Ekran Kartını Sildim

Bu konuyu okuyanlar

SDNTeknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhabalar arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam affola soruna gelecek olur isem benim GT540M ekran kartına sahip ASUS N53SV modeli dizüstü bilgisayarım var.Son günlerde Nvidia'nın 334.89 driver'ını yüklemiştim fakat tam performanslı yüklenmediğini varsayarak yeniden yüklemeye çalıştım(Tabii bu zaman zarfında Denetim Masasından sürücü silinemiyordu.) fakat bu yükleme başarılı olamadı maalesef sürekli hata çıkardı,kaç kere sistem güncelledim vs. Daha sonra bugün baktığımda rahat kaldırabileceği oyunları bile kasan bilgisayarımın ekran kartı sürücülerini yeniden yüklemek istedim ve bunun için Display Driver Uninstaller yükleyerek güvenli modda Nvidia sürücülerini sildim fakat program sürücüleri silmekle kalmayıp resmen ekran kartını da silmiş Aygıt Yöneticisi/Görüntü Bağdaştırıcılarında şuanda sadece Intel HD Graphics 3000 gözüküyor ve bilgisayar GT540M'i görmüyor.(Speccy programını yüklediğimde de görmedi.)Bunun üzerine korkmaya başladım Geforce Experience'ı kurmaya çalıştım fakat Geforce Experience'ı kurmak için Nvidia GPU'su gerektiğini söyleyerek yüklemedi bunun üzerine son çarem olan son sürüm 334.89'u yüklemek istedim ona da uygun grafik donanımı bulunamadı dedi ve maalesef böyle kalmış durumdayım arkadaşlar ne oyun oynayabiliyorum,ne video izleyebiliyorum ne yapıp ne ettiysem olmadı yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Teşekkürler...

----------

Nvidia sürücülerinde bu tip sorunlar oluşabiliyor. Çözüm şu: (Alıntıdır) Ben kendimde bu şekilde çözdüm.

Alıntı

Bu sorunun kaynağı kullandığınız ekran kartının id si nvidia sürücüsüne eklenmediğinden kaynaklanıyor. İşte çözümü;

güncel driverı indirin

daha sonra çift tıklayıp driverı açın (genellikle c:/nvidia klasörüne açar)

bilgisayarım a sağ tıklatıp yönet diyin oradan aygıt yöneticisine tıklatın

aygıt yöneticisinden yüklenmemiş ekran kartına sağ tıklayıp özellikler diyin. Buradan ayrıntılara gelin söyle bir kimlik göreceksiniz (PCI\VEN_10DE&DEV_0618&SUBSYS_202B1043) sizdeki farklı olacaktır.

daha sonra driverı açtığınız yere gelin c:/nvidia diye tahmin ediyorum. klasörde tıklayarak ilerleyin Display.Driver a grin ve nvam ı açın aşağıya doğru ilerleyip

PCI\VEN_10DE&DEV_0618&SUBSYS_202B1043 gibi id lerin olduğu bölümden birtanesini silip kendi id kimliğinizi yapıştırın ve kaydedin. Sonra c:/nvidia...

diye ilerleyip setup a çift tıklayın kurulum başlar...

herkese hayırlı olsun:))
[/SPOILER]
Ekli dosyayı görüntüle 40616

Son düzenleyen moderatör:

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Eski sürücülerin tamamen kaldırıldığından emin ol sonra aygıt yöneticisi aç yeni donanımları tara

SDNTeknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eski sürücülerin tamamen kaldırıldığından emin ol sonra aygıt yöneticisi aç yeni donanımları tara
Öncelikle alakanız için çok teşekkür ederim dediğiniz yaptım eski sürücüler tamamen kaldırılmıştır sanırım çünkü ortada kartı görmüyor bilgisayar hiçbir şekilde sadece C dosyasında NVIDIA klasöründe iki tane sürücü dosyası var başka hiçbir şey yok maalesef ayrıca donanımları tara dediğimde de hiçbir değişiklik olmuyor...

