Bu konuyu okuyanlar

Çağatay Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Abiler az önce başıma geldi neler olduğunu anlamadım. Yemekten önce bilgisayarı açık bıraktım ve monitörü kapattım gittim. Geri geldiğimde monitörü açtığımda "DVI No Signal" yazıyordu. Kabloları çıkarıp taktım, ekran kartını çıkarıp taktım, slotları kontrol ettim en son bilgisayarı tekrar toplayıp taktım ama hala aynı hatayı veriyordu. Daha sonra dvi kabloyu anakartın dahili slotuna taktım acaba kabloda mı sıkıntı var diye. Dahili gpu olunca ekran geldi ve şuanda ekran kartı olarak dahili ekran kartını kullanıyorum. Harici ekran kartım MSI R9 380. Şuanda kasada takılı ve ışıkları vs. çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• ekran.png
    ekran.png
    26.1 KB · Görüntüleme: 501

Çağatay Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartının driveri zaten yüklü. Yaklaşık 2 3 yıldır format atmadım.

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Bios ekranında ya da boot ekranında ekran kartı üzerinden görüntü geliyor mu? Ekran kartı güç kablolarını ve psu kontrol et. Anakartın PCI Express yuvasını kontrol et. Bios Update yap. Bios Pilini çıkar geri tak. Sorun çözülmezse Ekran Kartı Mortanziye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virüs olabilir. Temiz kurulum win 10 yükle

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartını sök. Yumuşak bi silgi ile slotunu sil,tekrar tak.

Çağatay Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bios ekranında ya da boot ekranında ekran kartı üzerinden görüntü geliyor mu? Ekran kartı güç kablolarını ve psu kontrol et. Anakartın PCI Express yuvasını kontrol et. Bios Update yap. Bios Pilini çıkar geri tak. Sorun çözülmezse Ekran Kartı Mortanziye

Virüs olabilir. Temiz kurulum win 10 yükle
ekran kartı slotuna takılıyken sanki monitör bağlı değilmiş gibi. PC açılınca monitör turuncu ışığıyla duruyor ışığı maviye bile dönmüyor. Bios'a giremiyorum. Ekran kartını az önce bi çıkarıp tozunu alıp geri taktım bi değişiklik olmadı ama sanırım bir daha deneyeceğim şansımı. Anakartın, kasanın ve ekran kartının ışıklarının hepsi yanıyor ışıklarında bir sıkıntı yok şuanda.

virüs yüzünden olması mümkün mü?

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Ekran kartını farklı sistem de deneyin yine aynısı olursa kartı çöpe atabilirsin bu R7 ve R9 serileri sorunlu zaten.

Çağatay Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cevaplarınız için teşekkürler. Önce Vatan'a daha sonra bir bilgisayarcıya gittim. PSU dan başladık denemeye en son ekran kartını uzay bi sisteme taktık sorun ekran kartındaymış. Bir şekilde yaptırmaya çalışacağım artık.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Cevaplarınız için teşekkürler. Önce Vatan'a daha sonra bir bilgisayarcıya gittim. PSU dan başladık denemeye en son ekran kartını uzay bi sisteme taktık sorun ekran kartındaymış. Bir şekilde yaptırmaya çalışacağım artık.
Ekran kartının tam olarak arızası neymiş, yaptırmak çok daha pahalıya mal olabilir veya mümkün olmayabilir. Yenisini veya ikinci elini araştırmalı.

Çağatay Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartının tam olarak arızası neymiş, yaptırmak çok daha pahalıya mal olabilir veya mümkün olmayabilir. Yenisini veya ikinci elini araştırmalı.
Tam sorunundan emin değiliz ama son bir süredir oyun oynarken "Sistem bu uygulamanın grafik donanımına erişimini kesti" diye bir hata verip oyundan atıyordu. Şimdi böyle olunca ısıdan kaynaklı içindeki devrelerin eridiğini düşünüyoruz. Fırınlama-ısıtma yollarını deneyeceğim veya başka birine yaptıracağım sanırım. Normalde Servispoint'e göndermeyi düşünüyordum ama internette okuduğum yorumlara göre gönderirsem daha da pişman olacağım. Hala araştırma aşamasındayım forumlarda bakınıyorum. Şimdilik durum böyle ama bir gelişme olursa buraya yazarım.

Son mesajlar