Ekran kartım yüzünden mavi ekran alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar. Yaklaşık 2 gün oncesine kadar windows 8 kullanıcısıydım ve hiçbir sorunum yoktu. Ardından format atmam gerekti ve attım. Sorunum şu ki ;
Bilgisayarda şuanda disk kullanımı kolay kolay %40'ın altına düşmüyor.
Devamında ise bir oyun açmak istediğimde direkt olarak mavi ekrana düşüyor. Sorunun ekran kartinda mı oldugunu anlamak icin biostan nvidia ekran kartini devre disi birakip sadece intel islemciyle devam ettim ve hiçbir sorun yaşamadan oyunu kolaylıkla açabildim. Tahmin ettiginiz gibi fps , performans çok düşük oldu ama aynı işlemi ekran kartını devre dışı bırakmadan yaptigimda mavi ekran aliyorum. Sorunu cozmeye çalıştım , ekran kartimin surucusunu guncelledim ama nafile. Hala mavi ekran hatası aliyorum.
Bu sorunu nasıl çozebilirim ? 2 gün öncesine kadar windows 8'de sorun yokken neden 10'a geçince sorun yaptı ?
Sistem özelliklerim ;
Windows 10 Pro
Nvdia GeForce Gt 635M
Intel R Hd Graphics 4000
2.60 Ghz. , 8 GB Ram

Destekleriniz için teşekkür ederim!
Iyi Forumlar.

@Frosa

Ercan KIRAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Size tavsiyem ekran kartı sürücülerinizi dizüstü bilgisayarının sitesinden indirmeniz ekran kartında mekanıik olarak birşey olduğunu düşünmüyorum
formattan sonra bu şekilde oldu ise yazılımsaldır.

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Denedim ancak hala aynı sorun mevcut :( Konu Güncel yardimlarinizi bekliyorum ++++

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
hata kodunu not et yada klasörü olacak ondan dosyasını aç bir yere upload et bakacaklar vardır...

Son mesajlar