Ekşi sözlük

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Bu kadar geri kafalı zihniyetin internette ne işi var gerçekten anlamıyorum. Sizin yolunuz tekke ve zaviyelerdir gerisi sizi aşar

GKHNCKR

Profesör
Bu kadar geri kafalı zihniyetin internette ne işi var gerçekten anlamıyorum. Sizin yolunuz tekke ve zaviyelerdir gerisi sizi aşar
Ah Jale, adın kadar tatlı olsaydın keşke. Bu ne saldırganlık, bu ne kin? Tekke zaviyeye kapanınca da gerici diyorsunuz. Allah'ın yarattığı teknolojiyi kulları olarak kullanmamızdan daha doğal ne olabilir? Biraz sevelim birbirimizi, Sevmiyorsak ta itmeyelim. Tek başına yaşamıyorsun bu ülkede ve tek başına baban kurtarmadı. İstesekte istemesekte, birbirimize alışmak zorundayız..

doğru aslında sizin gibi adamlar gelişmişliğin ve demokrasinin tek simgesidir biz çıkalım ... sana bişiy söyliyim al klavyeni de git çünkü biz internette varız !

tmpuser

Profesör
ekşi sözlük gibi siteler gerçekten internette kalabalık yaratan gereksiz siteler

ciddi ciddi bişey aratıyorum anlamını öğrenmek için ekşi sözlük veya onun gibi bi site karşıma çıkıyor ve

öğrenmek istediğim kelimenin hakkında zevzek zevzek gayri ciddi açıklamalar yapılmış bu da benim zamanımı tüketiyor

mizah olabilecek konularda iyiler fakat her konuda mizahın olmayacağını öğrenseler tam süper olur.

evet, bir çok konuda bilgi edinebileceğiniz, bir filme gitmeden önce fikir edinebileceğiniz çok geniş katılımlı bir bilgi kaynağı olabilir.beş dakika öncesine kadar ben de öyle düşünüyor ve sık sık ekşi sözlük'e başvuruyordum bir konu hakkında bilgi edinebilmek için.ama birden gözüme "sol frame"de "kur'an-ı kerim" başlığı çarptı.bir bakayım dedim ne yazmışlar.sadece bugun 86 "entry" girilmiş kutsal kitap hakkında.okuyunca şok oldum, kan beynime sıçradı. milyarlarca insanın iman ettiği, kutsal saydığı kitap hakkında yazılanlar resmen dumura uğrattı beni. o kadar ağır hakaretler, o kadar alaycı yorumlar var ki...Peygamber efendimiz zamanındaki kafirlerin bile bu kadar acımasızca saldırdığını düşünmüyorum bu kutsal kitaba.ve şu anda bu siteden ve yazarlarının büyük kısmından nefret ediyorum. isteyen inanır, isteyen inanmaz ama hiç kimse bu kadar kabul gören bir dine ve onun kaynaklarına hakaret edemez, dalga geçemez.ben bir müslüman olarak asla bir yahudinin veya bir hristiyanın diniyle, kutsal değerleriyle dalga geçmedim. onlarca yabancı, hristiyan arkadaşım var ve onların da bir gün olsun dinime hakaret ettiğini görmedim, duymadım. bu yazarlar bir dine mensup olamaz, daha da ileri gidiyorum, bu yazarlar insan dahi olamaz. olduklarına inanmak istemiyorum. sefil, iğrenç yaratıklarsınız ekşi sözlük yazarları (tamamı değil tabi ki, yukarıda bahsettiğim kesim). Kur'an-ı Kerim bir kaç kendini bilmezin hakaretleri yüzünden değerini kaybetmeyecek, inanan bir insan bu yorumları okuyup inancından vazgeçmeyecek ama ben bunları görmeye tahammül edemiyorum ve ekşi sözlük'ü önce yer imlerimden daha sonra da hayatımdan tamamen çıkarttım. bütün inananları da tepki göstermeye davet ediyorum.

