Elementary OS 5.0 "Juno" sürümünü duyurdu

Bu konuyu okuyanlar

İzleVeÖğren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Temel işletim sistemi, Pantheon masaüstü ortamını ve özel bir uygulama mağazasını barındıran Ubuntu tabanlı bir dağıtım olan Projenin en son kararlı sürümü Elementary OS 5.0 "Juno" çıktı. Yeni sürümde masaüstünde, dosya yöneticisinde ve yazılım merkezinde birkaç yeni gelişme var: "Hem manuel zamanlayıcı hem de otomatik Gün Doğumuyla Gün Doğumu seçeneği ile yepyeni bir Gece Işığı özelliğini ilk kez görmekten mutluyuz ayrıca bir uygulamanın ekranın kenarına taşıdığınızda bir uygulamanın nasıl görüneceğini gösteren mavi bir 'ileriye dönük' önizleme var ve daha bir sürü yeni özellik. ” Yayın duyurusu, ekran görüntüleri ile birlikte çeşitli ek özellikleri listelemektedir.

1*ijeWZhhxGB4gfI030ItS0g.png

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Ooo güzel haber betasını denemiştim ama yakın bir zamanda güncel sürüme gecip bakarım

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
eOS'un Loki versiyonunu, yaklaşık üç ay gibi bir süre zarfında ana makineme kurulumunu gerçekleştirerek deneme şansı bulmuştum. Zaten Linux dağıtımları arasında tasarımsal olarak bir adım önde başlıyor dersek eğer yalan olmaz... Loki'de hatırladığım kadarıyla her şey yolunda olmasa da birçok şey yolundaydı. Sanırım Juno ile eOS daha da güzelleşecektir. ;)

İzleVeÖğren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
bu yeni sürümle elementary os distrowatchda ilk sıraya yerleşebilir bence. Tasarım konusunda oldukça başarılı bir linux dağıtımı

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
bu yeni sürümle elementary os distrowatchda ilk sıraya yerleşebilir bence. Tasarım konusunda oldukça başarılı bir linux dağıtımı
Sadece tasarım bir yere kadar.. Öne çıkan özellikler, kendisine özgü araçlar, paketler vs. yoksa, geçici bir parlamadan öteye geçemiyor..