Ekran kartı boşta gitgide ısısı yükseliyor

Bu konuyu okuyanlar

Turkish_joker1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese öncelikle benim sorum şöyle benim ekran kartım msı gt 220 bilgisayarı açıyorum ve ekran kartı boşta gitgide ısısı yükseliyor ne yapacağımı bilmiyorum yani temizledim kasanın içini yine aynısı oldu. Açıyorum bilgisayarı 40 derecede başlıyor boştayken 10 dk sonra 105 derece oluyo ne yapmam lazım.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartının macunu çok eskiyip,kuruyup,özelliğini kaybetmiş olabilir. Macunu yenileyin.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,050
Merhaba herkese öncelikle benim sorum şöyle benim ekran kartım msı gt 220 bilgisayarı açıyorum ve ekran kartı boşta gitgide ısısı yükseliyor ne yapacağımı bilmiyorum yani temizledim kasanın içini yine aynısı oldu. Açıyorum bilgisayarı 40 derecede başlıyor boştayken 10 dk sonra 105 derece oluyo ne yapmam lazım.
Ekran kartınız boştayken sıcaklığının yükselme sebebi termal macun olabilir. Veya driver sorunu?
1. Driverler güncel mi?
2. Driver güncelleme programı kullandınız mı? (kullanmayın)

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Büyük ihtmial dedikleri gibi termal macundur.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Üst de arkadaşların yazdığı gibi :/Yani termal macun kuruyunca artık ısıyı tam iletemiyor hatta daha fazla ısınma yapar diye de okumuştum başka bir forumda.

Ya da diğer ihtimal ekran kartının driverlerinin güncel olmamsı yani her gelen yeni driverde ekran kartının sorunları çözülür ya da ne biiyim performansı artar belki bi kaç kod yazıp sıkcaklığı bile düşürmüş olabilirler son driverda :)

Ve ayrıca aklıma başka bir olasılık geldi
Eğer pc niz uzun süredir temizlenmiyor yada formatlanmıyorsa birçok virüs birikip pc yi zorluyor olabilir :/

Bi bakın bunlara

Turkish_joker1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üst de arkadaşların yazdığı gibi :/Yani termal macun kuruyunca artık ısıyı tam iletemiyor hatta daha fazla ısınma yapar diye de okumuştum başka bir forumda.

Ya da diğer ihtimal ekran kartının driverlerinin güncel olmamsı yani her gelen yeni driverde ekran kartının sorunları çözülür ya da ne biiyim performansı artar belki bi kaç kod yazıp sıkcaklığı bile düşürmüş olabilirler son driverda :)

Ve ayrıca aklıma başka bir olasılık geldi
Eğer pc niz uzun süredir temizlenmiyor yada formatlanmıyorsa birçok virüs birikip pc yi zorluyor olabilir :/

Bi bakın bunlara
Yarın temiz bir format atacağım. Termal macun da yeniliyeceğim inşallah olur teşekkür ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekran kartınız boştayken sıcaklığının yükselme sebebi termal macun olabilir. Veya driver sorunu?
1. Driverler güncel mi?
2. Driver güncelleme programı kullandınız mı? (kullanmayın)
Driver güncel yarın format atacağım.

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Sonucu buraya yazarsanız bu sorunu yıllar sonra yaşayacak kişiler bu soruyu okuyup bilgilenebilirler :D