En Gerçekçi Hız Ölçüm Sitesi?

Bu konuyu okuyanlar

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben bugüne kadar bir sürü site ile hızımı ölçtüm fakat hep farklı farklı değerler çıktı. Sizin bildiğiniz güvenilir gerçekçi bir site var mı?

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Speedtest.net'in üstüne tanımam :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
en gerçekçisi hız sınırı olmayan bir serverdan dosya çekmek, microsofttan birşey indir mesela bak hızına

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Önerileriniz için Teşekkürler.. Ben TTNet ile kafayı yiyeceğim sanırım.. Geçen hafta hızım 10 mbps'e bile çıkıyordu. (Normalde 8 mbps) fakat faturayı ödedikten sonra Eylül döneminde hızım 2 mbps bile olmadı. Böyle şey mi olur ya? Adam akıllı hizmet veremeyeceklerse çekilsinler bu sektörden. Bir de o kadar reklam yapıyorlar yok iyiyiz yok şuyuz yok buyuz.. Bu nedir ya. Bi hafta habire kopar, bi hafta hızını düşürürler..

TheAbidinoqlu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ttnet kullanıyosan bi gun sonra 3mbit'ten yukarı çıkmaz benim gibiysen

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
bi tek iyi tarafı var ne zaman şikayet etmeye yada kapattırmaya gitsek indirim veriyorlar..

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Speedtest vs yerine pardus indirin idm ile max ulaşıcağınız hızı görün.

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
8 megabit internet kullanıyorum eve gelen 2 ben ne yapayım sayın arkadaşlar :)
arada bir 3 ila 3,5 görüyorum :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Önerileriniz için Teşekkürler.. Ben TTNet ile kafayı yiyeceğim sanırım.. Geçen hafta hızım 10 mbps'e bile çıkıyordu. (Normalde 8 mbps) fakat faturayı ödedikten sonra Eylül döneminde hızım 2 mbps bile olmadı. Böyle şey mi olur ya? Adam akıllı hizmet veremeyeceklerse çekilsinler bu sektörden. Bir de o kadar reklam yapıyorlar yok iyiyiz yok şuyuz yok buyuz.. Bu nedir ya. Bi hafta habire kopar, bi hafta hızını düşürürler..

aynen benim de böyle, var bi b.kluk.

haziran 15'de evden ayrıldık, ev iki buçuk ay boş kaldı, 5 aydır telefon faturası ödememişim 2 eylülde geldim internet yoktu ödedim internet geldi ama ne gelme ben evden ayrılmadan önce 950kb/s yaparken şimdi 150kb/s yapıyor dertleri ne anlamadım kaç kere aradım 4440375'i bütün bedava dakikalarımı yiyecekler artık, yok yok yok çözüm yok, modem kapatıp açıyorum internet gelene kadar fitil oluyorum, hız sorunu diye arıyorum pat internet gidiyor bağlantı sorunu haline geliyor, bak sinirlendim dışarda iki küfür edeyim de geleyim

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

haziran 15'de evden ayrıldık, ev iki buçuk ay boş kaldı, 5 aydır telefon faturası ödememişim 2 eylülde geldim internet yoktu ödedim internet geldi ama ne gelme ben evden ayrılmadan önce 950kb/s yaparken şimdi 150kb/s yapıyor dertleri ne anlamadım kaç kere aradım 4440375'i bütün bedava dakikalarımı yiyecekler artık, yok yok yok çözüm yok, modem kapatıp açıyorum internet gelene kadar fitil oluyorum, hız sorunu diye arıyorum pat internet gidiyor bağlantı sorunu haline geliyor, bak sinirlendim dışarda iki küfür edeyim de geleyim

Herkes mi yaşıyor yoksa bu sorunu bugünlerde. 1 haftadır deli oldum ben ya adam akıllı Torrent bile kullanamıyorum. 200 kb/s ile HD nasıl indireyim ben?

Bi de ben okkalı bir mail attım.. Bayağı bi okkalı attım fakat :) Hani küfür etseydim daha iyi olurdu sanırım. Aramaya yüzleri tutar mı merak ediyorum :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Herkes mi yaşıyor yoksa bu sorunu bugünlerde. 1 haftadır deli oldum ben ya adam akıllı Torrent bile kullanamıyorum. 200 kb/s ile HD nasıl indireyim ben?

Bi de ben okkalı bir mail attım.. Bayağı bi okkalı attım fakat :) Hani küfür etseydim daha iyi olurdu sanırım. Aramaya yüzleri tutar mı merak ediyorum :)

Hangi bölgedesin sen?

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
8 megabit internet kullanıyorum eve gelen 2 ben ne yapayım sayın arkadaşlar :)
arada bir 3 ila 3,5 görüyorum :D

TTNet bu işi yapamıyor kanımca alt yapısı Genel dağılımda çok berbat. İlçeden ilçeye bariz hız farkları var ya..

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

Ben birkaç ay önce birkaç aylığına İzmir'e gittim . Ödeme yapmıyım diye kapattırdım ttyi . Hemde gelince indirimli açtırırım diye. Ne yalan söliyim hiç açtırmak gelmiyor içimden . Vınnla cumaya kadar idare edip cuma açtırıcam . Bir mahkum olmasam , bir superonline olsa ah ah. 20 mbit net var İzmir'deki ablamın evinde aldığı hız 25-25900 civarı . ver iz dı adalet ?

oyungezgini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende genelde ttnet ile hız testi uyguluyorum diğerleri ile karşılaştırdım gerçek gibi...

