#eminebulut

Bu konuyu okuyanlar

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Yukarıdaki "#" hiçbir işe yarayamaz, biliyoruz ama sizce bu olaylar nasıl çözülür??
Bence bu olayların tek sebebi "Dini İnanışlar"
Hani Türkler Din'e göre ailesel bağlar kuruyolar. Din adlı yasaklara göre aile bağları işlenemez hale gelince sonuç bunlar oluyor. Daha çok Din'in nedenleri var ama bence bi düşünmek lazım.
Eğitimden bahsetmek saçma ki bu tüm dünyanın sorunu.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Din ile alakası olmadığını düşünüyorum, tamamen zihniyet ile ilgili bir sorun.
Ne yani "Din adlı yasaklara" diye tabir etmiş olduğun durum içinde yaşam süren herkes mi böyle davranışlar sergiliyor?
Gerçek anlamda dinini yaşamaya çalışıp mutlu mesut hayat sürenler de var.
İnancın aksine hiç bir dine mensup olmayıp yine mutlu mesut yaşayanlar var.

Ülkenin büyük bir çoğunluğu iman etmiş olduğunu zanneden cahil insanlarla dolu.
Yine ülkenin büyük bir çoğunluğu iyi eğitim almış aydın kesim olduğunu düşünen cahillerle dolu.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Hangi dinden bahsediyorsunuz bilmiyorum ancak tüm dinlerde masum suçsuz bir insanı öldürmek en büyük günahlardan biridir. Tüm dinler aile ve aile hayatını koruma üzerine kuruludur.

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Ne yani "Din adlı yasaklara" diye tabir etmiş olduğun durum içinde yaşam süren herkes mi böyle davranışlar sergiliyor?

Yine ülkenin büyük bir çoğunluğu iyi eğitim almış aydın kesim olduğunu düşünen cahillerle dolu.
Kusura bakma benim acele yazmam ile alakalı. Dediğin gibi "yanlış yaşanılan dinler."
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi dinden bahsediyorsunuz bilmiyorum ancak tüm dinlerde masum suçsuz bir insanı öldürmek en büyük günahlardan biridir. Tüm dinler aile ve aile hayatını koruma üzerine kuruludur.
Tüm dünya da yaşandığından bahsettim.Ondan dolayı tüm dinleri kapsar. Problem dinlerin tam oturturulmamasından kaynaklaniyo

D

"tamamen zihniyet ile ilgili bir sorun."
Hangi zihniyet?

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Benim anlam veremediğim şeylerden birisi de Türk Halkı.
Karşısında çaresiz bir şekilde yardım çığlığı atan bir kişi karşısından video çekme çabası içindeler.
Sosyal medyalara bakıyosun herkes hesaplarında bu olay ile ilgili paylaşımlar yapmış kimisi idam istemiş saçma sapan şeyler.
Ülkenin yönetim biçimi, anayasası hakkında bilgi sahibi olmayan herkes atmış tutmuş...
Bizim ülkemizde her şey gelip geçici 2 gün sonra bu olay da sadece çok küçük bir kesim tarafından hatırlanacak.
Feminazistler bir taraftan erkeklere saldırıyor, sözde siyasal islamcılar konuyu çok farklı şekilde ele alıyor.
Kısaca insanımız çok ilginç...

Bende bunu merak ediyorum işte bu yaşayan ahmak insan sürüsü hangi zihniyetle hayata tutunmaya çalışıyor!?

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Tüm dünya da yaşandığından bahsettim.Ondan dolayı tüm dinleri kapsar. Problem dinlerin tam oturturulmamasından kaynaklaniyo
O cani çıksa ve açıklama yapsa, dese ki ben onu allah rızası için öldürdüm o zaman tartışılır dinle alakalı mı değil mi? Ancak şu durumda olayın din ile bir bağlantısını kurmaya çalışmak bence mantıksız olur.(kaçırdığım bir açıklama yoksa)

Bu olay hiçbir şeyle açıklanamaz. Eğitimsizlikle bile. Bu ülkenin %60 ı lise mezunu. Bu insanlardan kaçı insan katlediyor. Bu tamamen psikopatlık bunlara yapılabilecek tek şey en ağır cezayı almalarını sağlamak.

