılar ve büyük sıkıntı çıkmıştı. bütün olayların güvenlik duvarı olmayan o 2 gün içinde olması herşeyi açıklamaya yetiyor zaten. bu yüzden antivirüs gereksiz yorumları yapmayın. madem gereksiz niye bütün firmalar devletler bir dünya para ödeyip güvenlik yazılımı kullanıyor, hiçmi düşünmüyorsunuz.

neyse konuyu uzatmadan tavsiyelere geleyim. güvenlik duvarı olan, ücretli avast norton kaspersky bitdefender gdata avira bunlardan birini seç.
Son zamanlarda testlerde benim gördüğüm en iyi sonuçları avast alıyor.

esetin, ülkemiz aleyhine yapılan işlerde parmakları olduğuna dair haberler çıktı, firma yalanladı. yinede dikkatli olmak lazım. Googla seçim casus yazılım diye arattırırsanız bulabilirsiniz.

rusya ile uçak krizi zamanı, kasperskyı kaldırmaya çalıştım, o zamana kadar hiç sorun yaşamadığım kaspersky ısrarla kalkmadı ve formatla kurtuldum. bu konularıda dikkate alın derim.
Ah hocam iyi demişsin hoş demişsin de bizim bilgilerimizi çalmaya çalışan rakiplerimiz yok. Abuk subuk sitelere girmeyen, indirmelerini orijinal sitelerden yapan ve lisanslı yazılım kullananların cidden ihtiyacı yok. Örneğin ben oyun alacaksam Steam dışında bir yerden almam.

Tabi sürekli bankacılık işlemleriyle uğraşıyorsanız şart.