Ekran kartı Tavsiyesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ogzi

Üyecik
Arkadaşlar bilgisayarda başka problemler çıktı bilgisayarcıya götürdüm bilgisayarı yapamadı, ekran kartım başka bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor fakat benimkinde çalışmıyor ekran kartsız şöyle bir hata alıyorum power tuşuna basıyorum bir süre sonra ışığı sönüyor ve Windows beklenmeyen bir hata ile karşılaştı diye bir mavi ekran beliriyor, olayın özeti alt linktedir

ogzi

Üyecik
Bu mavi ekran ve power tuşunun yanıp sönmesinin ne alakası olabilir

insanimsi

Asistan
bir alakası olamaz :D muhtemelen bilgisayarcı başka bir porta takmıştır senin power tuşunu ve ya ledlerini :)
ve lütfen mavi ekran fotoğrafını alabilir miyim :)

insanimsi

Asistan
hatanı anladım ekran kartın olmadığı için driver konusunda sıkıntı veriyor sana tavsiyem güvenli modda başlatıp ekran kartı driverini imha etmen :) ama bu şekilde ekran kartın çalışmayacak tekrar sürücü kurman gerekecek bu yol ile yapacaksın
Gelişmiş seçenekler->başlangıç ayarlar(ya da buna benzer bir şey :D)->tekrar başlat tuşuna bas ->yeniden başlayınca güvenli modu açacaksın :)
eğer olmaz ise
Otomatik tamir modu otomatik açılması lazım(adını tam hatırlamıyorum :D)->Gelişmiş seçenekler->sorun giderme->sonra aynısı :D
ondan sonra bilgisayarına herhangi bir yolla bu programı Display Driver Uninstaller Download version 18.0.0.9 kur ve driverini sil bundan sonra her şey gerektiği gibi devam edecek :)

ogzi

Üyecik
Ekran kartınından görüntü gelmemesinin sebebi bu olabilir mi ayrıca sistem geri yükleme ile bilgisayarı açtım

ogzi

Üyecik
Ayrıca şimdi sistem geri yüklenmişken dediklerini yapmalı mıyım?

ogzi

Üyecik
Yardımınla hepsini hallettim şimdi tek bir sıkıntı kaldı ekran kartından görüntü alamıyorum ekran kartının fanları çalışıyor hatta servisten çalışıyor bilgisiyle geri geldi lakin nedense ben alamıyorum bilgisayarda sağlam acaba vga dvi dönüştürücü yerine vga hdmi mı denesem biliyorsan başka bir yol önerirsin sevinirim, şimdiden sağol.

met 35

Profesör
Görüntü alamazsaydın mavi ekranda çıkmazdı. Görüntü var yani. Windows sorunlu.

met 35

Profesör
E.Kartını sök. onboard olarak açmaya çalış,bi de ona bakalım.

ogzi

Üyecik
On board çalışıyor zaten ondan görüntü alıyorum sadece

met 35

Profesör
Onboardda herşey tamam,windows açılıyor.
Bu kartı takınca hiç bi görüntü olmuyor,siyah ekrandamı kalıyor,yani.

stat counter