Ekşi sözlük

Bu konuyu okuyanlar

damapika

Asistan
Reaksiyon puanı
0
demekki ekşi sözlügü bazı hack grupları görmemiş bir daha acılmamak üzere kapatırlardı

en mantıklısıda bu zaten

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
demekki ekşi sözlügü bazı hack grupları görmemiş bir daha acılmamak üzere kapatırlardı

en mantıklısıda bu zaten

Ülkenin en ünlü sitlelerinden birisini tanımayan hack grubu? hmm bu işte yeni br olay....

Allah sonsuz kuvvet sahibidir, işini çabuk görendir daha isimlerini saymaya gerek yok herhalde. Tüm evreni o yönetirken, bizim onun yerine tasalanmamız anlamsız herhalde. Bırakın başka şeylerle uğraşın. Binlerce yıldır Allah'a laf edenler hep var ve olacaktır zira bu Rabbin düzeninin parçasıdır. Beli başlı insanlar bile ekşi sözlüğü kapattırabiliyorsa koskoca Allah'ın bunu hayli hayli yapabileceğini düşünüyorum.

damapika

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ülkenin en ünlü sitlelerinden birisini tanımayan hack grubu? hmm bu işte yeni br olay....

Allah sonsuz kuvvet sahibidir, işini çabuk görendir daha isimlerini saymaya gerek yok herhalde. Tüm evreni o yönetirken, bizim onun yerine tasalanmamız anlamsız herhalde. Bırakın başka şeylerle uğraşın. Binlerce yıldır Allah'a laf edenler hep var ve olacaktır zira bu Rabbin düzeninin parçasıdır. Beli başlı insanlar bile ekşi sözlüğü kapattırabiliyorsa koskoca Allah'ın bunu hayli hayli yapabileceğini düşünüyorum.

ti ye mi alıyorsun yoksa ciddimi konuşüyorsun pek ayır edemedim de

damapika

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ekşi Sözlüğü tanımayacak Hacker grubu tabii ki tiye almak. Diğerleri için mizah diyiyorsanız, artık bir şey demiyorum...

ben diger için mizah demedim evet ALLAH büyüktür adama klavyeye dokundurmaz bile bakarsınız uçmuşun eksi sözlüge gelince merak etme bişeyler olur sıkma canını

ille görmediyseler görürler farketmediyseler farketerler yada farketmezler din ile dalga gecme devam eder.

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Allah'ı benzettikleri şeye bak!!

bugun farkettim ki kuranda gecen allah tanimina uygun bi olgu var dunyamizda.. gozle gorulemeyen ,ama heryerde olan, icimizde bile var olan, insanlari carpan : elektrik . yani sonuc olarak kitaba uyuyor.

:mad:

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
İsterse 2 milyon üyesi olsun üyelerinin çoğunluğu saçma sapan şeyler yazdığı için bence saçma bir site ama yararı oluyor mu derseniz oluyor .

İnternet

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ben ekşi sözlüğe üye olacağım ben beğendim tamam saçma sapan yazanlarda var ama ben öyle şeyleri sevmem ve yapmamda:)

firegenius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekşi sözlüğün formatı komedidir zaten. Herkes bir şeylerle dalga geçiyor sitede. Bu da komedi ortamı oluşturuyor. Ekşisözlük de formatı bozmadığı sürece buna izin veriyor. Tamam, çok kötü şeyler yazanlar olabilir ama saygılı insanlar da var. Ha bi yandan bakarsanız soldaki başlıklar da sürekli saçma sapan şeyler oluyor. Yani demek istediğim sitenin seviyesi olması gerekenden düşük. Bir kontrol yok. Yönetim hiç bir şeye dikkat etmiyor. Bu serbest ortamda da üyeler iyice sululaşıyor. Bana sorarsanız normalde belirli bir kültür seviyesine sahip insanlar başka bir dinle dalga geçmezler. Yaptıkları çok yanlış. Şahsen bir kişinin ateist hristiyan ya da musevi olması beni ilgilendirmezken aynı durum onlar için de geçerli olmalı. Bence site yönetimi de seviyenin korunması için çaba göstermelidir.

