Elimi köpek ısırdı

Bu konuyu okuyanlar

Minhyun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben forumda yeniyim, böyle bir giriş yapmak istemezdim fakat nasip değilmiş :p Bugun parkta bir köpeği sevmek istedim, köpeğin sahibi vardı heralde çünkü tasmaliydi ve bağlıydı. Çokta bakımlıydı sevmek için elimi uzattım bir anda havladi elimi ısırdı hızla çektim elimi. İki taraftan ısırdı bir tarafı Allah'tan kemiğe geldi azicik sisti ama öbürü elimin atardamarının az üstünde nokta kadar kanadı ve şişti biraz. İlk kez elimi bir köpek ısırıyor ne yapmam gerekiyor? Ne surmeliyim? :confused:

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Doktora git kardeşim. O gerekli bilgiyi verir. Eğer gitme imkanın yoksa soğan haşlayıp bağla veya hamur yapıp bağla en azından bizim burada böyle yapılıyor.

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Doktora git ve hemen kuduz aşısı ol...Bi daha da bi köpek saldırırsa kolunu filan değil direk bacağını uzat ısırırsa bacağından ısırsın çünkü kuduz virüsü beyne ulaşmaya çalışır ve beyne ne kadar uzak bi bölgeden ısırıkla bulaşırsa ulaşması uzun sürer...Bu arada tabi gidip hemen aşı olmak gerek...

Minhyun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doktora git ve hemen kuduz aşısı ol...Bi daha da bi köpek saldırırsa kolunu filan değil direk bacağını uzat ısırırsa bacağından ısırsın çünkü kuduz virüsü beyne ulaşmaya çalışır ve beyne ne kadar uzak bi bölgeden ısırıkla bulaşırsa ulaşması uzun sürer...Bu arada tabi gidip hemen aşı olmak gerek...
Aslında kanamadi zaten sahibi olduğuna göre köpeği kuduz aşısı da yaptırmıştır? Aşı olmayı istemiyorum cidden :D

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Her sahipli köpeğin aşıları tamdır diye bi kural yok aşı kartına baktın mı belki yaptırmamıştır üstelik kanayıp kanamaması önemli değil o virüs ısırık yerinden sinirlere geçip beyne ulaşmaya çalışır ve belirtileri beyne ulaşınca başlar...Kuduz aşısı olmaktan korkma kolay bişey...Kimse seni korkutmasın aşını ol kafanı rahat ettir...

ulvi_kcky

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun. Köpeğin aşıları tam olsada ihmal etmeyip acile başvurun mutlak. 10 gün takipten sonra köpekte bir problem olmazsa, planlanan aşılarınızın dozu düşürülür

Minhyun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun. Köpeğin aşıları tam olsada ihmal etmeyip acile başvurun mutlak. 10 gün takipten sonra köpekte bir problem olmazsa, planlanan aşılarınızın dozu düşürülür
Köpek sahibini tanımıyorum parkta gördüm, 10 gün mü? Bir daha köpek sevmeyeceğim. Ne olur ne olmaz aşı mı olacağız her dakika :p

ulvi_kcky

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Köpek sahibini tanımıyorum parkta gördüm, 10 gün mü? Bir daha köpek sevmeyeceğim. Ne olur ne olmaz aşı mı olacağız her dakika :p
Takip edemiyorsanız 5 doza tamamlanır riske girmemeniz için. 10 gün sonunda köpekte bir problem olmazsa aşı 3 doza düşer. Siz ihmal etmeyin yinede içiniz rahat olsun sonrasında :)

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Bazı hayvan sahipleri sadece parazit aşılarıyla hayvan aşılı diyor. Buna güvenmeyin. Bunun sebebi de ülkemizde hayvanlar hakkındaki bilgi birikimi eksiği.

Kesinlikle kuduz aşısı vurulun çok geç olmadan.

Minhyun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı hayvan sahipleri sadece parazit aşılarıyla hayvan aşılı diyor. Buna güvenmeyin. Bunun sebebi de ülkemizde hayvanlar hakkındaki bilgi birikimi eksiği.

Kesinlikle kuduz aşısı vurulun çok geç olmadan.
Pekala saolun İnşallah bugün babama söylerim yarın okula gitmem hastaneye giderim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yarını beklemeden bugün niye acile gitmediniz ki. Hatta gidebiliyorsaniz şuan acile gidin.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Tamam, video başlığı bile komik :D Sen 1:45'ten sonrasını izle, ruhi çenet videoları çoğu zaman kurgu ve creepy pasta tarzı paylaşımlardır ama bu video'da, bu bölümde kuduz virüsünün ne kadar tehlikeli olduğunu çok güzel anlatmış. İğne bir an acıtacak ama ya bu virüs ?

Özellikle ruhi çenet seçtim ki ne olur ne olmaz, müzik falan, insanı tribe sokuyor zaten, kesin ol iğneyi. Risk almayalım :D

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
O sonda çıkan elemanın videosunu bize okulda izletmişlerdi daha da fenalaşıyodu burda kesmiş Ruhi...

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
O sonda çıkan elemanın videosunu bize okulda izletmişlerdi daha da fenalaşıyodu burda kesmiş Ruhi...
Yine de yeterince moda sokuyor. Bundan mı korkmalı, minicik iğnenin en fazla 40 saniyelik sızlamasından mı ? :D Motivasyonun farklı bir türünü vermek istedim arkadaşa :D

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Aman ufacık iğne boşver ol gitsin bileğini kes istersen sonra ateşe tutup dağla rahat edersin hiç uğraşmazsın iğneyle felan hayvanlara güven olmaz aklı yok insanlar gibi düşünemiyorlar sezgilere göre hareket ediyorlar sevdiğin köpek küçük köpek galiba küçükler daha çok saldırgan oluyor çünkü büyük ihtimalle aşısı tamdır felan riske atma git doktora.

Minhyun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aman ufacık iğne boşver ol gitsin bileğini kes istersen sonra ateşe tutup dağla rahat edersin hiç uğraşmazsın iğneyle felan hayvanlara güven olmaz aklı yok insanlar gibi düşünemiyorlar sezgilere göre hareket ediyorlar sevdiğin köpek küçük köpek galiba küçükler daha çok saldırgan oluyor çünkü büyük ihtimalle aşısı tamdır felan riske atma git doktora.
Küçük değil büyük köpek ısırdı, ikisi yan yana duruyordu ilk küçüğü sevdim birsey yapmadı büyüğü sevmek için elimi uzatinca ısırdı hemen.

Reaksiyon puanı
16,118
biz sahibi yanında olsa da hiç bir köpeğe dokunmuyoruz niye sevmeye kalktın ki sağlık ocağına yani aile hekimine git o seni yönlendirecek aşılara para vermiyorsun ücretsiz.