Elon Musk Falcon Heavy ile imkansızı başardı!

• Konuyu başlatan Shiftdelete.Net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
2018-02-06-38-1.png

https://shiftdelete.net/elon-musk-falcon-heavy-basardi

Elon Musk, SpaceX Falcon Heavy ile birlikte imkansızı başardı. Musk, büyük bir başarı elde ederek, tüm dünyayı kendisine hayran bıraktı. 

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,324
Musk SpaceX'i kurarken büyük maddi sıkıntılar yaşamış, ortak aramış, destek aramış lakin bulamamış. Geçen gün bir yazar "Eğer Türkiye o gün Musk'a destek olup şirketini kurmasına önayak olsaydı bugün onun icadı olan teknolojilerin ortağı olacaktık, lakin o fırsatı kaçırdık ve bir daha ele geçmez" diyordu. Sonunda adam Paypal'ı satarak rüyalarını gerçekleştirdi.

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Hic inandirici gelmiyo bana. Insanlari kandiriyorlar bence.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Vay bravo tebrikler

Brynquadel

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Orada bir sorun olmuş olmalı. Piyaz gösteriminde hataya yer vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar.
Yakın zamanda açıklama yaparlar diye düşünüyorum. Sonunda merakla bekleyen bir kalabalık var.

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Ana roketin inişini göstermediler, çakıldı mı acaba? Bilgi de verilmedi.

Aynen, hem dünya düz bir kerem. :)
ana roket başarılı şekilde indi... yayınlamışlarda... düz dünyacılara kapak görüntülerde var...

Reaksiyon puanı
16,118
dünya tam olmasa da küremsi şekli bozuk küre dağlar tepeler ve okyanuslar var tam küre görünümünü okyanuslar veriyor yani su sağlıyor ana roket döndü ama çıkış yerine dönmedi kalabalığın üzerine düşmesini istemezler.

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
ne kandırması canlı yayınladılar basın mensupları olayın sahte olduğunu farketmez mi sanıyorsun... tipik düz dünyacı kafası...
Birader ne alakasi var? Benim bu yazdiklarimdan düz dunya mantigini nasil cikariyorsun? Kaldiki dünyanin bile canli görüntüsü yayinlaniyor fakat hep ayni görüntüler kendini tekrarliyor youtube da! Sen hemen kontraya geciyorsun. Youtube ac birsuru videolar var, nasa nin bizi nasil kandirdigiyla ilgili. Herseye hemen negatif olarak ziplama istersen. Burda herkes kendi fikrini söyleyebilir ama düzgün bir sekilde!

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Birader ne alakasi var? Benim bu yazdiklarimdan düz dunya mantigini nasil cikariyorsun? Kaldiki dünyanin bile canli görüntüsü yayinlaniyor fakat hep ayni görüntüler kendini tekrarliyor youtube da! Sen hemen kontraya geciyorsun. Youtube ac birsuru videolar var, nasa nin bizi nasil kandirdigiyla ilgili. Herseye hemen negatif olarak ziplama istersen. Burda herkes kendi fikrini söyleyebilir ama düzgün bir sekilde!
dünyanın değişmedi rengi yer şekilleri aynı gözüktüğünden tekrar sanıyorsunuz değişimi görmek için fotolarını karşılaştırmanız gerek senede bir kaç cm haraket eden kıtalar hiç haraket etmiş gibi gözükmüyor ama haraket ettiğini bilim adamları yıllar önce tespit etti... youtube saçma sapan düz beyinli moronların videolarıyla doldu kaynak olarak kullanıyorsan senin bilgilerin komple çöp demektir...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Biz hala meslek gruplarından Türk adını kaldırmayı ve yemeğin hangi el ile yiyileceğini konuşalım. :D :D

Reaksiyon puanı
16,118
sağcılar sağ elini solcular sol elini demokratlar iki elinide kullansın...

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
dünyanın değişmedi rengi yer şekilleri aynı gözüktüğünden tekrar sanıyorsunuz değişimi görmek için fotolarını karşılaştırmanız gerek senede bir kaç cm haraket eden kıtalar hiç haraket etmiş gibi gözükmüyor ama haraket ettiğini bilim adamları yıllar önce tespit etti... youtube saçma sapan düz beyinli moronların videolarıyla doldu kaynak olarak kullanıyorsan senin bilgilerin komple çöp demektir...
Yaw he he, herkes moron tek akilli sensin ozaman tamam ne diyim. Bu dünyada kanitlandigi sanildigimiz bircok seyin aslinda uydurma kurgudan ibaret olduguda pek cok kez görmüs olduk. Darwinizm de okullarda ders olarak veriliyordu ve sonra ne oldu? Koca bir yalandan ibaret. Ben dünyanin düz oldugu mantigina ASLA katilmiyorum zaten, ama nasa nin yayinladigi görüntülerin cogu sahte. Ama sen simdi herkese moron demeye devam edersin. Kendi isine bak en iyisi.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
İmkânsız olsa gerçekleşmezdi demekki imkânsız değilmiş asıl imkânsız olay varsa oda bir gün benim evlenmem olur :D