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Öncelikle alakanız için çok teşekkür ederim dediğiniz yaptım eski sürücüler tamamen kaldırılmıştır sanırım çünkü ortada kartı görmüyor bilgisayar hiçbir şekilde sadece C dosyasında NVIDIA klasöründe iki tane sürücü dosyası var başka hiçbir şey yok maalesef ayrıca donanımları tara dediğimde de hiçbir değişiklik olmuyor...
Aygıt sürücüsünde ekran kartlarında bilinmeyen aygıt var mı varsa onun sürücüsünü yüklemeye çalış olmazsa
alıntı -- bilgisayarım a sağ tıklatıp yönet diyin oradan aygıt yöneticisine tıklatın

aygıt yöneticisinden yüklenmemiş ekran kartına sağ tıklayıp özellikler diyin. Buradan ayrıntılara gelin söyle bir kimlik göreceksiniz (PCI\VEN_10DE&DEV_0618&SUBSYS_202B1043) sizdeki farklı olacaktır.

daha sonra driverı açtığınız yere gelin c:/nvidia diye tahmin ediyorum. klasörde tıklayarak ilerleyin Display.Driver a grin ve nvam ı açın aşağıya doğru ilerleyip

pcI\VEN_10DE&DEV_0618&SUBSYS_202B1043 gibi id lerin olduğu bölümden birtanesini silip kendi id kimliğinizi yapıştırın ve kaydedin -- alıntıdır

SDNTeknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dediklerinizi tam yapamadım yani yüklenmemiş ekran kartını bulamadım ayrıca C'deki NVIDIA klasöründe sadece 334.67 Beta Driver ile 334.89 Driver'ı var büyük ihtimalle o lanet olası program herşeyi silmiş.:(

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Dediklerinizi tam yapamadım yani yüklenmemiş ekran kartını bulamadım ayrıca C'deki NVIDIA klasöründe sadece 334.67 Beta Driver ile 334.89 Driver'ı var büyük ihtimalle o lanet olası program herşeyi silmiş.:(
O klasörleri silin regedit'i açın sonra Ctrl+F ile nvidia'yi aratın çıkan herşeyi silin hiçbirşey çıkmayana kadar tekrarlayın sonra da sürücüyü tekrar yüklemeyi deneyin

SDNTeknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arattım ama sonuçlar ardı ardına kesildi ayrıca önüme çıkan herşeyi sildim NVIDIA Corporation falan silindi bir çok şey sildim mavi yazılı,turuncu yazılılar bile silindi bir zararı olur mu bir de dediğim gibi sonu gelmiyor silinen şey tekrar gelebiliyor ayrıca soldaki dosyaları mı silmeliyim sağda çıkanları mı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca C'deki NVIDIA klasörünü de tamamen sildim.

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Arattım ama sonuçlar ardı ardına kesildi ayrıca önüme çıkan herşeyi sildim NVIDIA Corporation falan silindi bir çok şey sildim mavi yazılı,turuncu yazılılar bile silindi bir zararı olur mu bir de dediğim gibi sonu gelmiyor silinen şey tekrar gelebiliyor ayrıca soldaki dosyaları mı silmeliyim sağda çıkanları mı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca C'deki NVIDIA klasörünü de tamamen sildim.
Zararı olmaz her şeyi sil sonra driverı tekrar yükle

SDNTeknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zararı olmaz her şeyi sil sonra driverı tekrar yükle

Cevabınız için çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacagim insallah olur regedit e NVIDIA yazip cikan dosya ve o garip sayilari olan dosyalari silecegim ama inşallah 334.89 driveri yuklenir cunku dedigim gibi gt540m yazılımsal olarak bilgisayardan silinmis durumda.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim bilgisayarım windows 8.1 notebook benim bilgisayarımda 2 tane ekran kartı var intel ve nvidia (nvidia) silindi klasörlerle birlikte ben bu ekran kartını nasıl getirebilirim lütfen yardım edin

thunderalps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En temizi format atman olur. Notebookun içinde olan recovery i kullan. Sorunun çözülecektir.

ahmtdmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler ben nvdiayı sildim yanlışıkla ve pc artık güvenli moda geçmiş gibi ekran daha büyük uyku modunada geçilmiyo nvdiayı geri yükledim ama düzelmiyo bi yardım edermisiniz

Muhammed000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş sen ilk önce aygıt yöneticisine gidip eylemin üstüne tıklayıp ordan donanım değişiklikerini taraya basarsan silgiğin ekran kartı geri gelir

