Ekranda bulunan yazıları ancak bir fener tutarak görebiliyorum

Bu konuyu okuyanlar

Boyishchan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop ekranım oturum açma kısmına kadar düzgün çalışmakta ancak oturum açma kısmına geldiğinde birden ekran kararıyor. Ekranda bulunan yazıları ancak bir fener tutarak görebiliyorum. Böyle olmaya ise AMD Catalyst programını yükledikten sonra başladı. Sorunun ne olduğu ile ilgili hiç bir fikrim yok. Başlangıçta oldukça düzgü bir ekran ışığı varken, oturum açma kısmında ve sonrasında ekran aşırı derecede karanlık durumda. Ekran ışığını açmayı denedim ama ışık normal ve açık görünüyor ve başka nereden bu ışığı açabilirim öğrenmek istiyorum. Ayrıca bu AMD yazılımını kaldırmak istiyorum ancak bu seferde ekran kartımı bilgisayar görmüyor ve programı tekrar indirmek zorunda kalıyorum. Sanırım ekran kartıyla ilgili bir şeyleri de siliyorum fakat bunu yapmadan nasıl silebilirim bilmek istiyorum. Lütfen bu ekran kararmasını nasıl çözebileceğim hakkında bir fikir verin bu tip konularda çok bilgili değilim :(

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Sürücü ledleri kapatıyor anlaşılan. Fenerde led görevi görüyor.

Boyishchan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güvenli modda aç, sürücüyü kaldır.
Yaptığım zaman ekran kartım gözükmüyor ve ekran kartının driverlarını yüklediğimde de aynı şey oluyor...
Ekranı göremediğim için hdmi ile televizyona taktım bu sefer ekranı televizyonda görebiliyorum ama televizyondan ses gelmiyor. Acaba driverlar ile ilgili bir sorun mu var ama onları da amd nin kendi sitesinden yükledim?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Yaptığım zaman ekran kartım gözükmüyor ve ekran kartının driverlarını yüklediğimde de aynı şey oluyor...
Ekranı göremediğim için hdmi ile televizyona taktım bu sefer ekranı televizyonda görebiliyorum ama televizyondan ses gelmiyor. Acaba driverlar ile ilgili bir sorun mu var ama onları da amd nin kendi sitesinden yükledim?
Evet ses gelmemesi de sürücü sorunu.