Elektrik Kesilmelerine Karşı Önerileriniz Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Onur1955

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba, atamamın olduğu yerde sürekli elektrik kesintisi oluyor. Beyaz eşyaların zarar görmemesi için ne önerirsiniz, akım korumalı prizler vardı aklımda ama onların elektrik kesintisine bir yararı var mı yok mu bilemiyorum, elektrik birden gittiğinde veya geldiğinde beyaz eşyalarımın zarar görmemesi için ne yapabilirim?

Son düzenleme:

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Arkadaşlar merhaba, atamamın olduğu yerde sürekli elektrik kesintisi oluyor. Beyaz eşyaların, bilgisayarın zarar görmemesi için ne önerirsiniz, akım korumalı prizler vardı aklımda ama onların elektrik kesintisine bir yararı var mı yok mu bilemiyorum, elektrik birden gittiğinde veya geldiğinde beyaz eşyalarımın zarar görmemesi için ne yapabilirim?
UPS Al.

Onur1955

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
  • Trimbox
  • Akım korumalı priz
  • UPS
Beyaz eşyaların zarar görmemesi için akım korumalı priz yeterli midir acaba, buzdolabı ve çamaşır makinası özellikle bunların ani elektrik kesintilerine karşı akım korumalı priz işimi görür mü acaba?

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Beyaz eşyaların zarar görmemesi için akım korumalı priz yeterli midir acaba, buzdolabı ve çamaşır makinası özellikle bunların ani elektrik kesintilerine karşı akım korumalı priz işimi görür mü acaba?
Merhaba,
Sıralamayı bilerek yaptım. En başta tüm elektrikli cihazlar için trimbox, sonrasında beyaz eşyalar için akım korumalı priz, bilgisayar vs. için de UPS.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Akım korumalı nın cam sigortalısı olanını diyorsan iş görür ama sadece anahtarlı olan diyorsan işe yaramaz