Eğer Nokia Eski Günlerindeki Gİbi Olsaydı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

epsilon06

Doçent
Nokia Android olsa hiç bu kadar zorlanmazdım telefon ararken.Şu an sony z5 kullanıyorum ama bundan önceki yaklaşık 6-7 yıllık nokia 700 ü aratıyor bazen 700 üde bilen bilir nokianın tutmayan sorunlu telefonlarından kulaklık girişi 2,3 yıl kadar önce pert olsada iyi dayandı gerçekten keşke nokia adam gbi telefon yapsaydı şimdi baya iyi yerlerde olurdu.

darkgamer_gs

Asistan
Nokia Android olsa hiç bu kadar zorlanmazdım telefon ararken.Şu an sony z5 kullanıyorum ama bundan önceki yaklaşık 6-7 yıllık nokia 700 ü aratıyor bazen 700 üde bilen bilir nokianın tutmayan sorunlu telefonlarından kulaklık girişi 2,3 yıl kadar önce pert olsada iyi dayandı gerçekten keşke nokia adam gbi telefon yapsaydı şimdi baya iyi yerlerde olurdu.
Keşke o hataları yaparken şirketin başında daha kaliteli bir CEO çalışsaydı. Bu Finlilerin kendilerini beğenmişlikleri yüzünden biz tüketiciler ne zorluklar yaşıyoruz.

Yeşil Okçu

Profesör
2 Yıl Önce Telefon Hakkında Hiçbir bilgim yoktu ve sadece ön kamerası var diye Lumia aldım . Üstüme gelmeyin evet cahilliğin bu kadarı . Şuan çok pişmanım android istiyorum alan yok ....

Graveworm

Doçent
Arkadaşlar hemen hemen hepimiz hayatımızın bir döneminde nokia cep telefonu kullanmıstır.Nokia denince akan sular dururdu sağlımlık akıcılık kamera hepsinde üst düzey bir beğeni sağlamıştı.Ve bence Nokia nın en bük hataso Androide geçmemesi Symbianda ısrar etmeleriydi.Peki arkadaşlar sizce nokia eski günlerindeki gibi olsaydı günümüzde sektörün lideri ve en iyisi olarak adlandırılan Apple ın yerinde olur muydu
Apple'ın yanında kimse olamaz bunu bir bilelim. Adamlar 3000mAh batarya veriyor fakat doğru kullanımda Apple'ın 1700mAh ları daha uzun süreli çıkıyor. Bilemiyorum yani

pinterest

Profesör
Nokia, Microsoft yüzünden bugün bu halde. Nokia ister miydi o WP denen uğursuzu kullanmayı. Hatta büyük ihtimal Belle ile yoluna devam ederdi.

Kim ne derse Belle'nin arayüzü o zamanın ne Android'ine ne de iOS'una benziyordu. Harikaydı. Çok kullanışlıydı. Ama ARM11 mimarisiyle devam etmesi onun sonunu getirdi. Symbian gibi mobilin belki de yüz yılda bir karşılaşacağı yazılımın sahibiydi. Donanım gereksinimleri olarak da yazılımsal optimizeler olarak da üst seviye bir işletim sistemiydi. Ne zaman ki Microsoft oyuna dahil olup Symbian gelişimini durdurup WP diye dayatmasına kadar. Sonrası malum.

Batarya güzel kamera güzel donanım iyi SD kart girişi olmayan L920

Batarya kötü kamera iyi donanım iyi SD kart girişi olan L820

Batarya iyi kamera fena değil donanım kötü SD kart girişi olan L720

Batarya berbat kamera kötünün iyisi donanım kötü ve radyosuz SD kart girişi olan L620.

Batarya en kötünün iyisi kamera çağ dışı donanım kötü SD kart girişi olan ama alt tuş ışığı olmayıp Glance Screen desteklemeyen L520.

Daha ilk nesilde tam teşekküllü cihaz bile yok.

Donanım olarak da gelişmedi.

Finliler Microsoft ile Stephen Elop'un adını bile duymak istemiyor.

Onların yerinde olsam Microsoft ürünleri satışını yasakların ülkede. Az bile yapıyorlar böyle.

Eğer Nokia şu günde ayakta Android kullanıyor olsaydı belki eskisi gibi birinci kalmazdı ama Apple ile büyük bir savaşın ortasında satışlarına devam ederdi. Şimdi ise etrafında ne kadar farklı sektör varsa onlara adım atıyor. Ericsson gibi Nokia da kendine farklı pazarlar arıyor.

Son düzenleme:

rawkid

Dekan
Şu an samsung'un adının geçmeyeceği bir gerçekti. Nokia şu an adam akıllı android kullanan bir cihaz üretsin düşünmeden gider alırım. (tabi parasıda önemli :D )

Rapchy

Rektör
Onursal Üye
Ben hala 6680 'imde worms armageddon oynuyorum ve o tadı hiç bir oyun vermiyor :)

Lumiaların tasarımı da kamerası da arayüzü de güzel uygulamalardaki sistem android gibi olsaydı farklılık açısından alınırdı.Bir kamera bir de tasarım için telefona o kdr para dökülmez.Wp yaptın eyw ama destek vereceksin gerekirse fedakarlıklar yapacaksın yoksa böyle batarsın.Bir tane telefoncu yemin etti adam ilk defa bu derece ucuz aldığım bişiden zarar ettim dedi 499 lira falandı o zaman adam 235e bile satamamış en son 180 liraya zararına satmış.Yani hadi androidi geçtim olan uygulamalara bile düzgün güncelleme gelmiyormuş.Nokia şuan android olsaydı ben alırdım muhtemelen.

sıfırı alırken para edip ikinci elde ölen telefon lumia diye bulmacalara girecek...

sıfırı alırken para edip ikinci elde ölen telefon lumia diye bulmacalara girecek...

2 Yıl Önce Telefon Hakkında Hiçbir bilgim yoktu ve sadece ön kamerası var diye Lumia aldım . Üstüme gelmeyin evet cahilliğin bu kadarı . Şuan çok pişmanım android istiyorum alan yok ....
Hocam keşke Android'e geçmeseydim diyorum bazen. Elinizdekinin değerini bilin. WP güzel platform. Millet yeriyor diye sizde yermeyin.

stat counter