Düşük FPS Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

dniprex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncellikle merhaba ben 5 yıl önce acer aspire v3-571G laptop almıştım 2018 yazına kadar iyidi ancak o zamandan bu zamana çoğu oyunda 20-30 sabit fps ile oynuyorum.
Yapmadığım şey kalmadı nvidia ayarlarından tutun oyun ayarlarına hatta advanced systemcare ve razer game booster da yükledim ama bi faydası olmuyor laptop sistemimin o kadar kötü olduğunuda düşünmüyorum benimkinden daha kötü sisteme sahip laptopda adam 50-60 fps alıyor kafayı yemek üzereyim bilgisayar oyundayken fazlada ısınmıyor. Oynadığım oyunlar cs go-lol-pubg mobile-fortnite hepsinde 20 fps alıyorum 20nin altına düştüğüde oluyor lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    39.4 KB · Görüntüleme: 397
  • 2.png
    2.png
    37.7 KB · Görüntüleme: 437
  • 3.png
    3.png
    35.3 KB · Görüntüleme: 451

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Cs de 20FPS çok saçma. Benim Hd4000 ile açamadığım oyun yoktu ki ek olarak sende daha güçlü 710M var.
DriverBooster vs. Kullanıyormusun?

MegaHaberci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartınızın ayarlar menüsünden "Başarım" ı ayarladınız mı? Ben Notebook umda ki Intel Hd ekran kartının ayarını "Dengrli" den "Başarım" a aldığımda çok daha iyi performans aldığımı gördüm.

dniprex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cs de 20FPS çok saçma. Benim Hd4000 ile açamadığım oyun yoktu ki ek olarak sende daha güçlü 710M var.
DriverBooster vs. Kullanıyormusun?
driverbooster-razer game booster - advanced systemcare kullanıyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekran kartınızın ayarlar menüsünden "Başarım" ı ayarladınız mı? Ben Notebook umda ki Intel Hd ekran kartının ayarını "Dengrli" den "Başarım" a aldığımda çok daha iyi performans aldığımı gördüm.
Evet onlarıda ayarladım ama nafile hala aynı problem devam ediyor

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
driverbooster-razer game booster - advanced systemcare kullanıyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet onlarıda ayarladım ama nafile hala aynı problem devam ediyor
O tip programları kullanmayın. Siateme baştan temiz kurulum yapın ve bu tür programlardan kaçının. Yok booster yok bilmem ne... Donanımınız neyse o dur hocam üstü yok bunun.