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eğer çocuğunu bilim doğrultusunda yetiştirirsen kendisi okuyup araştırmayı öğreniceği ve kendi kendine akıl yürütmeyi becereceği için zaten bunlar doğru mu baba diye sormaz ama kendin gibi örümcekkafalı yetiştirirsen o zaman ekşidende etkilenir tatlıdan da..

Tabi arkadaş hergün uzay aracı tasarlıyor ya bizim gibi düşünenlere örümcek kafalı diyebilir hakkı çünkü. bir tututurmuşunuz örümcek kafalı diye ne bişey hakkında bilginiz var ne bişey okursunuz kitapların arkasında yazanları okuyup akşam şarap içip karı kız muhabbeti yapmaktan başka bir işiniz yok.Bilim fen dersiniz hiçbirinde bir *** başaramazsınız bilim fen diyebilen bir insan işini yapar kimseye insanlık dersi vermez kimseye hakaret etmez.

kuunteer

Asistan
Reaksiyon puanı
9
okuduklarıma göre giriş konusu hakkında ekşi sözlük yazarları ile aynı düşünceyi paylaşanlarda burda mevcut..gerçi çevremde inanmayan var ama onlarla inanç konusunda saygı sınırlarının dışına çıkmadık.

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
Forumun başka bir yerinde bu konuyu gündeme getimiş,ekşi sözlüğün güvenilmeyecek bir kaynak olduğunu dile getirmiştim. Sağolsun bir arkadaş "Olur mu öyle şey,ekşi'de yazanlar konunun uzmanı"demişti.Hala ekşi sözlüğü ciddiye alanlara hayret ediyorum. Ekşi sözlükteki bilgiler hatalarla dolu,özellikle İslamiyet konusunda. Oradaki din cahillerini okudukça çıldırıyorum.Sadece bu konuda olsa neyse her konuda cahillerle dolu bir site ekşi sözlük.Bir keresinde üslup son derece ciddiyetsiz ve ahlaksızça. Klavyesi olan kendi saçma sapan fikirlerini yazıyor.
İşin kötüsü Türkçe Vikipedi de bozulmaya başladı. Orada da hatalı bilgilerle karşılaşıyorum.Wikipedia için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Gerçekten çok güzel bir kaynak.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
dersler konusunda ekşinin çok ekmeğini yedim..
az ödev yapmadım ordan :D

so zamanlarda kimi başlıklar sapıtsada , okumaktan zevk alıyorum

tarumoloji

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Subjektif konularda çok sağlam bir kaynak olduğu tatırtışılmaz bir gerçektir.

UndyingDarkness

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Site genelde güzel ama karşı çıktığım sadece Ateist takılanlar.
Bunlar kesinlikle kendilerini gösterme çabasındalar ve böyle yapıyorlar.
Uzun boyu olan heryerde boyunun uzun olduğunu söyleyip kendisini tatmin ediyor metal dinleyen diğer müzik türlerini aşağılayarak dalga geçiyor.
Herkes bir şekilde kendisini havalı göstermenin yolunu buluyor ve bunun son noktası Ateistlik. İnsanlara aaaa şuna bak Allah'a, Din'e neler söylüyor dedirtip kendilerini böyle tatmin ediyorlar.
Dini savunanlar gerici siz çok ilerici iseniz görelim ülkeye hizmetlerinizi. Erkekleri biracı otçu kızları 14 yaşında kızlığını kaybetmiş insanlar oluyorsunuz. Süper düşünceli ve bilim ve teknoloji ile Dünyayla yarışanlar olamıyorsunuz böyle bir gayenizde yok din sadece sizin edepsiz yaşamınızı yasaklamış sizde onu delerken farklı kılıflar buluyorsunuz.
Yazım dağınık oldu ama düşündüklerim ve hissettiklerim tam. Böyle rezil varlıkları görünce iyi ki müslümanım iyi ki Allah'ıma inanıyorum diyorum :)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
ekşi sözlük oldumu sana ekşın sözlük :)

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
yanlış anlamayın ama herkes müslüman olmak zorunda değil. biz nasıl tevrat la falan dalga geçiyoruz. yok işte hz yakup Allah'la güreşe tutuşup Allah'ı yenmiş gibi saçmalıklar var diyr dalga geçiyoruz. onlarda bizim kitabımızla dalga geçiyorlar. kendi hallerine bırakmak lazım. ne b*k yiyorlarsa yesinler yani...