Son düzenleme:

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Benim anlam veremediğim şeylerden birisi de Türk Halkı.
Karşısında çaresiz bir şekilde yardım çığlığı atan bir kişi karşısından video çekme çabası içindeler.
Sosyal medyalara bakıyosun herkes hesaplarında bu olay ile ilgili paylaşımlar yapmış kimisi idam istemiş saçma sapan şeyler.
Ülkenin yönetim biçimi, anayasası hakkında bilgi sahibi olmayan herkes atmış tutmuş...
Bizim ülkemizde her şey gelip geçici 2 gün sonra bu olay da sadece çok küçük bir kesim tarafından hatırlanacak.
Feminazistler bir taraftan erkeklere saldırıyor, sözde siyasal islamcılar konuyu çok farklı şekilde ele alıyor.
Kısaca insanımız çok ilginç...
Yarın Kırıkkalede yürüyüş yapılacak. Adam ağırlaştırılmış müebbet aldı.Ben bunu yazarken 5 insan cinayete kurban gitti.

Olayın yaşandığı yerde oturuyorum.Eskiden Ankaranın ilçesiydi daha sonra MKE açılınınca il oldu. Nufusu 200.000 civarı, kimsenin yardım edicek bilgisi olduğunu sanmam. Bilmeden yardım öldürür!
Ben fikrimce idam istemiyorum. Şiddetin çeşidi olmaz direk şiddet bu. Şiddette şiddet doğurur. Bence bu geri kalmışlık belirtisi... Ki bu tarz olayları ölüm ile çözüceksek neden isyan ediyoruz??

Bi de feminizim var, benim görüşüm her insan şiddete karşı olmalıdır. Çünki evrilmişiz homo olmuşuz. İnsan olmak için feminist olmaya gerek yok

O cani çıksa ve açıklama yapsa, dese ki ben onu allah rızası için öldürdüm o zaman tartışılır dinle alakalı mı değil mi? Ancak şu durumda olayın din ile bir bağlantısını kurmaya çalışmak bence asıl sapkınlık olur.(kaçırdığım bir açıklama yoksa)

Bu olay hiçbir şeyle açıklanamaz. Eğitimsizlikle bile. Bu ülkenin %60 ı lise mezunu. Bu insanlardan kaçı insan katlediyor. Bu tamamen psikopatlık bunlara yapılabilecek tek şey en ağır cezayı almalarını sağlamak.
Allah rızası için öldürdüm demedi ki olay eşinin başka biri ile evlenmesi.
Bu adamın zoruna giden din adı altında namus meselerinin boş boş konuşlması.
Ki ben sadece bi umud çözüm düşündüm sapkın demek olmadı :(

Yarın Kırıkkalede yürüyüş yapılacak. Adam ağırlaştırılmış müebbet aldı.Ben bunu yazarken 5 insan cinayete kurban gitti.

Olayın yaşandığı yerde oturuyorum.Eskiden Ankaranın ilçesiydi daha sonra MKE açılınınca il oldu. Nufusu 200.000 civarı, kimsenin yardım edicek bilgisi olduğunu sanmam. Bilmeden yardım öldürür!
Ben fikrimce idam istemiyorum. Şiddetin çeşidi olmaz direk şiddet bu. Şiddette şiddet doğurur. Bence bu geri kalmışlık belirtisi... Ki bu tarz olayları ölüm ile çözüceksek neden isyan ediyoruz??

Bi de feminizim var, benim görüşüm her insan şiddete karşı olmalıdır. Çünki evrilmişiz homo olmuşuz. İnsan olmak için feminist olmaya gerek yok

Ki öğrendim asla din konuşma

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171

Dinle örfü karıştırmayınız. Başta islam olmak üzere hiçbir dinde namus öldürülerek temizlenmez. Aksine eşini öldürmek ancak senin namusunu kirletir.

Edit:Sapkınlık kelimesi kesinlikle size kullanılmayacaktı. Olaylar gerçekten çok üzücü olaylar. İnsan kızgınlığından 3 cümleyi toparlayamıyor. Yazdığım cümleyi düzenledim. Sizede üzgünlüğümü belirtmek isterim.