Gardrop_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar şimdi anlatıcaklarım umarım sizler için iç açıcı olur. öncelikle bilgisayar markan (örnek:CASPER) a göre markanın sitesine giriyosun ondan sonra destek kısmında sürücü güncellemeleri ar oraya tıkılıyorsun nvidia ekran kartı drive ı var ona basıp 0 dan tekrar tüm dosyaları iniyor indirdikten sonra setup kuruyorsun açılıyor ondan sonra nvidia nın sitesinden ekran kartına uygun en güncel sürüm ü indiriyorsun ve hayırlı işler.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
windows'unun otomatik olarak geri yüklemesi gerekirdi ne windows var ki?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Nvidia sürücülerinde bu tip sorunlar oluşabiliyor. Çözüm şu: (Alıntıdır) Ben kendimde bu şekilde çözdüm.
Bu sorunun kaynağı kullandığınız ekran kartının id si nvidia sürücüsüne eklenmediğinden kaynaklanıyor. İşte çözümü;

güncel driverı indirin

PCI\VEN_10DE&DEV_0618&SUBSYS_202B1043 gibi id lerin olduğu bölümden birtanesini silip kendi id kimliğinizi yapıştırın ve kaydedin. Sonra c:/nvidia...

1526935778928.png

Maelstromb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar şimdi anlatıcaklarım umarım sizler için iç açıcı olur. öncelikle bilgisayar markan (örnek:CASPER) a göre markanın sitesine giriyosun ondan sonra destek kısmında sürücü güncellemeleri ar oraya tıkılıyorsun nvidia ekran kartı drive ı var ona basıp 0 dan tekrar tüm dosyaları iniyor indirdikten sonra setup kuruyorsun açılıyor ondan sonra nvidia nın sitesinden ekran kartına uygun en güncel sürüm ü indiriyorsun ve hayırlı işler.
Allah senden razı olsun 3 aydır deniyorum bi bu işime yaradı ?

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Öncelikle merhabalar arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam affola soruna gelecek olur isem benim GT540M ekran kartına sahip ASUS N53SV modeli dizüstü bilgisayarım var.Son günlerde Nvidia'nın 334.89 driver'ını yüklemiştim fakat tam performanslı yüklenmediğini varsayarak yeniden yüklemeye çalıştım(Tabii bu zaman zarfında Denetim Masasından sürücü silinemiyordu.) fakat bu yükleme başarılı olamadı maalesef sürekli hata çıkardı,kaç kere sistem güncelledim vs. Daha sonra bugün baktığımda rahat kaldırabileceği oyunları bile kasan bilgisayarımın ekran kartı sürücülerini yeniden yüklemek istedim ve bunun için Display Driver Uninstaller yükleyerek güvenli modda Nvidia sürücülerini sildim fakat program sürücüleri silmekle kalmayıp resmen ekran kartını da silmiş Aygıt Yöneticisi/Görüntü Bağdaştırıcılarında şuanda sadece Intel HD Graphics 3000 gözüküyor ve bilgisayar GT540M'i görmüyor.(Speccy programını yüklediğimde de görmedi.)Bunun üzerine korkmaya başladım Geforce Experience'ı kurmaya çalıştım fakat Geforce Experience'ı kurmak için Nvidia GPU'su gerektiğini söyleyerek yüklemedi bunun üzerine son çarem olan son sürüm 334.89'u yüklemek istedim ona da uygun grafik donanımı bulunamadı dedi ve maalesef böyle kalmış durumdayım arkadaşlar ne oyun oynayabiliyorum,ne video izleyebiliyorum ne yapıp ne ettiysem olmadı yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Teşekkürler...

----------

Alıntı

güncel driverı indirin

[/SPOILER]
ben de o yöntemle yüklemiştim 1 ay önce :)

SeaSunn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Teşekkürler...

----------

Alıntı

güncel driverı indirin

[/SPOILER]

Hocam driveri indirdin ama çift tıklayıp açınca kurulum ekranı geliyor karşıma dosyalara gitmiyor yani, ne yapacağım ben

Rider002

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar benim laptoptada ekrankartı programlarını sildim daha sonra ekran kartını hiçbir şekilde görmedi. c:/nvidia/DisplayDriver klasörünne girip programın setupunu tıkladım kurmaya başladı ve ekran kartını tekrardan gördü.

Son mesajlar