Ekran daralıp genişliyor sürekli

Bu konuyu okuyanlar

x-ternal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptob'umun ekranı sürekli daralıp genişliyor. Yani önce daralıp sonra eski haline geri geliyor. Ama bunu bir yapmaya başladığı zaman 1 dakika boyunca ard arda yapıyor. Sonra biraz kesilip yeniden başlıyor. Özellikle google görselde resimlere yaparken bunu çok yapıyor. Bunu sadece tarayıcıda değil her yerde yapıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Bu arada ekran kartını güncellemem gerektiğini düşündüm. Ama zaten en güncel sürüm yüklüymüş. Yani sorun orda değil sanırım.

Pc'imin özellikleri

Presario CQ56 Notebook
Pentium Dual Core 2.30 Ghz
2 GB RAM
64 bit 2 çekirdek

Ekran kartım

Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family
797 MB

Saffet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Herhangi bir değişiklikten sonra böyle mi oldu yoksa birden bire mi?

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Ekran kartı driverını kaldırıp güncelleni kurmayı denedin mi?

x-ternal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir değişiklikten sonra böyle mi oldu yoksa birden bire mi?

Msconfig'te hizmetler ve başlatma kısmında, yanlışıkla bir kaç şeyde tik işaretlerini değiştirmiştim. Ama ondan önce mi bu sorun başlamıştı yoksa sonra mı onu hatırlamıyorum.

Bir de yanlışıkla esetteki tiki değiştirdiğim için "çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu" uyarılarını almaya başladım. Sonra internette çözümünü aradım. Service.msc'den sorunu düzeltmeye çalıştım internette yazdıkları gibi. Ama sadece bir seferliğine sorun çözüldü. Yani onu yaptıktan sonra uyarı almıyor ama bilgisayarı tekrar kapatıp açtıktan sonra bilgisayar eski haline dönüyor uyarı alıyordum.