Ekran Kartındamı Ana Karttamı Sorun Var.

Bu konuyu okuyanlar

macellan44

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim pc normal çalışıp dururken birdenbire önce müzik sesi hani cd takılırda hep aynı yeri dididididit ederya aynen öyle oluyo,ekranda kararıp yerine bozuk mavi renkler geliyo.sonra kapama düğmesine bastığımda bilgisayar yeniden başlıyo.Kapanmıyo.Bu 2.yapışı.Sizce sorun nerede olabilir.Ben işlemcidende şüpheleniyorum.Ama bir türlü bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
emin değilim emme işlemcinin ısınması veya güçkaynağından kaynaklanan bişey gibi görünüyor. özellikle güç kaynağına dikkat!

uzaktan algilama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende benzer bir sorun vardı, eğer ki bilgisayarın bir güç kaynağına bağlı değil ve direk prize takılıysa voltaj oynamaları vs yüzünden anakart'tan kaynaklanıyordur bu sorun. Anakartta bir sorun olduğunu anlayabilmek için serviste vereceğin parayla yeni bir anakart alabildiğimizi düşünürsek imkanın varsa farklı bir ekran kartı (ödünç) denemekte fayda var. yeniden yaparsa anakarttan olduğunu anlamış olursun.

son olarak düşük bir ihtimal ama bir yazılım ile harddisklerini hatalara karşı bir tarat. hdd ömrünü tamamlamış yada badsector çok fazla olmuşsa okuyamamadan dolayıda kaynaklanıyor olabilir.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Anakart fazla ısınıyodur

subarda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence ana kart sorunun var senin donma filanda yapıyor ise bence kesin ana kart

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
bende aynı bir sorun yaşadım sisteme donanım problemleri altında bir resim ekledim ona bir bak speed fan diye bir program netten indir kur bakalım değerleri bir görelim sorun şunda diyebiliriz o zaman bende işlemci fazla ısınıyormuş yeni fanlar taktım crysis cam oldu cam :D

macellan44

Asistan
Reaksiyon puanı
0
subarda dedi ki:
Yalnız bu durum şu anda düzeldi.Bu problemi neden yaptığını anladım.Denetim masasında kullanıcı hesaplarını aktif hale getirince oluyo_Onu deaktif edince böyle birşeyle karşılaşmıyorum.Zannediyorum bu durum anakart serviste değişmişti.Bios güncellemesinden kaynaklandığını düşünüyorum

malkavian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
macellan44 dedi ki:
subarda dedi ki:
Yalnız bu durum şu anda düzeldi.Bu problemi neden yaptığını anladım.Denetim masasında kullanıcı hesaplarını aktif hale getirince oluyo_Onu deaktif edince böyle birşeyle karşılaşmıyorum.Zannediyorum bu durum anakart serviste değişmişti.Bios güncellemesinden kaynaklandığını düşünüyorum

kullanıcı hesapları ile donanımsal bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.Arkadaşlarında dediği gibi işlmeci yada anakart ısındamasında kaynaklanıyor olabilir.kasanın içindeki fanların (varsa ^^ ) kontrol et yada işlemcinin üstündeki fanı ve sogutucunun aralarını kntrol et

yada bir ihtimal ram yuvalarında yozdan dolayı bir statik birikmesi olabilir.ramlarını çıkartıp ram slotlarına bi üfle ve geri tak.kolay gelisn