Dosya göndermek

Bu konuyu okuyanlar

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selamlar macbookta bi türlü world olarak kullandığım pages uygulamasını kullanıyorum ama hocama mail attığım zaman windows kullanıyor dosyan zip dosyası şeklinde geldi dedi bunu nasıl düzeltebilirim başıma sorun açıcak gibi duruyor teşekkür ederim

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Dosya başka türlü dosya gönderilemez. zip veya rar veya tar olarak göderebilirisin. Bir Word dosyasını açabilmek için MSWord (MSOffice) veya wordviewer kurulu olamsı gerekir. Mac için Wordviewer yok sanırım. MSOffice için eski sürümlerin Mac sürümü olması gerekiyor.

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anladım peki nasıl ben hocma ödevimi gönderdiğim zaman sorunsızca açabilir hocam ne yapmam gerekli bunun için

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Pardon!

Hocan'mı kullanamıyor? World dosyasını hangi uygulama ile kullanıyorsun? (Ben word olarak algılamıştım)
World dosyası dediğin bir İmage(Resim) veya ona benzer bir dosyamı ? Biraz daha açıklarmısın.

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şöyle açıklayım hocamda sıradan windows pc var ben pages i kullanıyorum işte rapor yazarken world niyetine flan gönderiyorum açamıyorum diyor şimdi slayt yapmam gerekli onu gönderdiğim zaman onuda açamayacak büyük ihtimalle

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Anladım. Format sorunu var. Gönderdiğin dosyanın formatı (uzantısı) ne ? Windows, "çevrim içi bir uygulama bul" önermiyormuymuş ? ya da öneri kabul edildiğinde bir şey bulamıyormuymuş ?

Ortak çözüm olarak, her iki taraf ta LibreOffice kullanabilirsiniz ve bu şekilde dosya formatı sorunu ortadan kalkabilir.

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dosya zip olarak gidiyor flash a atıp denyim dedim öylede olmadı

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Biraz araştırdım. Pages MSWord olarak ta dosyayı kayıt edebiliyormuş.

Dosya tabii ki zip arşivi olarak gidecek. Hocan o zip dosyasına sağ tıklasın ve çıkan seçenekler arasından, Arşiv dosyasını açmayı seçsin. Zip dosyası içindeki Word dosyası çıkacak. Dosya doc uzantılıysa, Wordviewer2003 ile dosyayı okuyabilir. Dosya docx uzantılıysa, dosyayı Wordviewer 2007 ile okuyabilir.

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
size de zahmet oldu teşekkür ederim peki şimdi pages a yazdım kaydettim nasıl msworld olarak kayıt edebilirim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

galiba bi çözüm buldum pages ta sağ yukarıda paylaş orda mail ile seçince pdf world gibi seçenekler çıktı wordl ü seçtim yarın sabahtan bakıcam açarsa çok iyi olucak :)