Ekip Fatih!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Merhaba. Fatih ekibimizle beraber Tamamen Yerli Fatih Android Rom Projemizdeki Çalışmalar Devam Ediyor. Maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz.
Peki biz sizden neden sponsorluk istiyoruz?
Domain ve Hosting alarak rom hakkında duyuruların yapılacağı OTA olmayan güncellemelerin yayınlanacağı bir web site kurulacak.
Yerli bir yazılımcıya ait kamera dosya yöneticisi ayarlar paneli vs . Uygulamaları satın alınarak roma eklenecek.
Romun farklı cihazlara uygulanabilmesi için yeni cihazlar edinilecek.
Daha hızlı çalışmak ve daha hızlı render almak için daha iyi bir bilgisayar.
Peki bizlere nereden nasıl bağış yapacaksınız?

Eğer isterseniz bizlerden hizmet alarak da bizlere destek olabilirsiniz.
Tüm Web ve Grafik Tasarım İşleri Detaylar İçin İletişime Geçiniz...

Son düzenleyen moderatör:

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Merhaba. Fatih ekibimizle beraber Tamamen Yerli Fatih Android Rom Projemizdeki Çalışmalar Devam Ediyor. Maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz.
Domain ve Hosting alarak rom hakkında duyuruların yapılacağı OTA olmayan güncellemelerin yayınlanacağı bir web site kurulacak.
Yerli bir yazılımcıya ait kamera dosya yöneticisi ayarlar paneli vs . Uygulamaları satın alınarak roma eklenecek.
İninal Barkod No; 4092140528908
İBAN; Şekerbank
Mehmet Denizhan
TR730005900590130059078953

Peki, nerden bileceğiz ya telefonumuz desteklenmiyorsa ?

Ayrıca lütfen Android 9 falan yapın yapmayı çok istemiyorsanız bi sizlerin istediği bir de Android 9 versiyonları olsun bence.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640

Ayrıca lütfen Android 9 falan yapın yapmayı çok istemiyorsanız bi sizlerin istediği bir de Android 9 versiyonları olsun bence.
Bootloader kilidi açılabilen tüm cihazlar desteklenecek. Donanım tarafını karşılayan cihazlara android 9.0 verilecek. Desteklemeyenlere android 8.0 android 7.0 android 6.0 android 5.0 android 4.4 verilecek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kimse ödünç cihaz bile vermiyor. Böyle giderse çok zor.

Reaksiyon puanı
5,172
Bilgisayar sektöründe ilerlemek istiyorsan bi ordan bi ordan olmaz. Rom geliştirmek öyle her isteyenin yapabileceği iş değildir. İlk başta linux işini çözmeli ve android dizinlerine çok iyi hakim olmak gerekir. Ardından log okumayı bilmek, 300den fazla sistem uygulamasının ne işe yaradığını hangi .jar dosyaları ile ilişkili olduğynu bilmen ve en az 300 400 den fazla .jar dosyasına hakim olman gerekir. Ayrıca uygulama edit yapabilmek için smali bilgisinede sahip olman gerekir. Bu işlemleri uygulayabilmen ve test edebilmen için ayriyeten tüm port yapılacak telefonlaruda alman gerekmekte. Ayrıca rom un doğru bir şekilde flashlanabilmesi için birkaç tane basit script dili ve ciddi partiron bilgisi gerekmektedir. Kernel mevzusuna hiç ama hiç girmiyorum bile.

Sen şimdi bu adımların hangilerine hakimsin hele bana onu söyle.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Denizhan

istediğin saygıyı bu şekilde göremezsin aferin olsun. ben sana fikir verirken bunu kast etmedim.

iyi forumlar.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
5,172
istediğin saygıyı bu şekilde göremezsin aferin olsun. ben sana fikir verirken bunu kast etmedim.

iyi forumlar.
Hocam dünya genelinde sponsorluk çalışmaları böyle yürümez. Önce potansiyelini gösterirsin neyi nasıl yapacağını yöntemlerin ile anlatırsın. Hatta pek çok zaman maddi yardım projeyi bir yere getirdikten sonra sağlanır. Şimdi biz arkadaşa yaşı gereği gençlerimizin önünü açmak adına bir imkan sağladık. Tüm forum kurallarını çiğnedik ve forumda satış yapabilmesine izin verdik. Belki bunu yaparak kendi ayağımıza sıktık. Forumda satış yada reklam yaptığı için binlerce kişiyi banladık ve bu şuan eminim ki konu sahibi arkadaşın yaptığı satış işlemleri pek çok banlı üyenin dikkatini çekti.

