Ekran kartı bozulma sebebi

Bu konuyu okuyanlar

ateistturk1996

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim amd r7 240 ekran kartım var ve son derece memnunum 2 yıldır kullanıyordum ne performans ne hasar olarak hiç bir sorunu yoktu. Lakin 2 hafta önce 2009dan beri kullandığım bir monitörüm bozuldu ve bilgisayarcının tavsiyesi üzerine yeni monitör aldım yeni nesil bir monitör ve monitörü aldığım zaman monitör kendi kendine kapanıyor resetleniyordu bu 1 hafta sürdü sonra monitörde yeşil çizgiler çıkmaya başladı ekran kartım bozulmuş ve bu ekran kartım bu monitörden önce böyle bir sorun vermiyordu. Şimdi şuan takılan ekran kartı çok kötü oyun oynayabileceğim bir ekran kartı değil bu yüzden o bozulan ekran kartımı tamire vermeyi düşünüyorum lakin yine aynı şey olacak diye korkuyorum. Ekran kartımın bozulma sebepi yeni monitörün çözünürlüğünden olabilir mi i sizce? bu monitör ile önerilen üzerine 1600-900 kullanıyorum lakin önceki monitörüm 1280-800 dü ekran kartım yüksek çözünürlüğü desteklemediği için hasar görmüş olabilir mi?

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
bak sana kesin birşey demiyorum ekran kartı monitörü kaldırmamıştır bu benim düşüncem belki de power yetersiz

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
En ufak alakası yok, R7 240 için 1600x900 ideal bir çözünürlük.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bence bir şey bozulma sürecine girdi ise zaten kaçınılmaz olmasıdır,lakin senin şansızlığın 2 cihazında aynı zaman diliminde bozulması olabilir tamamen şansızlık ekran kartlarında tamir çok faydalı olmasada bazen yapılamıyorda ! umarım sistewmin havalandırması iyidir genelde aşırı ısınma yapar zorlayıcı çalışmaya maruz kaldığı içinde bozulabilir.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Power'la alakası yok monitör kasadan Almıyor sonuçta gücü önceden çalışan bir şey sonradan power yetmeme gibi bir olasılık da yok çözünürlük de gayet normel bencede yukarıdaki amba nın dediği gibi ikisinde zamanı gelmış ve bozulmuş ekran Kartı tamiri yapan fazla yer yok profosyenel bir yere verirseniz iyi olabilir ama mahalle bilgisayarsına verecekseniz bence girişmeyin o seviyede ekran kartları 170 250tl fiyat aralıklarda geziyor fiyat fazla tutarsa yaptırmassanız

ateistturk1996

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En ufak alakası yok, R7 240 için 1600x900 ideal bir çözünürlük.

Peki benim psu 230w veriyor r7 240 da 30w harcarken minumum istediği psu ise 300w şimdi masaüstü çözünürlüğümü 1280-800 den 1600-900a yükselttiğimde ekran kartına çözünürlükten dolayı daha fazla güç bindiği için güç yetersizliğinden ekran kartı çipi bozulma ihtimali var mı? r7 240ı yenıden sipariş ettim 1-2 güne geleceğini tahmin ediyorum, yeni monitör ile psuya ve ekran kartına güç bindiği için ekran kartının çipini bozmuş olabilir mi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Power'la alakası yok monitör kasadan Almıyor sonuçta gücü önceden çalışan bir şey sonradan power yetmeme gibi bir olasılık da yok çözünürlük de gayet normel bencede yukarıdaki amba nın dediği gibi ikisinde zamanı gelmış ve bozulmuş ekran Kartı tamiri yapan fazla yer yok profosyenel bir yere verirseniz iyi olabilir ama mahalle bilgisayarsına verecekseniz bence girişmeyin o seviyede ekran kartları 170 250tl fiyat aralıklarda geziyor fiyat fazla tutarsa yaptırmassanız

Peki benim psu 230w veriyor r7 240 da 30w harcarken minumum istediği psu ise 300w şimdi masaüstü çözünürlüğümü 1280-800 den 1600-900a yükselttiğimde ekran kartına çözünürlükten dolayı daha fazla güç bindiği için güç yetersizliğinden ekran kartı çipi bozulma ihtimali var mı? r7 240ı yenıden sipariş ettim 1-2 güne geleceğini tahmin ediyorum, yeni monitör ile psuya ve ekran kartına güç bindiği için ekran kartının çipini bozmuş olabilir mi?

Son düzenleme:

ateistturk1996

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
230W yeter R7 240 için.
iyi de o zaman sorun ney? Sorunsuz çalışan ekran kartım yeni monitöre geçince 1 hafta içinde reslemelerle kapanmalarla en sonunda bozuldu monitörde sorun yok r5 220 takılı kaç gündür hiç kapatmadan çalışıyor 1 kere bile monitör bile kapanmadı güç yetmezliği yoksa tam monitörü aldığım gün ekran kartımın bozulmaya başlaması bir tesadüf mü? hafta sonu çalışıyorlarsa yarın veya pazartesi günü yine msı r7 240 ekran kartım gelecek yine aynı şey olursa sorun benden kaynaklı olduğu için garantiye de veremeyecem gidecek 500 tl çöp