Ekrana görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

fineos35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben anakarttaki her şeyi çıkarıp yeniden taktıktan sonra sizi bilgilendireceğim...

fineos35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakarttaki tüm kablo ve donanımları çıkartıp taktım yine olmadı

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Ekran kartınızı takabileceğiniz farklı bir slot var mı ? Slot değiştirmek de çözüm olabilir. (Denemiş olabilirsiniz belki ancak yine de sormak istedim)
Eğer bunu da deneyip sonuç alamadıysanız, sorun anakart gibi şekilleniyor aklımda. Veya ekran kartınızı bir arkadaşınızın bilgisayarında deneme şansınız var ise geriye sanıyorum yüksek bir ihtimal anakart olabilir. İşlemciniz ile ilgili herhangi bir zarar görme gibi bir açıklama yapmadığınıza göre, ram'lerde sorun olsaydı yüksek ihtimalle ekrana yansımazdı. İşlemcinizde kritik bir fiziksel hata olsaydı bu da farklı yansırdı. Geriya kalan PSU, anakart veya ekran kartınız. Ekran kartınızı bir arkadaşınızın bilgisayarında deneme şansınız varsa bunu anlayabiliriz. Çalışırsa sorun ya PSU ya da anakart. Yine sağlam bir arkadaşınız var ise arkadaşınızın PSU'yu değiştirip denemenizde fayda var. Zaten PSU ve ekran kartı denemesinden sonra geriye kalan anakart olacaktır. İhtimal olarak yükselen demek istedim.

Aklıma gelenleri sizinle paylaştım. Eğer bunları deneme imkanınız var ise burada kalacağım yine. Ona göre yazışırız.

Saygılarımla

fineos35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımlarınız için çok teşekkürler ben bilgisayarı bilgisayarcıya gösterdikten sonra buraya yazıcağım. Bu arada bir ek açıklamada bulunayım ben bundan 3 ay önce bilgisayarım 12gb olmasına rağmen 8gb gösterdiği için biosu güncellemeye çalıştım. Güncellenirken %60ta bilgisayar kendini kapatıyormuş. Bu yüzden bilgisayarı açtığımda Windows ekranı gelmeden bootmrg hatası vermeye başladı. Ben bilgisayarın kendini kapattığını anlayınca belki biraz daha deneyince güncelleme tamamlanır diye 2-3 kere daha denedim. En sonunda ekrana görüntü gelmemeyr başladı. Kasayı açıp çalıştırdığımda ekran kartının fanının çalışmadığını gördüm. Bilgisayarcı ya götürdüm adam 15 gün boyunca bilgisayara bakmamış. Bende alıp bilgisayarı eve geldim. Parçalarını değiştirmeye karar verdim. İlk önce eski işlemcimle çalışır diye fm2 anakart ve yanında GTX 1050 aldım. Fakat hala görüntü gelmediğini görünce belki işlmecide sorun vardır diyip işlemci aldım ama hala gelmiyor görüntü. Keşke gidip biraz daha para biriktirip yeni bilgisayar alsaydım.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Yardımlarınız için çok teşekkürler ben bilgisayarı bilgisayarcıya gösterdikten sonra buraya yazıcağım. Bu arada bir ek açıklamada bulunayım ben bundan 3 ay önce bilgisayarım 12gb olmasına rağmen 8gb gösterdiği için biosu güncellemeye çalıştım. Güncellenirken %60ta bilgisayar kendini kapatıyormuş. Bu yüzden bilgisayarı açtığımda Windows ekranı gelmeden bootmrg hatası vermeye başladı. Ben bilgisayarın kendini kapattığını anlayınca belki biraz daha deneyince güncelleme tamamlanır diye 2-3 kere daha denedim. En sonunda ekrana görüntü gelmemeyr başladı. Kasayı açıp çalıştırdığımda ekran kartının fanının çalışmadığını gördüm. Bilgisayarcı ya götürdüm adam 15 gün boyunca bilgisayara bakmamış. Bende alıp bilgisayarı eve geldim. Parçalarını değiştirmeye karar verdim. İlk önce eski işlemcimle çalışır diye fm2 anakart ve yanında GTX 1050 aldım. Fakat hala görüntü gelmediğini görünce belki işlmecide sorun vardır diyip işlemci aldım ama hala gelmiyor görüntü. Keşke gidip biraz daha para biriktirip yeni bilgisayar alsaydım.

Merhaba,

keşke bunu daha önce yazmış olsaydınız. Bios güncellemesi esnasında bir bilgisayarın kapanmasından sonraki hataların tespiti parçaları denemeden neredeyse imkansız. Ama bozulma ihtimali %80'nin üzerinde. En azından denemiş olduk. Şimdiden size geçmiş olsun. Umarım güzel birbilgisayarınız olur, yeni alacaksanız.

Saygılarımla