Bunlar bizim için sorun değil. Gençlerimiz için feda olsun ancak arkadaş yukarıda bahsettiğim konulara hakim değilse bu yapılan tüm yatırım çiftlik bank tarzı bir şeye bile dönüşebilir. Konu sahibinin iban bilgisini sildim. İban bilgisini paylaşmadan önce bize rom base inin ne olacağı. Yukarıdaki problemleri nasıl çözeceği yada nasıl çözmesi gerektiği. Bu kadar büyük proje için para toplamadan önce neler yaptığını açıklamalı sonra iban paylaşıma açılmalıdır.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Hocam dünya genelinde sponsorluk çalışmaları böyle yürümez. Önce potansiyelini gösterirsin neyi nasıl yapacağını yöntemlerin ile anlatırsın. Hatta pek çok zaman maddi yardım projeyi bir yere getirdikten sonra sağlanır. Şimdi biz arkadaşa yaşı gereği gençlerimizin önünü açmak adına bir imkan sağladık. Tüm forum kurallarını çiğnedik ve forumda satış yapabilmesine izin verdik. Belki bunu yaparak kendi ayağımıza sıktık. Forumda satış yada reklam yaptığı için binlerce kişiyi banladık ve bu şuan eminim ki konu sahibi arkadaşın yaptığı satış işlemleri pek çok banlı üyenin dikkatini çekti.

Bunlar bizim için sorun değil. Gençlerimiz için feda olsun ancak arkadaş yukarıda bahsettiğim konulara hakim değilse bu yapılan tüm yatırım çiftlik bank tarzı bir şeye bile dönüşebilir. Konu sahibinin iban bilgisini sildim. İban bilgisini paylaşmadan önce bize rom base inin ne olacağı. Yukarıdaki problemleri nasıl çözeceği yada nasıl çözmesi gerektiği. Bu kadar büyük proje için para toplamadan önce neler yaptığını açıklamalı sonra iban paylaşıma açılmalıdır.
Konu sahibi genç arkadaşımızın o bahsettiği konuyla yakından uzaktan alakası yok. Bak neden diceksin bir analiz yaptım ( kendisi yanlış anlamasın bu bir yapıcı eleştiridir ) ben ona sıfırdan çöptende olsa bir site yap onda kendini göster derken o kalkıp hiç altından kalmayacağı bişeye bakıyor üstelik bir heves etmiş nette izleyip ne yapabilirim diye.

Umarım bu eleştirimi yapıcı olarak alır ve kendini düzeltir.

iyi forumlar

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ürün nerede? Elinizde girişimi resmeden bir demo ürün bile yok iken çalışmalarınızı kanıtlar neticesinde en ufak veri yok iken böyle destek bulamazsınız. Size fon sunacak kurum ve kişiler bile bu söylediklerimi isteyeceklerdir. Kusura bakmayın ama bu işler böyle yürümez.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Ben de bu delikanlıyı yüreklendiriyorum.

Ya ne rom'u ne yapıyorsun genç sen. Babanın desteği ile C# kursu bitirmemişmiydin sen.

Şimdi tamamen çöp olan bir işe giriyorsun. Zamanında ben de yaptım. Şimdi vermiş olduğum emeğe acıyorum. ROM ne ya!

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Pazartesi günü rom'un demosu yayında!

Çok büyük bir hata yapmışım . Hatamı görmemi sağladığınız için teşekkürler

Ürün nerede? Elinizde girişimi resmeden bir demo ürün bile yok iken çalışmalarınızı kanıtlar neticesinde en ufak veri yok iken böyle destek bulamazsınız. Size fon sunacak kurum ve kişiler bile bu söylediklerimi isteyeceklerdir. Kusura bakmayın ama bu işler böyle yürümez.
Hatamı farkettim, teşekkürler .

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Bize romla ilgili bilgi vermenizi bir kez daha isteyebilir miyim? Rom base i hangi bug ların çözülemediği. Cihazın an itibari ile boot edilip edilememesi. Birde romdan birkaç ekran görüntüsü.

Kernel bağlamındada Governors ve I/O tercihiniz. Kernelin synapse vb desteklerinin olup olmayacağı bilgiletini bizle paylaşmanızı rica edeceğim. Yadeyse daha önce birinin geliştirdiği romun build.prop dosyasını editleyerek kendi romu gibi pazarlayanı çok gördük. Eğer bize romunuzu tanıtmazsanız konuyu kitlemek zorunda kalacağım.

Açıklama gelmediği için konu kitlenmiştir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...