Ekşi sözlük

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

okuduklarıma göre giriş konusu hakkında ekşi sözlük yazarları ile aynı düşünceyi paylaşanlarda burda mevcut..gerçi çevremde inanmayan var ama onlarla inanç konusunda saygı sınırlarının dışına çıkmadık.

Forumun başka bir yerinde bu konuyu gündeme getimiş,ekşi sözlüğün güvenilmeyecek bir kaynak olduğunu dile getirmiştim. Sağolsun bir arkadaş "Olur mu öyle şey,ekşi'de yazanlar konunun uzmanı"demişti.Hala ekşi sözlüğü ciddiye alanlara hayret ediyorum. Ekşi sözlükteki bilgiler hatalarla dolu,özellikle İslamiyet konusunda. Oradaki din cahillerini okudukça çıldırıyorum.Sadece bu konuda olsa neyse her konuda cahillerle dolu bir site ekşi sözlük.Bir keresinde üslup son derece ciddiyetsiz ve ahlaksızça. Klavyesi olan kendi saçma sapan fikirlerini yazıyor.
İşin kötüsü Türkçe Vikipedi de bozulmaya başladı. Orada da hatalı bilgilerle karşılaşıyorum.Wikipedia için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Gerçekten çok güzel bir kaynak.

eray045

Rektör
Onursal Üye
dersler konusunda ekşinin çok ekmeğini yedim..
az ödev yapmadım ordan :D

so zamanlarda kimi başlıklar sapıtsada , okumaktan zevk alıyorum

Site genelde güzel ama karşı çıktığım sadece Ateist takılanlar.
Bunlar kesinlikle kendilerini gösterme çabasındalar ve böyle yapıyorlar.
Uzun boyu olan heryerde boyunun uzun olduğunu söyleyip kendisini tatmin ediyor metal dinleyen diğer müzik türlerini aşağılayarak dalga geçiyor.
Herkes bir şekilde kendisini havalı göstermenin yolunu buluyor ve bunun son noktası Ateistlik. İnsanlara aaaa şuna bak Allah'a, Din'e neler söylüyor dedirtip kendilerini böyle tatmin ediyorlar.
Dini savunanlar gerici siz çok ilerici iseniz görelim ülkeye hizmetlerinizi. Erkekleri biracı otçu kızları 14 yaşında kızlığını kaybetmiş insanlar oluyorsunuz. Süper düşünceli ve bilim ve teknoloji ile Dünyayla yarışanlar olamıyorsunuz böyle bir gayenizde yok din sadece sizin edepsiz yaşamınızı yasaklamış sizde onu delerken farklı kılıflar buluyorsunuz.
Yazım dağınık oldu ama düşündüklerim ve hissettiklerim tam. Böyle rezil varlıkları görünce iyi ki müslümanım iyi ki Allah'ıma inanıyorum diyorum :)

yanlış anlamayın ama herkes müslüman olmak zorunda değil. biz nasıl tevrat la falan dalga geçiyoruz. yok işte hz yakup Allah'la güreşe tutuşup Allah'ı yenmiş gibi saçmalıklar var diyr dalga geçiyoruz. onlarda bizim kitabımızla dalga geçiyorlar. kendi hallerine bırakmak lazım. ne b*k yiyorlarsa yesinler yani...

kimse dindar olmak zorunda değil, ayrıca dindarlara da saygılı olmak zorunda değil fakat dine karşı saygılı olmak zorundalar. bir insanın dinine küfür etmek annesine küfür etmek gibidir.

ekşi sözlükte birçok ateist insan bulunmakta. bunları ateist oldukları için değil dinimize yaptıkları saygısızlıktan dolayı hiç sevmiyorum. bunun en büyük suçlusu site sahipleridir. bir site açayım ne yaparlarsa yapsınlar anlayışı ile bu iş yürümez.

halbuki fikir olarak çok güzel işler yapabilecek bir platform iken bu hale dönüşmesini tek bir cümle ile açıklayabiliriz.

bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur.

hep destek tam destek :)

---------- saat 21:20 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:14 eklenmişti ----------

microsoft dan istifa edip türkiyeye döndü.
ayenn katılıyorum bu arada ıstıfa ettı . herkesın hayali microsofttur o da istifa edip gelmiş. ekşiden daha çok para kazanıyorum dıye.

blgram

Profesör
"Eşki Sözlük" kurucusu Microsoft'ta çalışan bir yazılımcı
microsoft calismayi kendi rizasiyla birakmis kisi(hemserimdir kendisi) neden derseniz eksi sozlukten microsoftdan kazandigindan daha fazla oldugu icin deniyor baska neenleride var uzatmayayim birde kndisi universite okumamistir yaklasik 4 kere felan oss ye girmistir 4.sunde kazanmistir amma lakin ilk senesinde devamsızlıktan kalmıştır ekşi sözlugu basta arkadaslariyla eglenmek icin yapmıstir ama bir bakmis unlu olmus eksi sozluk tabi o siralar microsoftda calisiyo birakmis microsoftu eksi sozluge reklam eklemis ohhh mis gibi hayatini yasiyo simdi

Bu konuya yazmak için üye oldum.
İlk önce şunu söylemeliyim ki o gördüğüm başlıklardan iğrendim. Bu konu altında da üstün ve çağdaş olduğunu sanan fakat bu vasıflardan çok uzak olan insanlarında yazılarını üzülerek okudum.

Başka dinlerden bir çok insanlarla tanıştım. Halen görüştüğüm arkadaşlarım var. Hatta şuan kız arkadaşım da Hristiyandır. Fakat İslam hakkında her zaman araştırma yapar ve bilgisi yüksektir. Bunu yapmasının amacı sadece benimle yaşayacak olmasından değil elbette. Öğrenir. Belki ona göre mantıksız geliyordur. Ama bunu bırakın alay etmeyi, "bence mantıksız" diyerek bile söylemez.