intelhack

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Eşki Sözlük" kurucusu Microsoft'ta çalışan bir yazılımcı

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
kimse dindar olmak zorunda değil, ayrıca dindarlara da saygılı olmak zorunda değil fakat dine karşı saygılı olmak zorundalar. bir insanın dinine küfür etmek annesine küfür etmek gibidir.

ekşi sözlükte birçok ateist insan bulunmakta. bunları ateist oldukları için değil dinimize yaptıkları saygısızlıktan dolayı hiç sevmiyorum. bunun en büyük suçlusu site sahipleridir. bir site açayım ne yaparlarsa yapsınlar anlayışı ile bu iş yürümez.

halbuki fikir olarak çok güzel işler yapabilecek bir platform iken bu hale dönüşmesini tek bir cümle ile açıklayabiliriz.

bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur.

ali5800

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hep destek tam destek :)

---------- saat 21:20 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:14 eklenmişti ----------

microsoft dan istifa edip türkiyeye döndü.
ayenn katılıyorum bu arada ıstıfa ettı . herkesın hayali microsofttur o da istifa edip gelmiş. ekşiden daha çok para kazanıyorum dıye.

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
"Eşki Sözlük" kurucusu Microsoft'ta çalışan bir yazılımcı

microsoft calismayi kendi rizasiyla birakmis kisi(hemserimdir kendisi) neden derseniz eksi sozlukten microsoftdan kazandigindan daha fazla oldugu icin deniyor baska neenleride var uzatmayayim birde kndisi universite okumamistir yaklasik 4 kere felan oss ye girmistir 4.sunde kazanmistir amma lakin ilk senesinde devamsızlıktan kalmıştır ekşi sözlugu basta arkadaslariyla eglenmek icin yapmıstir ama bir bakmis unlu olmus eksi sozluk tabi o siralar microsoftda calisiyo birakmis microsoftu eksi sozluge reklam eklemis ohhh mis gibi hayatini yasiyo simdi

hap10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuya yazmak için üye oldum.
İlk önce şunu söylemeliyim ki o gördüğüm başlıklardan iğrendim. Bu konu altında da üstün ve çağdaş olduğunu sanan fakat bu vasıflardan çok uzak olan insanlarında yazılarını üzülerek okudum.

Başka dinlerden bir çok insanlarla tanıştım. Halen görüştüğüm arkadaşlarım var. Hatta şuan kız arkadaşım da Hristiyandır. Fakat İslam hakkında her zaman araştırma yapar ve bilgisi yüksektir. Bunu yapmasının amacı sadece benimle yaşayacak olmasından değil elbette. Öğrenir. Belki ona göre mantıksız geliyordur. Ama bunu bırakın alay etmeyi, "bence mantıksız" diyerek bile söylemez.

Müslüman olduğunu söyleyen insanda kendi dini ile alay ederek bunun üzerinden kendini bir şekle sokmaya çalışır. Acınacak halde halbuki.

Ben de bazen o anlattıkça onun dini hakkında bilgilenirim. Bazen bana mantıksız gelen şeyler anlatır (mesela oruç tutmaları bizimkinden farklıymış) ama bunu alay konusu yapmam. Türkçe ve Rusça'da ortak kelimeler vardır ve ben "siz bizden çalmışsınız" gibi şakalar yaparım. Oda yapar.

Din hassastır. İnançsız insan içinde (ki oda bir şeye inanmaktadır: Dinsizliğe ya da daha açık Allah'ın olmadığına inanmaktadır) onun inancı alay konusu edilmemelidir. Ettiğiniz zaman inanmadığı bir şey için (kendi inancı için) incinecektir.

Yani insanın isyan edesi geliyor, şu yazıları okuyunca. Tuttuğu spor takımına bile 6saray, 8bahçe gibi espriler yapıldığında cinnet geçiren insanlar gördüm. Ki ben de yapıyorum böyle şakalar. Bu yüzden adam öldürenler de var.