Karşı durmak yada eleştirme girişimine bulunmadn önce senden bir rıcada bulunacam. Sözünü ettğin ve "hakaret" içeren şu web sayfasının limkini verebilirmisin.

hoşunuza gitmiyosa girip okumazsınız bu kadar basit
hoşumuza gitmiyorsa tabii ki girip okumazsın ama bu görmezden gelmekle aynı değil.
bişeyleri görmezden gelmek, o şeyler olmuyormuş gibi davranmak ne kadar doğru, böyle yapmak dünyada varoluş gayemizi ne kadar karşılıyo tartışılır..

ve herşeyden önemlisi böyle tepkiler vermenin geri kafalılıkla ne ilgisi var??!!
inan bana geri kafalılıkla ilgili hiç bir fikrin yok gibi görünüyor. kutsal değerlere saygısızlık edenlere tepki verenlerin yeri neden tekkeler ve zaviyeler olsun?
ne kadar gereksiz ve anlamsız bir tepki. kimsenin dinine sövmezken insan kendi dinine de saygı gösterilmesini istiyor sadece. bu çok doğal değil mi??!!

bulmeh

Profesör
ekşi sözlük üyesiyim, hem de 3. nesil (bu bayağı eskiyim demek)
Fakat uzun zamandır bir şey yazmıyorum. Çünkü sözlük artık maksadını aşan bir oluşum haline geldi. Din tartışmalarının başlangıcını da biliyorum. Sizin gördüğünüz, inatlaşmanın, gıcıklaşmanın bugün geldiği noktadır ve bunun bir sürü suçlusu vardır. Sözlük, ne yazıkki din propagandası yapanlarla kutsala sövenlerin kapışma mekanı olmuştur. Üzücü...
Evet, bunu ben de farkettim. Gerçi bu inatlaşma sanki diğer alanlara da taşmış gibi.

QaFeİN

Profesör

Anlaşılan Sen Müslümandan Uzaksın Konuşmların Hiç Bi Müslümanın Konuşacağı Şeylere Benzemiyor (Yine de Herkesin İçini ALLLAH Bilir)

vayt

Asistan
burada jale de jale gibi ekşideki zihniyetle aynı zihniyette insanlar olması çok üzücü , gerçekten çok üzüldüm...

burada jale de jale gibi ekşideki zihniyetle aynı zihniyette insanlar olması çok üzücü , gerçekten çok üzüldüm...

Bu sitenin ilk halinden itibaren üylerinden biriyim. Hatta çöküp bütün mesaj sayılarının uçmasınıda gördüm. Eskiler bilir. Uzun zaman sonra son bir kaç aydır tekrar yorum yazmaya başladım. Üzülerek belirtmeliyim ki Jale de Jale den daha çok gericilerin doldurmuş olması beni daha çok üzdü. İşin diğer tarafına gelirsek o olmasın bu olmasın kim olucak burda. Her gfikre saygı diyorum.

ekşi'de kuran ve islamiyet hakkında yazılan olumsuz yazılar siyasal islam taraflı ( aynen SDN'deki şeriatçı tayfa gibi) tayfanın artması ve azıtması sonrası patlama yapmıştır, isteyen entry taihlerinden bakabilir.

bu tayfanın yaptığı (özellikle trol'lerin) özellikle hassas konuları feci şekilde kaşımak ve tahrik içeren ancak TCK'ya ve sözlük formatına uygun yazılar yazmaktır.

islam hakkındaki peygamber hakkındaki yazılar saygısızlıktır tamam, peki sözlükte başı açıklara, sadece türban takmayan insanlara orospu imalı başlıklar olduğunu biliyor musunuz? ve böyle bir saygısızlığa da bu şekilde tepki verir miydiniz? YOKSA BÜTÜN SİYASAL İSLAMCI SDN'liler "BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN" İKİYÜZLÜLÜĞÜYLE Mİ BAKIYOR kutsal değerler, demokrasi ve fikir özgürlüğü konularına? ben bunu merak ediyorum.

demokrat kişilerden türban yasağına karşı koyanları çok duydum, ama alakasız, sırf toplumu bölme amaçlı içki veyahut başka türlü yasaklara karşı koyan bir tane türbanlı veya islamcı görmedim? neden?

