Dual Sim Telefonlar Hakkında

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

0749

Üyecik
Arkadaşlar dual sim telefonlar neden daha ucuz oluyor? Donanımsal açıdan bi kısma falan mı oluyor bu telefonlarda? Yoksa çift sim telefon alır bir tane sim kart takıp yolumuza devam ederiz öyle değil mi? Ben dual sim daha pahalı olur diye beklerken daha ucuz olması beni şaşırttı açıkçası.

Dual sim normalde daha pahalı olması gerekir Eğer g5 i diyorsan o iş şöyle amerikada cat 9 modemli versiyonu satılıyor g5 in ama türkiyede cat 6 h850tr yani cat 6 sahip ama yurt dışnda çift simli g5 h860 cat 9 yerine cat 6 modeme sahip bizde ikiside cat 6 ya sahip olduklarından fark yok aralarında.

0749

Üyecik
Aynen g5'i diyordum :D Eğer gerçekten tek fark buysa alınabilir cidden.

Aynen g5'i diyordum :D Eğer gerçekten tek fark buysa alınabilir cidden.
Tasarımı cidden dayanıksız bir telefon bilgin olsun kapsız kullanmaya gelmez eski samsung telefonların nasıl kenarı soyuluyorsa bunun da arkası öyle soyuluyor alt kasa ile üst kasa arasında ki boşluğu hissedebiliyorsun yani işçilik hatası çok biraz bekle derim kronik sorunu çıkar g2 den beri kronik sorunu çıkıyor lg nin amiral gemilerinde g2 ekran sararması g3 kasa çatlama g4 bootloap g5 Allah bilir :D

0749

Üyecik
Şuan alacağımdan değil zaten bir de xiaomi mi5 geliyor 128 gb 1800 liraya sar değeri de düşük sanırım bir ona göz atabilirim geldiğinde :D

dual simli akıllı cihazların aslında daha ucuz olmasının sebebi şu bence --> ticari psikoloji. Yani aslında kullanıcıların psikolojisi. Şöyle ki: bu çift hatlı cihazları bilenen markalar arasında ilk samsung üretmeye başladı. belki 7-8 sene önce. o sıralarda da piyasada daha çok çin malı fason üretimler dolaşığ duruyordu. şimdi onların vermiş olduğu acı tecrübe sayesinde insanların çift simli cihazlara teveccühü giderek azaldı. Yani insanlar çift simli cihazlara gittikçe uyuz olmaya başladılar. e, bu da arz-talep dengesini doğrudan etkiledi. bu da zaten fiyatla doğru orantılı olan bir durum.

Arkadaşlar dual sim telefonlar neden daha ucuz oluyor? Donanımsal açıdan bi kısma falan mı oluyor bu telefonlarda? Yoksa çift sim telefon alır bir tane sim kart takıp yolumuza devam ederiz öyle değil mi? Ben dual sim daha pahalı olur diye beklerken daha ucuz olması beni şaşırttı açıkçası.
Merhaba,

Bahsettiginiz dual sim cihazlari, soz konusu lg g5 modeli ise durum su,

Lg firmasi g4 ve g5 modellerinin dual sim ozelligine sahip varyasyonlarini ulkemize getirmiyor. Sizin temin ediceginiz dual sim ozelligine sahip g5 lg firmasi tarafindan getirilen lg TR garantili g5 degil, herhangi bir ithalatci tarafindan yurt disindan baska bir ulkeden veya ticari yollarla lg fabrikasindan temin edilen g5 ithalatci garantili g5 dual modelidir. Ucuz olmasinin sebebide budur. Normalde bunu lg firmasi temin etse idi ornegin; cihaz tek simli icin 180 tl islem ucreti odenecekse dual sim icin 360 tl odenmesi gerekiyor ve satarken de bunu goz onunde bulundurup lg daha pahaliya satar. Ama sizin alacaginiz dual sim icin ithalatci zaten cihazi neredeyse yari fiyatina sattigi icin daha uyguna temin ediyor yani. Ayrica saticidan saticiya fark oldugunu belirtmekte fayda var. Dual sim'li g4'u hepsiburada 1200 tl'den satiyorken ayni cihazi kipa 1400 tl'den satiyor. Bu durumda saticidan saticiya da degisiklik gosterilebiliyor.

