Ekran kartı driverimi yükleyemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

HamitCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar benim ekran kartım Radeon r7 370. Amd'nin otomatik yazılım bulucu programını indirdim fakat güncellemeye çalışınca hata 184'ü alıyorum. Hal böyleyken ben de windowstan güncelleyeyim sürücüyü dedim. Fakat ekran kartım aygıt yöneticisinde r9 200 series olarak gözüküyor. İlk amacım sürücüyü güncellemek çünkü ekran kartım çok kasma yapıyor. Bu sürücüyü nasıl güncelleyebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Reaksiyon puanı
40
Kardeşim öncelikle şunu söyliyim Bilgisayarım/aygıt yöneticisi/görüntü bağdaştırıcıları/ burda ne yazıyorsa model olarak senin donanımın odur. Farklı uygulamalar yerine üretici firma sitelerine girerek modelinizi aratın ve son güncel sürücüsünü kurun.Önemli olan şey eski sürümleri tamamen kaldırmaktır.Tamamen kaldırmadan kurulum yapıyor çoğu arkadaş ondan sonra ileride sorunlar yaşıyorlar.(bilgisayarının markasını interntte arattığında hangi ekran kartı modeli gözüküyorsa onun driverini indir kur.

HamitCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarımı kendim topladım, ekran kartımı da biliyorum. r7 370 olduğuna eminim fakat nedense r9 200 olarak gözüküyor.

Reaksiyon puanı
40
Dostum 2 ekran kartınında driverini yüklemen lazım. 2 sinden biri eksik olduğunda bu tip hatalar oluyor. 2 sinde driverları suanda kurulumu ?Ana ekran kartını kur önce o kurulmadan ötekini görmez uyum sağlayamaz. ondan sonra ötekini kurmayı dene

HamitCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hayır galiba ne demek istediğimi anlamadın, r7 3701 tane ekran kartım var,fakat r9 200 olarak gözüküyor.

Reaksiyon puanı
40
kardeşim bak başka arkadaşlar senin sorunun Driver booster programı ile çözmüşler sende dene.

Son düzenleme:

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
kardeşim bak başka arkadaşlar senin sorunun Driver booster programı ile çözmüşler sende dene.
Driver Booster gibi programlar bilgisayarı kullanılamaz hale getirebiliyor.
Öncelikle Display Driver Uninstaller ile bilgisayarınızdaki eski ekran akrtı sürücülerini tamamen temizleyin. Ardından Aygıt Yöneticisine gelin ve şu adımları uygulayın:
1528635070626.png

Ekran kartı sizde Bilinmeyen aygıt olarak gözükebilir.
1528635166203.png

Ardından ayrıntılar kısmının altındaki seçenekten Donanım Kimliklerini seçin ve ilk sekmedeki yazıyı kopyalayın. Bir tarayıcıyı açarak Google'da aratın. Ekran kartınızın modeli karşınıza çıkacaktır. Böylelikle ekran kartımızın modelini öğrenmiş olduk.
Download Drivers
Ardından bu linkten ekran kartımıza uygun sürücüyü indiriyoruz ve kuruyoruz.

HamitCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dediğiniz gibi bütün driverleri kaldırdım fakat şimdi de microsoft temel görüntü bağdaştırıcısına geçti. Sanırım busefer ekran kartını hiç görmüyor

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Dediğiniz gibi bütün driverleri kaldırdım fakat şimdi de microsoft temel görüntü bağdaştırıcısına geçti. Sanırım busefer ekran kartını hiç görmüyor
Tamam gayet normal.
Şimdi Ekran kartı sürücüsünü tekrar yükleyin. Sürücü olmadan Kart gözükmez.

HamitCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windows 8.1 kullanıyorum ama neden böyle olduğunu anlayamadım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Window 8 single language kullanıyormuşum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sanırım işletim sistemimi yükseltmem gerek değil mi ?

Son düzenleme:

HamitCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şuan windows 8.1 e geçiyorum. Teşekkürler geri bildirimimi size yapacağım.

HamitCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet sonunda. İkinize de çok teşekkür ediyorum. Neredeyse 2-3 aydır bu sorunla uğraşıyorum siz olmasanız belki de daha fazla uğraşırdım. Bilgisayarımı windows 8.1 e güncelledim ve driverlerimi yüklemeye başladı. Şuan hepsi yüklü durumda. Teşekkürler :)