Ekran çözünürlüğü düştü

Bu konuyu okuyanlar

cosR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk önce merhabalar. Bilgisayarımdaki sorun yüzünden bu hesabı açtım.

Soruna gelelim. Öğlen oyun oynarken ekran birden grileşti değişik şeyler oldu ve ekran birden siyah oldu. Resetledim windows ekranı geliyor sonra siyah ekran geliyor ama sistem çalışıyor. Yaklaşık 3-5 Saat araştırdım sorun ekran kartında olduğunu farkettim. Güvenli Modda açtım Aygıtlardan ekran kartlarını devre dışı yaptım. Resetledim bilgisayar açıldı ama çözünürlük çok düşük oldu. Driver falan tekrar yükledim aynı sorunla karşılaştım. İki tane ekran kartım var birisi ATI Mobility Radeon HD 5470 biriside Inter Graphics HD. Lütfen yardım edin :(

Rızası için :(

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160

Soruna gelelim. Öğlen oyun oynarken ekran birden grileşti değişik şeyler oldu ve ekran birden siyah oldu. Resetledim windows ekranı geliyor sonra siyah ekran geliyor ama sistem çalışıyor. Yaklaşık 3-5 Saat araştırdım sorun ekran kartında olduğunu farkettim. Güvenli Modda açtım Aygıtlardan ekran kartlarını devre dışı yaptım. Resetledim bilgisayar açıldı ama çözünürlük çok düşük oldu. Driver falan tekrar yükledim aynı sorunla karşılaştım. İki tane ekran kartım var birisi ATI Mobility Radeon HD 5470 biriside Inter Graphics HD. Lütfen yardım edin :(

Ati ekran kartın yanmış kardesim geçmiş olsun garantisi devam ediyor muydu

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160

Aynı sorun benim bilgisayarda var ati ekran kartı yanık görüntü vermiyor siyah ekranda kalıp 5 10 dkka sonra mavi ekran verip kapanıyor bu sorunun birkaç çözümü var ilki garantisi varsa garantiye yollaman, yoksa bir çözüm laptop tamircilerine götürüp tamir ettirmen ben bunu güvenli bulmuyorum sorun tekrar edebilir yada benim gibi sadece intel ekran kartının driverini kurup intel ekran kartınla sorunsuz kullanabilirsin. He birde başka bir çözüm var onu anlatayı laptobu çalıştırıp battatniyeyi sarıyordun etrafına ısıdan kapanana kadar çalışıyor kapandıktan sonra başlatıyorsun bir ihtimal düzelebiliyor ama düşük bir ihtimal ve tekrar etme olasılığı yüksek iyi günler.

cosR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun benim bilgisayarda var ati ekran kartı yanık görüntü vermiyor siyah ekranda kalıp 5 10 dkka sonra mavi ekran verip kapanıyor bu sorunun birkaç çözümü var ilki garantisi varsa garantiye yollaman, yoksa bir çözüm laptop tamircilerine götürüp tamir ettirmen ben bunu güvenli bulmuyorum sorun tekrar edebilir yada benim gibi sadece intel ekran kartının driverini kurup intel ekran kartınla sorunsuz kullanabilirsin. He birde başka bir çözüm var onu anlatayı laptobu çalıştırıp battatniyeyi sarıyordun etrafına ısıdan kapanana kadar çalışıyor kapandıktan sonra başlatıyorsun bir ihtimal düzelebiliyor ama düşük bir ihtimal ve tekrar etme olasılığı yüksek iyi günler.

Hocam garantisi bitti :'( İntel kullanıyorum şuan ama oyun vs. oynayamıyorum. Ne kadara tamir ettirebilirim? Battaniye olayını denedim az önce aynı olay. Nasıl yapıcam?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
[video=youtube;DWTcsEWSp6I]https://www.youtube.com/watch?v=DWTcsEWSp6I[/video]
bunu önermem ama böyle yapanlar var aslı şu:
[video=youtube;Vx1sGqm-CoE]https://www.youtube.com/watch?v=Vx1sGqm-CoE[/video]
[video=youtube;Edzx8dvBejw]https://www.youtube.com/watch?v=Edzx8dvBejw[/video]

cosR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ellerinize sağlık ama evde bu olayı gerçekleştirebilir miyim diye düşünüyorum. Alüminyum folyo ile sarıp Mikrodalga fırına koysam acaba olabilir mi. Maddi durumum pek iyi değilde.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
mikro dalga olmaz uzun video daki işlem gerek ama battı balık... dersen anakartı söküp fırınla 200c 8 dakika.

cosR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videonun altındaki yoruma baktım adam Fön makinesiyle halledebileceğini yazıyor. Doğru mu acaba denesem mi sizce?

cosR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aha buldum şimdi deniyecem. Sizde deneyin belki olur.
[video=youtube;2rwWIQloTAA]http://www.youtube.com/watch?v=2rwWIQloTAA[/video]

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ekran kartı çuffff yanmış =) bide oyun oynarken olduysa ihtimaller kuvvetleniyo =)

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Moral verdiğin için sağol ..
---
Nedir riskli yöntem?

ya arkadaş oraya bi çuff yazdım diye ne oldu yani ? yandığını düşünüyorum kardeşim. görende evladını kaybettin de dalga geçiyoruz sanacak. al yeni bi tane tak kardeşim moral deyipte sanki ne olmuş ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ya arkadaş oraya bi çuff yazdım diye ne oldu yani ? yandığını düşünüyorum kardeşim. görende evladını kaybettin de dalga geçiyoruz sanacak. al yeni bi tane tak kardeşim moral deyipte sanki ne olmuş ?

yeni alıp takamaz ki notebook anakartı sökçek selülozik tiner ile temizlicek fırını 200c ayarlayıp 8 dakika pişircek plastik aksam vasa sökmesi gerek belki olur belki komple gider.

cosR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
200c ile 8 dk çok fazla değil mi?

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yeni alıp takamaz ki notebook anakartı sökçek selülozik tiner ile temizlicek fırını 200c ayarlayıp 8 dakika pişircek plastik aksam vasa sökmesi gerek belki olur belki komple gider.

laptop oldugunu bilmiyodum da mesele o değil arkadaş tutturmuşlar bnm oraya çuff yazmama. dur bari çuff kısmını sileyim de rahatlasınlar

cosR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de Ankara'da oturuyorum Kızılay'da Casper yetkili servis var onlar yinede tüm markaları kabul ediyor onlara götürsem şimdi kontrol için 30 tl isteyecekler ayrıca anakart vs. için en az 300 TL isterler. Benim tahminim ekran kartı çipi. Onu ısıtmak lazım ama güvenemiyorum hiçbir yere. Kendim de yapamam baya bi sakarım :D Çok kararsızım :(