konuda bilgi kirliliği var veya herkes bir keseden salliyor saniyorum.
aldıgım telefonun dual sim çıkması sonucu yaptıgım arastırma sonucunda konuyu acıklayayım:

dual sim telefonlar, çift sim olmasından dolayı avantajlara sahipler, iki numaranız tek telde, ikinci tele gerek yok vesaire gibi,

negatif yönleri ise şöyle:

1.en önemlisi Sar değerleri tek sim telefonların 2 katıdır. çift hat oldugundan 2 kat radrasyon yayar. bunu ogrenınce dedimki , e ben tek sim kullanıcam bu telefonda ? yinemi 2 katı, ilgili ölçüm sitesi, tek sim kullansanız bile oranların tek sim den çok daha yüksek oldugunu söylüyordu.

2.dier bir sey, her sim telinizden bazı kaynakları kullanıcaktır, dolayısı ile çift simli telefondan hiçbirsey acık deilken bile çalışan arka plan işi sayısı daha fazladır ve tek simli telefon performans yönünden gözle görülmese bile daha avantajlıdır çift sime göre.

3.birçok kaynakta androidin çift sim yeni bir teknoloji oldugundan henuz bu teknoloji için olgunlasmadıgını hatalarla karsılasabilceginizi ama yinede 4 5 yıl gectiginden bunun sorun olmayacagını söyluyor bencede dogru bu dikkata deger bir sorun deil.

ben çift sim çıkan teli geri vermiştim iyiki vermisim dedim arastirinca, daha ucuz olmalarının sebebide budur başka birsey deil.

sonuc olarak, çift sim kullanmaya ihtiyacınız yok ise, ve arada çok büyük bir fiyat farkı yok ise kesinlikle tek simli telefonları tercih edin.

aldıgım telefonun dual sim çıkması sonucu yaptıgım arastırma sonucunda konuyu acıklayayım:

dual sim telefonlar, çift sim olmasından dolayı avantajlara sahipler, iki numaranız tek telde, ikinci tele gerek yok vesaire gibi,

1.en önemlisi Sar değerleri tek sim telefonların 2 katıdır. çift hat oldugundan 2 kat radrasyon yayar. bunu ogrenınce dedimki , e ben tek sim kullanıcam bu telefonda ? yinemi 2 katı, ilgili ölçüm sitesi, tek sim kullansanız bile oranların tek sim den çok daha yüksek oldugunu söylüyordu.

2.dier bir sey, her sim telinizden bazı kaynakları kullanıcaktır, dolayısı ile çift simli telefondan hiçbirsey acık deilken bile çalışan arka plan işi sayısı daha fazladır ve tek simli telefon performans yönünden gözle görülmese bile daha avantajlıdır çift sime göre.

3.birçok kaynakta androidin çift sim yeni bir teknoloji oldugundan henuz bu teknoloji için olgunlasmadıgını hatalarla karsılasabilceginizi ama yinede 4 5 yıl gectiginden bunun sorun olmayacagını söyluyor bencede dogru bu dikkata deger bir sorun deil.

ben çift sim çıkan teli geri vermiştim iyiki vermisim dedim arastirinca, daha ucuz olmalarının sebebide budur başka birsey deil.

sonuc olarak, çift sim kullanmaya ihtiyacınız yok ise, ve arada çok büyük bir fiyat farkı yok ise kesinlikle tek simli telefonları tercih edin.
ben bu yorumunu okudum çok teşşekkürler ama ben z5 alacam ve arada 500 tl oynuyor performans açısından bir şey fark ediyormu dual simde tek sime karşı performans far ediyor mu hissedebilir bir performans farkı var mı yani

s9 plus alacağım. dual sim kart. ikinci bir hat kullanmayacağım. bu bilgiler kesin doğru mu? tek sim kart kullanacak olsak bile sar değerinin yüksek olması fazla enerji harcaması hatalar vs.... böyle ise zaten soğuktum kesinlikle almam. bin lira fazla vereceğim normal sim kart alacağım.

stat counter