Şimdi burada İslam hakkında konuşup, "bunlar küfürdür, günahtır" diye bahsetmeyeceğim. Zira herkes benimle aynı inancı paylaşmıyor ve tabii hür iradesiyle istediği inancı duyabilir. Ama dini alay konusu yapıp kendini çağdaş sanmakta dünyadaki en geri kafalı insan olmak demektir.

10 sayfayı aşmış bir konuda "dinime hakaret edenlere veryansın ediyorum ve bunun yanlış olduğunu savunuyorum" diyen adamı "tekkeye git, okumayı ver" ve benzeri şekilde geri kafalı görenlerin yazılarını okuyunca ben de yazmak istedim.

Konuyu başka yere çekmek, başka yerlerden örnek vermek, hiç biri benim için bu yapılanları haklı çıkarmaz.

Malum site ise içerdiği engin bilgilerle çağdaş ülkemizin insanlarına yakışır bir boyuta gelmiş. Katkı sağlayanları tarih alkışlayacak.

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
sitenin o engin bilgileri üyelerden kaynaklanıyor.
sizin o sevmediğiniz üyelerden
dini inançlarınızı paylaşmaktan çekinmeyiniz
bunlar günahtır, haramdır rahatça diyiniz
çünkü bir tane müslüman o sizin dediğinizi okusa ve yapmaktan vazgeçse size de sevap gelecektir
siz yazın isteyen alsın isteyen almasın düşünce özgürlüğü bu değil midir?

ekşisözlük zamanında o kadar kaliteli klas bir siteydi ki
ben ödevlerimi ekşisözlükten yaptığım zamanları hatırlarım
şimdi küfür, kıyamet, din, siyaset, cinsel sapıklı,k, hakaret almış gidiyor
ancak bunlar için o siteyi suçlamıyorum
dünya üzerinde bu tür şeyler almış başını gidiyor
sanırım bundan sonra hiçbir zaman daha iyi olmayacak
kıyamete kadar

hap10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaptığım ironiyi geri alıp direkt söylüyorum.

Bu sözlük bugüne kadar gördüğüm en büyük zırvalık topluluğudur. Üyeleri hakkındaki genellememi geri alıyorum. Bazı üyelerin, kendini bilmez insanlardan oluştuğu belli oluyor. Önemli yazılar ve bilgiler bulunması (başka yerlerde de zorlanmadan bulunsa da) evet çok olmasa da bazı doğru düzgün adamlarında orada yazmaları. Ancak burada da bahsedilen, kendini bilim adamı falan sayarcasına istediği insanla isteği şekilde dalga geçen, inançlara saldıran ve bunları marifet sayan iyi insanlardan daha fazla insan olduğu yine belli olan bir web sayfası

Üyeler hakkında genel bir kanı taşıyıp herkesi aynı keseye koymuyorum. Lütfen bu konuda o sevmediğiniz diyerek söze başlamayın.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
o siteyi muhatap almayın tamamen saçmalık ve temasıda beş para etmez...

demirelemin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ben rahatsız değilim ki görmezlikten gelmeme gerek yok:)
"rahatsız" olmasanız herhangi bir kutsala -budanın heykeli, hindunun ineği vs farketmez- hakaret etmeyi, dalga geçmeyi, "normal" görüyorsunuz. Ciddi rahatsızlık emaresidir bu durum. İyi bi tedavi gerktirir.

Dalga geçilmeyecek durumları şöyle bi hatıralsak;
Cinsiyet - Cinsel tercih,
Din - Dinsizlik
Irk - Milliyet
Dil

tarumoloji

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Bir ataistin islama bakışını görmek için girebilirim.
Lost(Dizi) hakkında yorumları okumak için girebilirim
Veda (Sinema) filmi hakkında yorumları okumak için girebilirim.
Kayıp sembol (Kitap) hakkında yorumları okumak için girebilirim.
Ferhat Göçerin (Müzik) son albümü hakkında neler düşünülüyor okumak için girebilirim.
Faithless grubunun hakkında güncel bilgi almak için girebilirim.(Magazin-Güncel)
.
.
...Vb...

fobyram

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya lütfen saçmalamayın adamlar bu kadar hakaret dolu sözleri söylüyo biz doğru mu yanlışmı diye tartışıyoruz ayıp

Son mesajlar