Müslüman olduğunu söyleyen insanda kendi dini ile alay ederek bunun üzerinden kendini bir şekle sokmaya çalışır. Acınacak halde halbuki.

Ben de bazen o anlattıkça onun dini hakkında bilgilenirim. Bazen bana mantıksız gelen şeyler anlatır (mesela oruç tutmaları bizimkinden farklıymış) ama bunu alay konusu yapmam. Türkçe ve Rusça'da ortak kelimeler vardır ve ben "siz bizden çalmışsınız" gibi şakalar yaparım. Oda yapar.

Din hassastır. İnançsız insan içinde (ki oda bir şeye inanmaktadır: Dinsizliğe ya da daha açık Allah'ın olmadığına inanmaktadır) onun inancı alay konusu edilmemelidir. Ettiğiniz zaman inanmadığı bir şey için (kendi inancı için) incinecektir.

Yani insanın isyan edesi geliyor, şu yazıları okuyunca. Tuttuğu spor takımına bile 6saray, 8bahçe gibi espriler yapıldığında cinnet geçiren insanlar gördüm. Ki ben de yapıyorum böyle şakalar. Bu yüzden adam öldürenler de var.

Şimdi burada İslam hakkında konuşup, "bunlar küfürdür, günahtır" diye bahsetmeyeceğim. Zira herkes benimle aynı inancı paylaşmıyor ve tabii hür iradesiyle istediği inancı duyabilir. Ama dini alay konusu yapıp kendini çağdaş sanmakta dünyadaki en geri kafalı insan olmak demektir.

10 sayfayı aşmış bir konuda "dinime hakaret edenlere veryansın ediyorum ve bunun yanlış olduğunu savunuyorum" diyen adamı "tekkeye git, okumayı ver" ve benzeri şekilde geri kafalı görenlerin yazılarını okuyunca ben de yazmak istedim.

Konuyu başka yere çekmek, başka yerlerden örnek vermek, hiç biri benim için bu yapılanları haklı çıkarmaz.

Malum site ise içerdiği engin bilgilerle çağdaş ülkemizin insanlarına yakışır bir boyuta gelmiş. Katkı sağlayanları tarih alkışlayacak.

sitenin o engin bilgileri üyelerden kaynaklanıyor.
sizin o sevmediğiniz üyelerden
dini inançlarınızı paylaşmaktan çekinmeyiniz
bunlar günahtır, haramdır rahatça diyiniz
çünkü bir tane müslüman o sizin dediğinizi okusa ve yapmaktan vazgeçse size de sevap gelecektir
siz yazın isteyen alsın isteyen almasın düşünce özgürlüğü bu değil midir?

ekşisözlük zamanında o kadar kaliteli klas bir siteydi ki
ben ödevlerimi ekşisözlükten yaptığım zamanları hatırlarım
şimdi küfür, kıyamet, din, siyaset, cinsel sapıklı,k, hakaret almış gidiyor
ancak bunlar için o siteyi suçlamıyorum
dünya üzerinde bu tür şeyler almış başını gidiyor
sanırım bundan sonra hiçbir zaman daha iyi olmayacak
kıyamete kadar

Yaptığım ironiyi geri alıp direkt söylüyorum.

Bu sözlük bugüne kadar gördüğüm en büyük zırvalık topluluğudur. Üyeleri hakkındaki genellememi geri alıyorum. Bazı üyelerin, kendini bilmez insanlardan oluştuğu belli oluyor. Önemli yazılar ve bilgiler bulunması (başka yerlerde de zorlanmadan bulunsa da) evet çok olmasa da bazı doğru düzgün adamlarında orada yazmaları. Ancak burada da bahsedilen, kendini bilim adamı falan sayarcasına istediği insanla isteği şekilde dalga geçen, inançlara saldıran ve bunları marifet sayan iyi insanlardan daha fazla insan olduğu yine belli olan bir web sayfası

Üyeler hakkında genel bir kanı taşıyıp herkesi aynı keseye koymuyorum. Lütfen bu konuda o sevmediğiniz diyerek söze başlamayın.

ben rahatsız değilim ki görmezlikten gelmeme gerek yok:)
"rahatsız" olmasanız herhangi bir kutsala -budanın heykeli, hindunun ineği vs farketmez- hakaret etmeyi, dalga geçmeyi, "normal" görüyorsunuz. Ciddi rahatsızlık emaresidir bu durum. İyi bi tedavi gerktirir.

Dalga geçilmeyecek durumları şöyle bi hatıralsak;
Cinsiyet - Cinsel tercih,
Din - Dinsizlik
Irk - Milliyet
Dil

Bir ataistin islama bakışını görmek için girebilirim.
Lost(Dizi) hakkında yorumları okumak için girebilirim
Veda (Sinema) filmi hakkında yorumları okumak için girebilirim.
Kayıp sembol (Kitap) hakkında yorumları okumak için girebilirim.
Ferhat Göçerin (Müzik) son albümü hakkında neler düşünülüyor okumak için girebilirim.
Faithless grubunun hakkında güncel bilgi almak için girebilirim.(Magazin-Güncel)
.
.
...Vb...

Ya lütfen saçmalamayın adamlar bu kadar hakaret dolu sözleri söylüyo biz doğru mu yanlışmı diye tartışıyoruz ayıp

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
S Nefret Ettiğiniz Siteler 1
hayranim Nefret Ettiğiniz Siteler 4
N Nefret Ettiğiniz Siteler 504