Eee PC'ye WiMAX Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Asus'un minik dizüstü bilgisayarı Eee PC'ye daha farklı bağlanabilirlik seçenekleri de geliyor. WiMAX ile Eee PC her yerden bağlanacak.

Asus'un Eee PC'si değişik ebatlar, değişik bileşenler ve daha farklı bağlantı seçenekleriyle ihtiyaçlara göre ayarlanıp piyasada daha fazla yer etmeye başlayacak gibi görünüyor. Gerçi henüz ülkemize ulaşmış değil; ulaşsa da fiyatı çok iç açıcı olmayacak. Diğer taraftan yeni teknolojilerin kırpılmış ürün gamında yer alan bir ürüne hızlıca yerleştirilmesi de gelişim açısından başarılı.

Daha İyi Bağlantı

Sürekli açık bir kablsuz ağ ile denediğimiz Eee PC 3-4 saat boyunca iletişim sağlayabiliyordu. Şimdi ise Avrupa'da satılacak yeni bir modeline WiMAX ekleniyor. Pil ömrünü şimdiden kestirmek güç; fakat WiMAX ile her yerden daha kolay erişim bu tür minyatür aygıtlara girişte önemli bir adım durumunda. Gerçi ülkemizde daha üçüncü nesil GSM hatları yok, bir de bunu görüp daha fazla çileden çıkmamız olası.

WiMAX'li Eee PC, 7 Ocak tarihinde görücüye çıkacak. Tanıtım Asus, Intel ve Sprint tarafından düzenlenecek. Belki bu tür ürünlerle WiMAX ağı biraz daha hızlı gelişir.

SDN - http://shiftdelete.net

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bağşlığı görünce petrol ofisinin yakıtı vimax varya o sandım :D :D