şimdi hatırladım: ilk sayfalarda arkadaşın biri lafa çoğunluğu müslüman olan bir ülkede diye başlamış; azınlıkların diniyle dalga geçip olumsuz konuşabilir, ağzımıza geleni söyleyebilir miyiz? o anlama mı geliyor? yani biz istediğimiz dinle dalga geçebiliriz, ama islam hakkında olumsuz veya hakaretamiz konuşulamaz, mı?

ekşi'de kuran ve islamiyet hakkında yazılan olumsuz yazılar siyasal islam taraflı ( aynen SDN'deki şeriatçı tayfa gibi) tayfanın artması ve azıtması sonrası patlama yapmıştır, isteyen entry taihlerinden bakabilir.

bu tayfanın yaptığı (özellikle trol'lerin) özellikle hassas konuları feci şekilde kaşımak ve tahrik içeren ancak TCK'ya ve sözlük formatına uygun yazılar yazmaktır.

islam hakkındaki peygamber hakkındaki yazılar saygısızlıktır tamam, peki sözlükte başı açıklara, sadece türban takmayan insanlara orospu imalı başlıklar olduğunu biliyor musunuz? ve böyle bir saygısızlığa da bu şekilde tepki verir miydiniz? YOKSA BÜTÜN SİYASAL İSLAMCI SDN'liler "BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN" İKİYÜZLÜLÜĞÜYLE Mİ BAKIYOR kutsal değerler, demokrasi ve fikir özgürlüğü konularına? ben bunu merak ediyorum.

demokrat kişilerden türban yasağına karşı koyanları çok duydum, ama alakasız, sırf toplumu bölme amaçlı içki veyahut başka türlü yasaklara karşı koyan bir tane türbanlı veya islamcı görmedim? neden?

şimdi hatırladım: ilk sayfalarda arkadaşın biri lafa çoğunluğu müslüman olan bir ülkede diye başlamış; azınlıkların diniyle dalga geçip olumsuz konuşabilir, ağzımıza geleni söyleyebilir miyiz? o anlama mı geliyor? yani biz istediğimiz dinle dalga geçebiliriz, ama islam hakkında olumsuz veya hakaretamiz konuşulamaz, mı?

islam dinini anlayabilmiş bir insan hangi dine ait olursa olsun kutsal değerlerle dalga geçilmemesi gerektiğini bilir. Hiçbir kutsal kabul edilen değerle dalga geçilmemesi gerekir.

hadi toparlanın.sefere çıkıyoruz.sözlükteki herkesi kılıçtan geçirelim.
@balcis;
hocam çok güzel yazmışsın.ellerine sağlık.ekşi sözlük ün laik bir yapısı vardır.(suser laik olmaz sözlük laik olur :p )
dolayısıyla sitenin içinde yazılılanlara yönetim "şöyledir böyledir" diye karışamaz.siz sözlükte öyle başlıklar açıldğı için tüm yazarları müslüman düşmanı mı sanıyorsunuz?
çoğunluğu müslüman olan bir ülke ne dmek ya.Türkiye cumhuriye ti demokratik, laik ve özgür bir ülkedir.isterse tamamı ateist olsun yinede tek kalan bir müslümanın dinine kimse karışamaz tıpkı bizlerin kimseye "biz çoğunluğuz sen burada bunları konuşamazsın" diyemeceği gibi.şimdi okumadan anlamadan bir ton yorum gelecek yazdıklarıma ama biraz düşünürseniz sizde yazdıklarınız saçma olduğunun farkına varacaksınız.

islami bir sözlük kurulsa ve ordaki adam sözlüğün temasındanda gaz alarak kafasına göre yazsa çizse yine gelip burda "bakın bu sözlük islami olarak göstermiş kendini ama aslında neler yazıyor" der misiniz? hiç sanmıyorum.aksine biri çıkıp böyle dediği zaman "ulan kafir! sen nasıl konuşursun böyle" dersiniz.

kısacası: ekşi sözlük Türkiye de internet kullanıcılarının başına gelmiş en güzel şeydir.belki bunu kıskananlar olduğu için her iki dk da bir nette sözlüğe b.k atan yazılar yazılmaktadır.evet son alınan yazarlar yüzünden sözlüğün kalitesi iyiden iyiye düşmüştür.hatta bir ara sözlükte inançlı-inançsız kavgası vardı.sol frame olduğu gibi bu tür başlıklarla dolmuştu.sözlükte hristiyanlara,ateistlere vs. karşı açılan bir çok küçük düşürücü başlık ve altına girilmiş yüzlerce entry var.girin bakın.

