Doyumsuzum

Bu konuyu okuyanlar

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Arkadaşlar başlıktaki gibi doyumsuzum. Doyumsuzluğu nasıl gideririm? Bana 80000TL lik anakart alsam gider 1milyonluğu isterim

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bana kalırsa henüz kendini keşfedebilmiş değilsin.
80.000 Tl'lik bir bilgisayarı verimli bir şekilde mi kullanacaksın yoksa 10.000 Tl'lik bir bilgisayarın sınırlarını dahi zorlayamayacak bir şekilde mi kullanacaksın.
80.000 Tl'lik bilgisayarı aldığında UHD ayarda GTA V mi oynayacaksın yoksa kimsenin düşünmediği teoriler üretip matematiksel hesaplar mı yapacaksın?
Elinin altında ki ne kadar pahalı veya hızlı olursa olsun sen ne isen sonuçları değişmeyecektir. :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Parayı sen kazanıyorsan, evli değilsen yani eşine ve çocuklarına karşı sorumluluğun yok ise sıkıntı yok.

Parayı sen kazanmıyorsan, ya da parayı sen kazansan dahi evli ve çocukluysan sıkıntı var.

Hayatta her şeyin sahibi olamazsın. Sahip olduğun hiçbir şey seni tatmin etmiyorsa dünyanın en zengin insanı dahi olsan dünyanın en fakir insanından daha mutsuz olacaksın.

Kendi problemini kendin görmüşsün kendini düzeltmek de senin elinde.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Her şey istediğinle kalır. Elinden gelenin ötesine geçemezsin. Ben de bir Ferrari'm olsun istiyorum. Olmuşken yatım, katım ve atım da olsun istiyorum. Broadway kullanıyorum. Şimdi doyumsuz muyum? kanaatkâr mıyım?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Her şey istediğinle kalır. Elinden gelenin ötesine geçemezsin. Ben de bir Ferrari'm olsun istiyorum. Olmuşken yatım, katım ve atım da olsun istiyorum. Broadway kullanıyorum. Şimdi doyumsuz muyum? kanaatkâr mıyım?
Şimdi aldığın Ferrari'yi tam kapasiteli bir şekilde sürebileceğin yol bulunmadığı içinde Broadway kullanıyo olabilirsin :D

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Broadway'i de tam kapasiteli kullanmıyorum. İhtiyac duydukça kullanıyorum.

Reaksiyon puanı
76
Doyuma ulaşmak için başkalarının satın alamayıp yanından hızla geçebildiği en pahalı cihaz veya makineleri (en pahalı ve erişilmez bir otomobil gibi) satın alabilmek her zaman en olumlu sonucu vermeyebilir, bir insan dünyadaki en pahalı ve erişilmez araçların (Ferrari gibi) sahibi olup da manevi yönden onu doyuracak (Elektronik, sanal ortamlar da buna dahil) gerçek bir dost veya arkadaşa sahip değilse tam bir doyuma ulaşmış (Doyuma ulaşmayı gerçek mutluluk açısından ele alıyorum) sayılamaz, manevi dünyasındaki bu eksiklik hemen her şeye sahip olsa bile bu yöndeki eksikliğiyle onu huzura veya mutluluğa ulaştıramaz. Mutluluk, gerçek doyum çoğu zaman ve genellikle parayla olamaz, olsa bile göstermeliktir, çok küçük şeylerden mutlu olmayı öğrenmeye çalışanlar veya bunu manevi yönden kapatmaya çalışanlar daha mutlu ve doyumlu olabilir. Örneğin bir insan kendi bozduğu PSU'sunu kendisi tamir edince (10 sene önce su kaçırıp bozmuş, direnci değiştirip onarmıştım) bu ona sonsuz bir doyumluluk hissi verebilir. 10 yıl önce direnci satan genç satıcı " ne güzel, bunu yeniden tamir edebilmenin mutluluğu hiçbir şeyle değiştirilemez! demişti, çok akıllı bir çocukmuş, gerçekten de ben o zaman en mutlu olmuştum, kendi zarar verdiğimi kendim tamir etmiş, sıfır PSU'ya boşu boşuna da para vermemiştim. Tamir edemeyip bir kaç damla su (Pülverize su) yüzünden olan bu arıza beni daha çok etkileyecek (kişilik olarak) ve başka olaylarla veya nedenlerle bu kadar mutlu da olamayacaktım, kesinlikle.

Doyumsuzluğun diğer başka versiyonları "alışveriş çılgınlığı" " ve "cinsel açlık" "cinsel doyumsuzluk" diyebileceğimiz türden bazı anormallikler şeklinde de olabilir ve her iki durumu aslında ciddi bir hastalıktır ve kötü bir bağımlılıktır, bir doyumsuzluktur, uyuşturucu madde bağımlılığı veya internet bağımlığı kadar vahim ve tehlikelidir.

İşte bazen sonuçta gerçek bir doyuma ulaşmak veya çok mutlu olmak bu kadar kolay. Dünya böyle bir yer veya değişik bir gezegendir. Kalın sağlıcakla....

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Alacak yarım bir nefesin olsa, O 1 milyon sana diğer yarım nefesi aldırmaya inan yetmeyecek.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İnsan huzuru kendisinde bulur. Bulamıyorsa eksik yönleri vardır.

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
“İnsanoğlunun bir dere dolusu altını olsa, bir dere daha ister. Onun ağzını topraktan başka bir şey doldurmaz. Ama Allah, tövbe edenin tövbesini kabul eder.”

(Hadis)

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Olur öyle şeyler, zamanla hayat seni de tokat manyağı yapınca vazgeçersin...