Ehliyet sınavlarında yeni soru dönemi başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Milli Eğitim Bakanlığınca, ehliyet alacak adaylara uygulanan teori sınavının soruları yeni mevzuata göre güncellendi.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ehliyet alacak adaylara uygulanan teori sınavının soruları, yeni mevzuata göre güncellendi.

upload_2017-6-29_11-5-28.png

AA muhabirinin MEB yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yönetmelik değişiklikleri doğrultusunda Trafik Mevzuatı Komisyonu tarafından ehliyet alacaklar için uygulanacak teori sınavı soruları, güncel öğrenim programlarına uygun olarak yeniden düzenlendi ve farklı soru teknikleri ile görsellerden faydalanılarak yeni sorular oluşturuldu.

Bakanlıkça, ehliyet sınavı soru havuzuna eklemeler yapılarak sayı 3 bin 250’ye yükseltildi. MEB’in soru havuzu geliştirme çalışmaları devam ederken, soru sayısının yükseltilmesi, farklı soru teknikleri ve şekilli soruların eklenmesiyle sürücü adaylarının daha önceki sınavlarda çıkmış sorularla karşılaşma ihtimali de düşürüldü.

Ehliyet teori sınavlarında ilk yardım ve sağlık bilgisi testinden 12, trafik ve çevre bilgisi dersinden 23, motor ve araç tekniği bilgisinden 9, trafik adabı dersinden 6 olmak üzere sürücü adaylarına 50 soru yöneltiliyor.

Sürücü adayları, 29 Temmuz 2017’de yapılacak teori sınavına yeni sorularla girecek.

Ehliyet sınavlarında yeni soru dönemi başlıyor | Malayani.com

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Bende bir kaç ay sonra 18 yaşıma gireceğim lise diploması da var sınavda çok kolay olacak hiçbir şey bilmeden şimdi bile 65 70 alıyorum çalışırsam 95 100 garanti ama sürüş sınavını nasıl yapacağım hiç bilmiyorum. :D

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bende bir kaç ay sonra 18 yaşıma gireceğim lise diploması da var sınavda çok kolay olacak hiçbir şey bilmeden şimdi bile 65 70 alıyorum çalışırsam 95 100 garanti ama sürüş sınavını nasıl yapacağım hiç bilmiyorum. :D
Kolay sürmenin pratikleri var

Reaksiyon puanı
143
Ehliyet kursa yazılın, ardından size araç için eğitim verecekler. Şahsen ben istemedim. Çünkü aktif olarak sürüyordum. Ehliyet teori sınavında müfettişler millete bir tur attırıp indirdi. Bana sen sür diyip 2KM ötedeki çay bahçesine kadar gitmiştik. :D Şansıma trafikte karşılaşabileceğim her ne varsa karşılaştım. 85-90 Puan birşey almıştım. :D

Son mesajlar