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Yaw he he, herkes moron tek akilli sensin ozaman tamam ne diyim. Bu dünyada kanitlandigi sanildigimiz bircok seyin aslinda uydurma kurgudan ibaret olduguda pek cok kez görmüs olduk. Darwinizm de okullarda ders olarak veriliyordu ve sonra ne oldu? Koca bir yalandan ibaret. Ben dünyanin düz oldugu mantigina ASLA katilmiyorum zaten, ama nasa nin yayinladigi görüntülerin cogu sahte. Ama sen simdi herkese moron demeye devam edersin. Kendi isine bak en iyisi.
sen canlı yayında gözüken mavi gezegeni inkar ediyorsun hatta bilimsel buluşları bile inkar ediyorsun yuh... çomar kafasına sahip bir şeysin... + bu olayı gerçekleştiren NASA değil NASA aya defalarca gitti tam sayı 16 diye biliniyor ama daha fazla olabilir... sen inanmasanda...

kadir_aslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Uydurma demekten yalan demekten biz hiçbirşey yapmıyoruz sıkntı orada. Fark gitgide açılıyor. Daha çok çalışmalıyız

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
İmkansızı başardığını düşünmüyorum. Güçlü ülkeler Mars 'ın yolunu aşındırmaya başladılar son yıllarda. Space X bir şey yapınca fazlaca parlatılıyor.
Diğer seyahatlerden farklı olarak ürettiği arabayı uzaya çıkardığını görüyoruz. Bunun bilime, insanlığa veya başka birşeye faydası yok ki. Bunlardan ziyade Nasa 'nın uzay çalışmalarını merakla takip etmeye devam edeceğim. "İmkansızı başardı" tabirini Jüpiter çevresinde gezdirilen araç için bile kullanmadılar bu güne kadar.

Küçük bir not düşmek istiyorum. Space X 'in savunucusu kesilen insanlar var. Umarım bu ülkenin değerlerine karşı yalan haberler yapılırken bizim değerlerimizi de böyle savunuyorsunuzdur. Malum son yıllarda iftira atılmayan kültürümüz, mahremimiz kalmadı neredeyse.

Reaksiyon puanı
16,118
imkansı deken çok daha az maliyetle diye adamın biri 1930-40 arası ay'a uçuş yapmı orada ölmüş hala ayda insan ve köpek iskeleti nasıl oraya gitmiş diye araştıranlar var...

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Uydurma demekten yalan demekten biz hiçbirşey yapmıyoruz sıkntı orada. Fark gitgide açılıyor. Daha çok çalışmalıyız
Güzel diyorsun da, adamlar da dise dokunur bisey yapmiyolarki. Uzaya roket firlatiyorlar ve sonrasi muamma. Yil olmus 2018 ve hala uzayin adam akilli kanitlanmis sekilde görüntüsü yok. Hala stüdyo da yapilmis bir kurgu mu diye sorular dolaniyor. Biz simdi youtube daki 24 saat kendini tekrarlayan görüntüleremi inanicaz uzayin nasil göründügünü anlamak icin? Demekki teknolojide okadarda ilerde sayilmazlar. Dünyanin düz oldugu safsatasina inancim sifir, ama biz burdan bakinca yildizlar belli oldugu halde onlar uzaydan görüntü aldiginda ne ay belli nede yildizlar. Yani sadece dünyamizi gösteren bir video var. Ben buna “uzay teknolojisinde ilerlemisler, biz geri kalmisiz” demem.

kadir_aslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güzel diyorsun da, adamlar da dise dokunur bisey yapmiyolarki. Uzaya roket firlatiyorlar ve sonrasi muamma. Yil olmus 2018 ve hala uzayin adam akilli kanitlanmis sekilde görüntüsü yok. Hala stüdyo da yapilmis bir kurgu mu diye sorular dolaniyor. Biz simdi youtube daki 24 saat kendini tekrarlayan görüntüleremi inanicaz uzayin nasil göründügünü anlamak icin? Demekki teknolojide okadarda ilerde sayilmazlar. Dünyanin düz oldugu safsatasina inancim sifir, ama biz burdan bakinca yildizlar belli oldugu halde onlar uzaydan görüntü aldiginda ne ay belli nede yildizlar. Yani sadece dünyamizi gösteren bir video var. Ben buna “uzay teknolojisinde ilerlemisler, biz geri kalmisiz” demem.
adamlar milyon dolarlar harcayıp sonrada o görüntüleri hiç bir şey yapmayan kişilerle paylaşırlar mı? Sen yan gel yat sonra ordaki olaylar hakkında bedavadan bilgi al :)

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
adamlar milyon dolarlar harcayıp sonrada o görüntüleri hiç bir şey yapmayan kişilerle paylaşırlar mı? Sen yan gel yat sonra ordaki olaylar hakkında bedavadan bilgi al :)
Adamlar hicbirsey yapmayan kisilerle paylasmayacaksa ne icin ve hangi amac icin internette yayin yapiyorlar o halde? Milyon dolarlar harciyorlar dogru, ama milyar dolarlik palavra satiyorlar. Milyon dolarin lafimi olur bu durumda :D

kadir_aslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Adamlar hicbirsey yapmayan kisilerle paylasmayacaksa ne icin ve hangi amac icin internette yayin yapiyorlar o halde? Milyon dolarlar harciyorlar dogru, ama milyar dolarlik palavra satiyorlar. Milyon dolarin lafimi olur bu durumda :D
Reklam :) Dün akşam oyunda elon musk diye karakter vardı. Bu adam bu saatten sonra dünyadaki en salak işe yaramaz malzemeyi bile süper birşeymiş gibi satar ki sattı. Bizim mangalı ateşlediğimiz flametowermıdır nedir, o harcadıkları milyon dolarlar onların 2 günde kastıkları para