hadi toparlanın.sefere çıkıyoruz.sözlükteki herkesi kılıçtan geçirelim.
@balcis;
hocam çok güzel yazmışsın.ellerine sağlık.ekşi sözlük ün laik bir yapısı vardır.(suser laik olmaz sözlük laik olur :p )
dolayısıyla sitenin içinde yazılılanlara yönetim "şöyledir böyledir" diye karışamaz.siz sözlükte öyle başlıklar açıldğı için tüm yazarları müslüman düşmanı mı sanıyorsunuz?
çoğunluğu müslüman olan bir ülke ne dmek ya.Türkiye cumhuriye ti demokratik, laik ve özgür bir ülkedir.isterse tamamı ateist olsun yinede tek kalan bir müslümanın dinine kimse karışamaz tıpkı bizlerin kimseye "biz çoğunluğuz sen burada bunları konuşamazsın" diyemeceği gibi.şimdi okumadan anlamadan bir ton yorum gelecek yazdıklarıma ama biraz düşünürseniz sizde yazdıklarınız saçma olduğunun farkına varacaksınız.

islami bir sözlük kurulsa ve ordaki adam sözlüğün temasındanda gaz alarak kafasına göre yazsa çizse yine gelip burda "bakın bu sözlük islami olarak göstermiş kendini ama aslında neler yazıyor" der misiniz? hiç sanmıyorum.aksine biri çıkıp böyle dediği zaman "ulan kafir! sen nasıl konuşursun böyle" dersiniz.

kısacası: ekşi sözlük Türkiye de internet kullanıcılarının başına gelmiş en güzel şeydir.belki bunu kıskananlar olduğu için her iki dk da bir nette sözlüğe b.k atan yazılar yazılmaktadır.evet son alınan yazarlar yüzünden sözlüğün kalitesi iyiden iyiye düşmüştür.hatta bir ara sözlükte inançlı-inançsız kavgası vardı.sol frame olduğu gibi bu tür başlıklarla dolmuştu.sözlükte hristiyanlara,ateistlere vs. karşı açılan bir çok küçük düşürücü başlık ve altına girilmiş yüzlerce entry var.girin bakın.
hangi inanca hakaret var diye arayacak olsam göbeğimi kaşımaya vaktim olmaz diğerleride varsın kendi inançlarına hakaret edenlere tepki göstersin. avukat değiliz ! her yamukluğa müslümanlar tepki göstermek zorunda değil

hangi inanca hakaret var diye arayacak olsam göbeğimi kaşımaya vaktim olmaz diğerleride varsın kendi inançlarına hakaret edenlere tepki göstersin. avukat değiliz ! her yamukluğa müslümanlar tepki göstermek zorunda değil
hocam o başlıkları açanlar altına yazanlar müslüman.her yamukluğa yamuklukla cevap vermeyi biliyoruz.sen benim demek istediğimi anlamamışsın ki ben ne diyeyim bu yazdığına

GKHNCKR

Profesör
Burası baya karışmış. ben diyorum ki istanbulda ki sdn üyeleri olarak bir araya gelelim, bu siyaset-din etrafındaki kutuplaşmayı yüz yüze görüşelim :D tartışalım, anlaşalım yani. Eminim yüz yüze olunca tartışmalar bu kadar alevlenmeyecektir. Hepimizin ortak noktaları olduğuna eminim. Zaten hepimiz bu yüzden buradayız. Farklılıklarımızı değilde, ortak yönlerimizi ortaya çıkararak kaynaşmak daha güzel olacaktır.

Kimsenin benim gibi düşünmesini istemiyorum-beklemiyorum. Sadece bana yaşam alanı bıraksın, boğmasın benim ona tanıdığım özgürlüğü o da bana tanısın yeter. Eminim bu paydada buluşacak çok arkadaş vardır...

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
S Nefret Ettiğiniz Siteler 1
hayranim Nefret Ettiğiniz Siteler 4
N Nefret Ettiğiniz Siteler 504