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben birkaç ay önce birkaç aylığına İzmir'e gittim . Ödeme yapmıyım diye kapattırdım ttyi . Hemde gelince indirimli açtırırım diye. Ne yalan söliyim hiç açtırmak gelmiyor içimden . Vınnla cumaya kadar idare edip cuma açtırıcam . Bir mahkum olmasam , bir superonline olsa ah ah. 20 mbit net var İzmir'deki ablamın evinde aldığı hız 25-25900 civarı . ver iz dı adalet ?

Yok abi yok TTNet adam olmaz! olmayacak. Taahhüt bitsin. Kapattıracağım ve Superonline ile devam edeceğim yola. 60 lira bayıyoruz her ay aldığımız hizmete bak!

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
benim de hakkari bölgesel değil demek, bi daha aradığımda direk santralle konuşmak isteyeceğim, ne lan bu

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
benim de hakkari bölgesel değil demek, bi daha aradığımda direk santralle konuşmak isteyeceğim, ne lan bu

Santral mantral çözülmez bu iş. İşlerine gelmiyor abi. Bunca insanı oyuncak diye oynatıyorlar. Azcık adam olsalar ya. Nedir bu herkes nasıl şikayetçi olabilir!?

Bende genelde ttnet ile hız testi uyguluyorum diğerleri ile karşılaştırdım gerçek gibi...

Ben de diğerleriyle karşılaştırdım tam doğru çıkıyor benim ölçümlerimde..

selim752

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

kardeş bizdede oldu aynı şey 1 mb ile 2 mb arasında hız eğer hız testi yaparsan ıp adresinin altın türk telekom yazdığını görürsün, bakım varmış anlayacağın aradık t.telekomu yeni hat vs. döşüyorlarmış tahsin bey başladı şimdiden heralde hadi hayırlısı ...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
böyle gitmez kapatırım interneti, ayrılma bedeli isteyeceklerdir ama düzgün hizmet veremedikleri için bi yere şikayet edip bedavadan ayrılabilir miyiz acaba, ya düzgün hizmet verin ya da ayrılalım

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kardeş bizdede oldu aynı şey 1 mb ile 2 mb arasında hız eğer hız testi yaparsan ıp adresinin altın türk telekom yazdığını görürsün, bakım varmış anlayacağın aradık t.telekomu yeni hat vs. döşüyorlarmış tahsin bey başladı şimdiden heralde hadi hayırlısı ...

Abi bıraksınlar bu işleri kaç yıldır döşe döşe bitmedi mi ya? Ne kandırıyorlar milleti!

böyle gitmez kapatırım interneti, ayrılma bedeli isteyeceklerdir ama düzgün hizmet veremedikleri için bi yere şikayet edip bedavadan ayrılabilir miyiz acaba, ya düzgün hizmet verin ya da ayrılalım

Tüketici Haklarındaki Yeni Düzenleme ile böyle bir hakkımız olmuştur umarım :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510

Ali modemdeki değerlerinde ne yazıyor?. Download upload hızların belli bi konuma sabitlendiyse senin sorunun ttnetle zor çözülür bağlı bulunduğun santrale ulaşman gerek.

selim752

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi bıraksınlar bu işleri kaç yıldır döşe döşe bitmedi mi ya? Ne kandırıyorlar milleti!

Bize normalde uzak santral 1700 metre falan ama biz max 6-7 mb alıyoduk düşe düşe bi hal oldu 4 te fln kaldık şimdi 2 gündür 1-1.5 mb arasındayız gerçektende rezillik yani...

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

Bize normalde uzak santral 1700 metre falan ama biz max 6-7 mb alıyoduk düşe düşe bi hal oldu 4 te fln kaldık şimdi 2 gündür 1-1.5 mb arasındayız gerçektende rezillik yani...

Uzak dediğin bide bizlere göre santral dibi demek :) sen bunu yaşadıysan artık diyecek bi'şey bulamıyorum ya ben :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ali modemdeki değerlerinde ne yazıyor?. Download upload hızların belli bi konuma sabitlendiyse senin sorunun ttnetle zor çözülür bağlı bulunduğun santrale ulaşman gerek.

Murat burayı mı diyorsun? Sanırım 2mbite kitlemişler.

GqB02.png

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Modemin huawei hg521 ise modem arayüzüne gir 192.168.1.1, kullanıcı adı admin şifre eğer değiştirmediysen ttnet, Durum > WAN > DSL kısmından bakıyorsun.

aradım kızdım iyice niye 2 mbit yaptınız diye kıza kıza anca 6 yaptırabildim. niye 6 diyorum benim hattım 8'i destekliyor diyorum, sözleşmede 8mbite kadar yazıyor değişkendir falan diyor o zaman ver herkese 2mbit kimse itiraz edemesin var mı böyle birşey

6ya çıkardığın gibi 8'e çıkar dedim o işlemi bi kere yapabiliyoruz dedi uyanık, santralin numarasını da 118den öğrenin diyor sende nasıl olmaz santralin numarası ya