Eğitim

Bu konuyu okuyanlar

sorusoranadam18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ODTÜ Elektrik elektronik mühendisliği mi
Boğaziçi bilgisayar mühendisliği mi

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Yanlış yere açmışsın konuyu

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Konu yanlış yerde ama cevap vereyim, hangisini yaparken daha mutlu olacağına, başarılı olacağına, hayallerine kavuşacağına inanıyorsan o.

sorusoranadam18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk defa konu açtım bu platformda kusura bakmayın... Hangisinde hayallerime kavuşacağımı kestiremediğim için bu ikilem içinde düştüm...

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Ülkemizde iş imkanları kısıtlı, ona göre seçiminizi yapın.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Abicim bak burada 3-5 kişinin lafına bakıp meslek seçme. Senin hayatın bu. Belkide hayatının sonuna kadar yapacağın iş.
Bu 2 meslek hakkında yeterli bilgiye sahip olmak için hemen başlamalısın araştırmaya.
E-B mühendisi ne yapar? Nedir? Çalışma şartları? Yurtdışı-Yurtiçi çalışma imkanları? Ben bu işi yapabilirmiyim? Bu okulu bitirebilirmiyim? Bunların cevabını bulmalısın.

Son düzenleme:

sorusoranadam18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Abicim bak burada 3-5 kişinin lafına bakıp meslek seçme. Senin hayatın bu. Belkide hayatının sonuna kadar yapacağın iş.
Bu 2 meslek hakkında yeterli bilgiye sahip olmak için hemen başlamalısın araştırmaya.
E-B mühendisi ne yapar? Nedir? Çalışma şartları? Yurtdışı-Yurtiçi çalışma imkanları? Ben bu işi yapabilirmiyim? Bu okulu bitirebilirmiyim? Bunların cevabını bulmalısın.
Aslında bayağı bir araştırma yaptım... Ben donanımda daha başarılı olacağıma inanıyorum bu yüzden elektronik bana sınav sürecinde hep yakın gelmiştir ve hedefim olmuştur ama yaptığım araştırmalarda gördüm ki ülkemizde Elektronik mezunları bile bilgisayar mühendisliği işi yapıyor. Yani ülkemizde iş imkanları daha çok yazılım üzerine... EE mezunu olup 2 yazılım dili ile yazılımcı olmaktansa bilgisayar mezunu olup işin erbabı olmalıyım diye düşünüyorum... Fakat en başta da dediğim gibi donanım kısmında daha başarılı olacağımı düşünüyorum... Bu yüzden arada kaldım... Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için

pratikbepp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okullarınızdaki Özel Eğitim Öğrencileri İçin Tanısı ne Olursa Olsun,Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı Hazırlamak Artık Çok Kolay-Çok Pratik.
Pratikbep programı ile tüm evrakları 3-5dk içinde hazırlayabilirsiniz.Pratikbep programı hakkında daha geniş bilgi ve sipariş için,
www.pratikbep.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320

Katılıyorum.