ekran kartım dx 12 ama kullanamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

arif can bal

Asistan
Reaksiyon puanı
12
ekran kartım rx 560 4gb dx 12 destekleyen bir kart ama metro exodusta dx sürümü seçemiyorum 11 de takılı
sistemim
xeon x5460 3.16 ghz
8 gb 800 mhz ram
anakart gigabyte p35 ds3l
ben dx 12 kurmadım ondan olur mu yoksa başka bir nedeni var mıdır dx 12 de daha yi fps değerleri oluyormuş anladığım kadarıyla
işletim sistemim win7 64 bit

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
WİN 7 nin direct 12x desteği yoktu. Yeni getiriliyor.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
2-3 ay önce çıkan bi haberdi. Dah sonra ne oldu ne bitti benimde bi bilgim olmadı maalesef.

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
12 için windows 10 gerekiyor. 8 de bile yok.
Bu arada FPS değerleri nasıl video çekme şansınız varmı.

arif can bal

Asistan
Reaksiyon puanı
12
12 için windows 10 gerekiyor. 8 de bile yok.
Bu arada FPS değerleri nasıl video çekme şansınız varmı.
oyunu bitirdim sildim şöyle söyliyim 1360x760 da oynadım en düşük ayarlar ve radeon settings dende performansa ayarladım oradaki ayarlar fark ettiriyor. oyunun başlangıcında biraz fps konusunda canınız sıkılabilir dx 12 olsa bu kadar fps düşeceğini sanmıyorum 17 fps cıvarları olabiliyor oyun ilerledikçe oyun açılıyor fps konusunda rahatlıyor çok kassa şahsen ben bitiremezdim çünkü fps sorunu beni deli eder çoğu oyunu bu yüzden bitirememişliğim var eski bilgisyarımda ama bunda oyununda o etkisiyle bitirdim heryerin kumlu olduğu bölümde yani çöl biyomunda garip birşekilde fps arttı ormandada iyiydi ama dediğim gibi başlangıcta biraz can sıkıyor kapalı mekanlar rahat ama ben düşük fpsde daralıyorum derseniz önermem ben bu oyunu çok uzun süredir oynamak istediğim için katlandım türkçe yamasıda var qnoobs olması lazım gayet iyi çevirmiş bunun dışında pubg de steam versiyonunda düşül ayarlarda idare eder 50 60 fps civarı ponchiki gibi bölgelerde ev çoğunluğundan olsa gerek düşüşler oluyor onun dışında league of legends da darboğaz oluyor herşeyi en son ayarlara getirmeden oynayamazsınız öyle yapınca düzeliyor lane de 80 fps sabit işlemci yüzünden oluyormuş o sorunda ekran kartında sorun yok pubg lite da gayet iyi kasmadan oynanıyor yüksek ayarlarda 1440 900 oynuyorum monitörümden kaynaklı loldede radeon ayarlarından 1650 ye 1050 olması lazım ona çektim ekran kartına iyice yüklensin darboğaz olmasın diye radeon ayarlarında bir seçenek var ordan monitörünüz desteklemesede arttırabiliyorsunuz onun dışında sormak istediğiniz varsa yazabilirsiniz

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Teşekkürler anladım benzer sistem arkadaşımda var. O ayarda VSR diye hatırlıyorum. Nvidia için DSR kullanıyorum bende. Sizin sistemin Rx 580 lisi gördüm youtube ta BF5 ile denenmiş şimdilik.