Son düzenleme:

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Dinle örfü karıştırmayınız. Başta islam olmak üzere hiçbir dinde namus öldürülerek temizlenmez. Aksine eşini öldürmek ancak senin namusunu kirletir.

Edit:Sapkınlık kelimesi kesinlikle size kullanılmayacaktı. Olaylar gerçekten çok üzücü olaylar. İnsan kızgınlığından 3 cümleyi toparlayamıyor. Yazdığım cümleyi düzenledim. Sizede üzgünlüğümü belirtmek isterim.
Teşekkür ederim. Anlaştığımıza sevindim, umarım her şeyin doğrusunu öğrendikçe bu olaylar biter

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Şeriat tamamen uygulansa ortada zamanla cinayet diye bişey kalmaz aslında

Çünkü Şeriatte kısasa kısas vardır. Birini öldürdüyse bunun cezası 5-10-20 yıl her ne kadarsa hapis değil idamdır. Öldürdüyse ölecek yani. Bu sistem tamamen uygulansa insan öldürürse kendinin direk idam edileceğini bildiği için yapmaz

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
O adam idamdan daha ağır ceza çekecek. Keşke ölsem diye yalvaracak.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Hapis adı üstünde ama yemek su yatak hepsi var.
İdam hatta ne hak ediyorsa o yapılmalı
Bu konuda herkesin vicdanının rahat olması için Müslümanlar Olarak ŞERİAT e dönmeliyiz.

Ha bu arada biliyor muydunuz
Osmınlı Devleti döneminde sadece 2-3 tane cinayet olmuştur. Koskaca 600 yıl boyunca 2-3 tane. Osmanlı Devleti Şeriati birebir uyguladığı için bakın sonuç? 600 yılda birkaç cinayet.
Bu bilgiyi de paylaşmak istedim ??⬆️
Şimdi bizim zamanımıza baksak günde neredeyse o kadar cinayet meydana geliyorr ? ?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bu olay olduğunda kırıkkaleydim memleketim

Olayın yerine gittim küçük bir dükkan olay resmen gözümün önüne geldi dükkan boştu müşteriler gelmiyormuş korkmuşlar
O küçük kızı düşünemiyorum kim bilir nasıl korktu bu tarz olaylar olfukça kendimizden utanıyoruz

O katil keskin t tipi ceza evinde öldürüldü ama o kadın geri gelmeyecek ve o kızın acıları dinmeyecek bu duruma iyi bir çözüm lazım

Reaksiyon puanı
191
Liyakat olmayan yere idam gelirse görürüz eğlenceyi artık ?

Tek çözümü idammış. O psikopat o hale nasıl geldi? O cesareti kendinde nasıl buldu?

Eğitimin düzgün işlediği yerde bu tür insansılar daha az türeyecektir. Yetmediği zaman da düzgün işleyen bir adalet sistemi yeter. Şunu asalım bunu keselim, buradan, klavye başından ne kadar kolay çözüm buluyoruz değil mi?
Öldürmek en acı verici yöntem değildir bu arada. Öldürdüğü kadının hakkını idamla alacaksınız, peki ya şahit olan kızın hakkı? Hayatı boyunca sürünmesi gerekiyor bence.

600 Yılda 2-3 cinayet olduğuna inanıyorsanız ilk olarak sizi tebrik etmek istiyorum. Buna inanmak her yiğidin harcı değil.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Hapis adı üstünde ama yemek su yatak hepsi var.
İdam hatta ne hak ediyorsa o yapılmalı
Bu konuda herkesin vicdanının rahat olması için Müslümanlar Olarak ŞERİAT e dönmeliyiz.

Ha bu arada biliyor muydunuz
Osmınlı Devleti döneminde sadece 2-3 tane cinayet olmuştur. Koskaca 600 yıl boyunca 2-3 tane. Osmanlı Devleti Şeriati birebir uyguladığı için bakın sonuç? 600 yılda birkaç cinayet.
Bu bilgiyi de paylaşmak istedim ??⬆
Şimdi bizim zamanımıza baksak günde neredeyse o kadar cinayet meydana geliyorr ? ?
Osmanlı karşıtı değilim ama bu bilgiler tamamen yalan.

Sadece Mehmet Çelebinin öldürdüğü kardeş sayısı sizin verdiğiniz sayıdan fazla.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Her söylenen, doğru mudur bilmem ama
Her doğru, söylenen şey olmayabilir derler

Benim dediğim madde hangisine giriyor bilmiyorum ama
Belki dediğim gibidir. Ve siz bazı şeyleri eksik biliyorsunuzdur
Belki dediğiniz gibidir. Vr ben yalnış duymuş ya da yanlış biliyor olabilirim. Ki bu ihtimal yüksek. Haklı olablirsiniz kısacs
Ayrıca Mehmet Çelebinin hayatını bizzat okudum. Yavuz Bahadıroğlunun kitabından. Çok acıklı ve ibretlik bir hayatı var onun. Fetret devri kardeş kavgaları vs hepsi okumaya değer.
Çelebi nin kardeşlerini öldürme nedeni tam olark hatırlamıyorum. Unutmuş olmalıyım. Bir kez daha gözden geçirsem iyi olur

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Kardeşim,ölüme çözüm öldürmek mi?
Ben de kırıkkaledeyim.Dersanemizin yakınlardında oldu.
Ki Osmanlı İmparatorluğunun başına geçen delilerin kestiği adam sayısı milyonlar

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Her söylenen, doğru mudur bilmem ama
Her doğru, söylenen şey olmayabilir derler

Benim dediğim madde hangisine giriyor bilmiyorum ama
Belki dediğim gibidir. Ve siz bazı şeyleri eksik biliyorsunuzdur
Belki dediğiniz gibidir. Vr ben yalnış duymuş ya da yanlış biliyor olabilirim. Ki bu ihtimal yüksek. Haklı olablirsiniz kısacs
Ayrıca Mehmet Çelebinin hayatını bizzat okudum. Yavuz Bahadıroğlunun kitabından. Çok acıklı ve ibretlik bir hayatı var onun. Fetret devri kardeş kavgaları vs hepsi okumaya değer.
Çelebi nin kardeşlerini öldürme nedeni tam olark hatırlamıyorum. Unutmuş olmalıyım. Bir kez daha gözden geçirsem iyi olur
Bu konu altında bunları konuşmak çokta hoş değil ancak 3 5 cümle yazmak istiyorum.

Çelebi Mehmet çok büyük bir padişahtır. Fetret devrini bitirmiştir. Yanlış hatırlamıyorsam kardeşlerinin biri bizansa biri timura diğeri ise karamanoğullarına sığınmış ve bu devletleri Osmanlıya karşı kışkırtmıştır. Dolayısı ile kardeşlerini dururmak için öldürmüştür. Bu durum Osmanlıdaki toplam katliam sayısını 3 ün üstünde olduğunu göstersede o devirin şartlarını düşündüğümüzde Çelebi Mehmeti küçük bir padişah yapmaz.

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Bu konu altında bunları konuşmak çokta hoş değil ancak 3 5 cümle yazmak istiyorum.

Çelebi Mehmet çok büyük bir padişahtır. Fetret devrini bitirmiştir. Yanlış hatırlamıyorsam kardeşlerinin biri bizansa biri timura diğeri ise karamanoğullarına sığınmış ve bu devletleri Osmanlıya karşı kışkırtmıştır. Dolayısı ile kardeşlerini dururmak için öldürmüştür. Bu durum Osmanlıdaki toplam katliam sayısını 3 ün üstünde olduğunu göstersede o devirin şartlarını düşündüğümüzde Çelebi Mehmeti küçük bir padişah yapmaz.
O dönemde bu tarz şeyler zorunluydu ama bana saçma geliyor.Bi gece de 10 kardeşini katleden kişiler de var. Ama ne olursa olsun çoğu zeki ve savaş ustalarıydı

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Herkesin Görüş Farklılıkları olabilir
Evet Osmanlı Devleti konusunu ben açtım
Ben kapatıyorum....
Bu konu hakkında konuşmak bence de hiç hoş değil

Beğeniler için sağolun da
Şaşırdım ?

Son düzenleyen moderatör: